Gotvach.bg»Форум»Търся Рецепта»Търся рецепта за тирамису

Търся рецепта за тирамису

  • 21.11.10 01:36#1Lilia5Lilia5НовакРегистрация: 18.10.10Град: -Отговори: 3Търся рецепта за тирамисуЗдравейте,

    Любимият ми десерт е тирамисуто ..много ми харесва и искам да си направя в домашни условия.
    Ако знаете рецепта за тирамису, много ще се радвам да я споделите.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.11.10 05:36#2ХристинаХристинаНовакРегистрация: 21.11.10Град: -Отговори: 2от: Търся рецепта за тирамисуЗдравей!

    Предлагам ти оригинална италианска рецепта:

    500 гр Маскарпоне
    4 ПРЕСНИ яйца
    400 гр. Савоарди или други подходящи бишкоти
    120 гр захар
    горчиво какао за поръсване
    6 чаши сварено и подсладено на вкус кафе
    /по желание малко ром или есенция/

    Жълтъците се отделят от белтъците и се разбиват с половината от захарта /с дървена лъжица/ до получаване на белезникав цвят и пухкав обем. Лъжица по лъжица се прибавя маскарпонето и се бърка да хомогенна смес. Белтъците се разбиват на сняг и пак лъжица по лъжица се прибавят към предишния крем.

    В подходяща тавичка нареждаме ред бишкоти, предварително потопени в кафето /есенцията се слага в кафето/.Отгоре изсипваме половината от крема и заглаждаме. С помощта на обикновена цедка за мляко поръсваме обилно с горчивото какао. Следва нов пласт бишкоти, но наредени перпендикулярна на първия. Изсипваш останалия крем, поръсваш с какао. Постави в хладилник за около два часа.
    Да ти е сладко!

    /Основно изискване е яйцата да са пресни, защото се консумират в сурово състояние/.

    Ако ти харесва рецептата, след време ще ти изпратя подобна, много оригинална рецепта.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.11.10 10:19#3MariyanaMariyanaНовакРегистрация: 22.11.10Град: ВарнаОтговори: 2от: Търся рецепта за тирамисуЗдравей, да ти споделя моят опит, макар и по-мързелив начин тортата става страхотна, особено на следващият ден!
    1 опаковка сирене Маскарпоне;
    1 пакет бишкоти;
    1 ч.ч. захар;
    1 ч.ч прясно мляко;
    горчиво какао;
    кафе;
    ликъор или уиски.

    Имам си мярка, тавичка, в която се събират 16 бишкоти, два реда по 8, която прави три реда торта по 16 бишкоти.

    Сварявам кафето, слагам около 1 ч.ч. кафе, да е по-силен аромата, като го свариш като турско кафе, докато е горещо слагам и уискито, на око /моето око слага доста/, и изчаквам да изстине кафето, иначе бишкотите се топят.

    Разбивам сиренето Маскарпоне, със захарта и млякото, може и по-малко мляко да се сложи. И започвам да редя:
    16 бишкоти, накиснати в кафето,крем, какао, и така до края. На око си разпределям крема да ми стигне за 3 реда.

    Ако правя торта за повод,като например за Нова Година 2010, утройх продуктите и размера на тавата
    ОтговорОтговор с цитат
  • 23.11.10 10:47#4kremenakremenaНовакРегистрация: 23.11.10Град: -Отговори: 2от: Търся рецепта за тирамисуТова е оригиналната рецепта на тирамису, правила съм я много пъти и е страхотна и няма никакви яйца. Слага се
    500 грама маскарпоне,
    300 грама пудра захар,
    400 грама бишкоти
    7 дълги кафета еспресо
    30 мл. амарето или някакъв коняк
    ОтговорОтговор с цитат
  • 23.11.10 11:58#5ХристинаХристинаНовакРегистрация: 21.11.10Град: -Отговори: 2от: Търся рецепта за тирамисуЗдравейте! Предполагам, има много оригинални рецепти за тирамису и аз не претендирам да предлагам най-оригиналната, просто я преведох едно към едно от италианския сайт на Granarolo.it.ОтговорОтговор с цитат
  • 26.11.10 02:39#6Lilia5Lilia5НовакРегистрация: 18.10.10Град: -Отговори: 3от: Търся рецепта за тирамисуБлагодаря ви за рецептите, непременно ще ги пробвам

    Предполагам, че има много разновидности на "Тирамису",
    аз лично съм пробвала с и без алкохол, но и в двата варианта много ми харесва :wink:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 17.01.16 10:53#7Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Търся рецепта за тирамисуТирамису класик

    За крема:
    *жълтъци - 4 бр.
    * захар - 1/2 ч.ч.
    *Марсала/бадемов аператив - 1 к.ч.
    *крем сирене Маскарпоне - 500 гр.
    *течна сметана - 250 мл.

    За бишкотите:
    *еспресо - 1 ч.ч.
    *Марсала/бадемов аператив - 1 к.ч.
    *захар - 2 с.л.

    *бишкоти - 24 бр.
    *какао - 4-5 с.л.

    Сварете силно еспресо. Добавете 2 супени лъжици захар и 1 кафена чаша Марсала,разбъркайте добре.Може да ползвате и бадемов аператив, но по оригиналната рецепта за тирамису, сладкишът се приготвя с Марсала.
    Приготвянето на крема е най-важната и тънка част от изпълнението на рецептата за тирамису. Разбийте жълтъците, заедно със захарта, докато сместа се сгъсти и побелее. Изсипете ги със захарта в купа, добавяте 1 кафена чаша Марсала и сложете купата да ври на водна баня на слаб огън.Идеята е жълтъците да се обработят топлинно и в сладкиша да няма сурови жълтъци.Бъркайте и гответе около 10 мин,доакто се сгъсти.Отстранете сместа и я сложете в купа с едена вода ,за да изстине напълно.Това е много важно,защото в противен случай, сметаната и сиренето маскарпоне ще се отпуснат и сместа ще стане много рядка.
    Към изстиналата смес при непрекъснато бъркане със шпатула добавяте леко разбитото сирене
    Топите всяка от бишкотите в сместа с кафе за няколко секунди и ги нареждате на дъното на правоъгълна тава.Не ги дръжте прекалено дълго в кафете,за да не се разпаднат. Когато дъното на тавата се покрие с бишкоти разпределяте половината от крема. Върху него наредете втори ред напоени бишкоти, а върху тях останалата част от крема.
    Поръсете с какаото целия сладкиш.Оставяте го в хладилника за 3-4 часа.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 06.02.16 01:17#8Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Търся рецепта за тирамису6 яйца
    12 с. л. захар
    2 с. л. олио
    3 с. л. какао
    1 бакпулвер



    Сироп:
    600 мл. вода
    1 ч. ч. захар
    3 с. л. нескафе
    ОтговорОтговор с цитат
  • 06.02.16 02:18#9Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Търся рецепта за тирамисувиж в профилът ми имам две рецепти, лесно и бързо се получава и многооо вкусноОтговорОтговор с цитат
  • 31.03.16 11:49#10Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Търся рецепта за тирамисуИ аз благодаря за хубавите рецепти, не знаех как се прави!ОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 08:19#11Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: Търся рецепта за тирамисуДо сега не съм правил тирамису, но ще опитам, благодаря за рецептите.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.06.19 07:44#12ГабриелаГабриелаИноваторРегистрация: 13.05.19Град: СофияОтговори: 76от: Търся рецепта за тирамисуХора, прекарах два дена в търсене на рецепца за тирамису. Една с една не си приличат, все са различни. Гледах и в английски сайтове и там е същата история. Много се разочаровах. Може ли някой да ми каже защо се получава така?ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest