Gotvach.bg»Форум»Начинаещи кулинари»Проблеми с печенето на блат

Проблеми с печенето на блат

  • 08.11.13 12:18#1Fat BertaFat BertaДжедайРегистрация: 31.10.13Град: СофияОтговори: 8Проблеми с печенето на блатЗдравейте, когато приготвям сладкиш или торта, ужасно много се изнервям, когато блатът се надигне по средата, а в краищата остане по-спихнал.

    Някой може ли да ми каже на какво се дължи това - предполагам, че зависи от набухвателя и от формите, тавите.

    Как да приготвя равен блат?

    Надявам се да ме посъветвате и мерси!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.11.13 08:13#2ГаляГаляНовакРегистрация: 15.11.13Град: БургасОтговори: 1от: Проблеми с печенето на блатСтените на съда за печене, трябва да се намажат с мазнина. Тъка бухва по-равномерно. Сухите стени са като спирачка за тестото по време на повдигането
    Успех следващия път! :y:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.01.16 06:33#3Деси МариноваДеси МариноваГотвачРегистрация: 05.01.16Град: КозлодуйОтговори: 247от: Проблеми с печенето на блатПри последния ми блат, сякаш яйчената смес падна на дъното и се получи много горчив на вкус. Така и не разбрах кое се обърка.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.01.16 07:06#4Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Проблеми с печенето на блатСлед като се сложи печивото да се пече,фурната не се отваря минимум 20 мин.С отварянето на вратата спада и температурата на печене,а от там и печивото. :n:ОтговорОтговор с цитат
  • 19.01.16 06:52#5Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Проблеми с печенето на блатИ на мен ми се е случвало няколко пъти и изрязан надигнатото...ОтговорОтговор с цитат
  • 25.01.16 11:53#6Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Проблеми с печенето на блатНа мен обикновено, когато приготвям 3 блата за една торта, първият винаги ми е леко сплескан, и си мисля че просто фурната ми не е нагрята достатъчно.ОтговорОтговор с цитат
  • 29.01.16 01:35#7ViktoriqViktoriqЧиракРегистрация: 26.01.16Град: ВарнаОтговори: 205от: Проблеми с печенето на блатНамазвай си хубаво стените на тавичката с масло. ОтговорОтговор с цитат
  • 07.02.16 07:29#8ИвелинаИвелинаЧиракРегистрация: 01.02.16Град: КарловоОтговори: 269от: Проблеми с печенето на блатСтените на тавичката, трябва да са намазани хубаво.ОтговорОтговор с цитат
  • 26.02.16 12:53#9Adriyana - AdiAdriyana - AdiЧиракРегистрация: 02.02.16Град: Стара ЗагораОтговори: 234от: Проблеми с печенето на блатНе отварям никога фурната,защото температурата намялява,времето за печене се удължава и става една.....ОтговорОтговор с цитат
  • 28.04.16 10:16#10Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Проблеми с печенето на блатмажа и стените и тавата и фурната не отварям и пак ми се надига като вулкан.Никога не съм правила равен блат,когато го направя ще си ударя д-то в тавана )Голямо събитие ще бъде ОтговорОтговор с цитат
  • 28.04.16 10:27#11NEVINEVIПомощник ГотвачРегистрация: 01.02.16Град: МалчикаОтговори: 117от: Проблеми с печенето на блатАко правите пондишпанови блатове освен по горе изброените неща прокарват пръст по ръба на формата там където достига блата както се прави при приготвяне на суфле а за блатове на маслена основа на които сместа е по гъста просто в средата правя лека вдлъбнатина с шпатулата и при печене блата става равенОтговорОтговор с цитат
  • 28.04.16 10:35#12Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Проблеми с печенето на блатБлагодаря,ще пробвам Вероятно затова не обичам да правя торти,защото блата никога не ми се получаваОтговорОтговор с цитат
  • 28.04.16 11:38#13marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Проблеми с печенето на блатКойто и блат за торта да се приготви, щом има набухвател той отгоре ще се подуе, няма да е равен, няма и друг начин. Колкото и да се намазват формите от страни с масло/ мазнина, винаги се получава т.н. капаче. То се изрязва с много остър нож и блата става равен. Това е. Който и видеоклип да се отвори с майсторите готвачи, те сами го препоръчват и практикуват. Точно сега изгледах клиповете на Gemma Stafford" Painted Cake for Mather`Day , Weddings or any............." тя точно това обяснява, как да бъде равни блатовете и как да се изрязват правилно при поставянето на крем/заливки и др.ОтговорОтговор с цитат
  • 29.04.16 11:20#14СоняСоняЧиракРегистрация: 14.01.16Град: ЛомОтговори: 89от: Проблеми с печенето на блатЧесто ми се случва и на менОтговорОтговор с цитат
  • 01.05.16 04:47#15ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Проблеми с печенето на блатИ аз имам този проблем за блат Винаги сипваме кексовата смес в средата на тавата и после искаме да е равен блата еее няма да стане ,ще трябва да се сипва тестото по края не в центъра ,другия път ще опитам какво ще се получиОтговорОтговор с цитат
  • 01.05.16 11:33#16гина райчевагина райчеваНовакРегистрация: 18.02.16Град: КесаревоОтговори: 55от: Проблеми с печенето на блатЗдравей ако искаш датисе получи блата при печене имаси няколко правила първото е хубаво да разбиеш белтъка и жълтъка по отделно второто правило еда намаслиш независимо дали екраве масло или олио тавата и поръсваш с брашно дане залепне третото е че фурнатати не трябва дае гореща :ако ги испалняваш тия правила щетисе получи бблата:успех другия пътОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest