Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Романтична вечеря вкъщи , съвети

Романтична вечеря вкъщи , съвети

  • 30.08.12 02:13#1Stoian NikolovStoian NikolovНовакРегистрация: 30.08.12Град: -Отговори: -Романтична вечеря вкъщи , съветиЗдравейте.Решил съм да направя романтична вечеря на приятелката си.Като за начало , тя обича най - вече бялото вино , простите храни , салати , без много натруфеност.Решил съм освен бялото вино , да приготвя салата , която видях във вашия сайт : http://recepti.gotvach.bg/r-2973-%D0%98%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0">http://recepti.gotvach.bg/r-2973-%D0%98%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0

    И да Ви попитам длаи избора като за начало ми е добър ? За основно мисля да бъде ястие от морски дарове , като всякакви идеи са добре дошли . За десерт съм решил да бъде ягоди , сметана и шоколад ( ако успея да намеря някъде ягоди ).

    Искам да отбележа , че като кулинар и готват не съм много вещ , но ще дам всичко от себе си , за да я зарадвам и да направя вечерта и след пореден изтощителен работен ден , колкото се може по-добра

    Всякакви съвети и критика са добре дошли !

    Ако има неща , които съм пропуснал , моля питайте ! Благодаря за отделеното внимание !
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.09.12 09:46#2мима димитровамима димитроваНовакРегистрация: 07.05.11Град: -Отговори: 7от: Романтична вечеря вкъщи , съветиТрогнах се от искреното Ви желание за този чудесен жест и ще споделя своето виждане. Вечерята може и да се е състояла вече, но тя не бива и няма да бъде единствена.
    Не започвайте с бялото вино - то ще върви чудесно после с морските дарове. Пък и салатата е хубава, но не върви с бяло вино. След работа Вашата приятелка ще се нуждае от едно отпускащо питие - напр. джин с тоник, лимон и лед - отпускащо, но обезателно с лед, който пък освежава в комбинация с лимона.
    Морските дарове са и моя слабост, но като основно ястие, особено вечер, са тежички за стомаха. Същото се отнася и за десерта - сметаната и шоколадът вечер натоварват допълнително, освен ако не са единствено кулинарно "заиграване", което от своя страна изисква време и пълно отпускане.
    И тъй като казвате, че тя не обича натруфени неща, може да минете на свеж вариант плодова салата от различни плодове, подходящо съчетани. Нали не искате в края на вечерята освен умората, да и тежи и от храната...
    Изборът, разбира се е Ваш, но не забравяйте едно много важно нещо - сирене или различни видове сирена. Ще се изненадате колко добре се съчетават и със салати, и с основни ястия, и с плодове.
    И най-важното - подредете семпло и красиво масата и всяко блюдо. Не забравяйте цветята - малък, нисък букет от ситни цветчета в стъклена купичка и една-две неголеми свещи.
    Музиката да е тиха, жизнена, но нежна - при нас жените цветята и музиката са най-важни. Не забравяйте, че като домакиня, тя със сигурност е приготвяла и по-добри ястия... :y:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 16.04.16 11:57#3Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: Романтична вечеря вкъщи , съветиХубав жест, аз до сега никога не съм правил романтична вечеря на жена ми ОтговорОтговор с цитат
  • 29.06.16 01:40#4Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Романтична вечеря вкъщи , съветиДопадат ми такива вечери, дори и да не са чак толкова романтични. Обичам да приготвям такива изненади, обикновено приготвям салата, панирани пилешки хапки със сос, скара/ особено подходящо за лятото на открито/и задължително някакъв десерт. И всичко това съчетано с някакъв по - лек алкохол/ вино, домашен ликьор/.ОтговорОтговор с цитат
  • 30.06.16 06:47#5Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Романтична вечеря вкъщи , съветиима ли още да правят романтични вечериОтговорОтговор с цитат
  • 30.06.16 06:49#6Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Романтична вечеря вкъщи , съветиВсяка вечеря приготвена съвместно за мен е романтична.ОтговорОтговор с цитат
  • 30.06.16 06:51#7Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Романтична вечеря вкъщи , съветиромантиката се крие в малки жестове, имах в предвид дали още има хора които правят клишетата вино свещи...ОтговорОтговор с цитат
  • 30.06.16 07:40#8Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Романтична вечеря вкъщи , съветиотдавна не съм правила такава вечеря, за съжалениеОтговорОтговор с цитат
  • 29.08.16 11:26#9Потребител#176292Потребител#176292НовакРегистрация: 29.08.16Град: -Отговори: 1от: Романтична вечеря вкъщи , съветиПривет! Решил съм да приготвя романтична вечеря за годеницата ми. Нямам кой знае какъв опит в кулинарията, нито някога съм приготвял ром. вечеря. Имам обаче огромно желание да я зарадвам и ще дам максимума от силиците си. Имам някои идеи, които ще ви споделя, ако някой по-опитен/опитна прецени или пожелае може да ми помогне със съвети. Наистина бих бил адски благодарен. Годеницата ми не е много по рибата и месото, обича сирене,топено и крема също, маслини,спагети,шоколад. Наскоро ми беше споделила, че мн и харесват спагети с риба тон. Та така...с какво да започне вечерята ... не съм решил още каква да е салатата. Ако може да ми предложите салата подходяща за червено вино към предястието мисля да добавя пил.хапки/но се колебая да не стане много тежко преди основното. За основно съм се спрял на спагети с риба тон и маслини. Десерта мисля да е хубава плодова салата и тука е следващото ми питане, дали би било подходящо да бъде поднесена с джин с тоник, лед и лимон? Все пак преди това сме пили червено вино...като цяло ми е доста объркано и предполагам си личи липсата ми на опит по приготовленията на подобни вечери. Ще се радвам на всякаква градивна критика и съвети. Поздрави !ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest