Gotvach.bg»Форум»Българска Кухня»Американска храна в България

Американска храна в България

  • 07.05.15 06:17#1Мина ГерговаМина ГерговаНовакРегистрация: 06.05.15Град: -Отговори: 3Американска храна в БългарияНе смятам за нормално да ядем по Американски метод! Като пример давам: - MC Drive - KFC Drive
    С всеки ден все повече се приближаваме до американския начин за ядене, а всеки втори обикновен човек в Америка е с наднормено тегло!
    БЪЛГАРИ, ОСЪЗНАЙТЕ СЕ!!!!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.02.16 10:54#2Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Американска храна в Българиянапоследък забелязвам и друго, масовото използване на купени сосове - подправки, типично за тях - пълни с химияОтговорОтговор с цитат
  • 02.02.16 10:56#3Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Американска храна в БългарияСестра ми живее в Америка от 10 години , когато и аз й ходих на гости се шашнах- те имат брашна за всичко - брашно за пици, за палачинки за всичко бъкани с набухватели, нямат подправки само черен пипер или подобни имат миксове подправки за скара, за риба... пак пълни с химияОтговорОтговор с цитат
  • 02.02.16 03:51#4Стоян КарагьозовСтоян КарагьозовНовакРегистрация: 01.04.11Град: ВарнаОтговори: 38от: Американска храна в Българияsemilova :Моите уважения, но аз бих искала да кажа, че едно и Американската храна или Американската кухня и друго са fast food заведенията като MC и KFC, които ние знаем и са се наложили по цял свят. Традиционната американска храна е много вкусна, а MC и KFC са нещо друго.
    Колкото до наднорменото тегло, MC и KFC и "американския начин на хранене", какво ще кажете тогава за дюнерите и техните вариации, пиците на парче или нашите родни баничарници.Извинете ме, но аз мисля, че ако замените MC и KFC и ежедневно висите в някоя баничарница и нагъвате мазни баници и понички, резултата вероятно ще е същия. Нашия български вариант на американското храна не е по-добър или по здравословен - да се тъпчем с тестени и мазни изделия.

    Точно така,Снежи
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.02.16 03:58#5Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Американска храна в БългарияВредно не вредно си хапваме. ОтговорОтговор с цитат
  • 02.02.16 04:14#6Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Американска храна в Българиято е верно че вредното е най-вкусно ))ОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 04:12#7Yana G.Yana G.ГотвачРегистрация: 01.02.16Град: ВарнаОтговори: 331от: Американска храна в БългарияВредна е ако се консумира често. Когато си позволиш 3-4 пъти в годината, как правя аз си позволявам. Защото е вкусна.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.16 05:06#8Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Американска храна в БългарияНямам нищо против американската храна, обичам да си похапвам, но не често и прекалено.ОтговорОтговор с цитат
  • 25.02.16 09:19#9Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Американска храна в БългарияВсеки сам определя с какво и как да се храни,много от хората които посещават въпросните заведения са наясно,че това е вредна храна,но хапват защото им е вкусно..както казва един мой приятел"един живот живеем все пак,ще го изживея и ще опитам от всичко"ОтговорОтговор с цитат
  • 05.03.16 10:49#10Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Американска храна в БългарияТвърдо съм против, но такава ни е държавата ОтговорОтговор с цитат
  • 24.04.16 10:08#11ViktoriqViktoriqЧиракРегистрация: 26.01.16Град: ВарнаОтговори: 205от: Американска храна в БългарияИзбягвам fast food. ОтговорОтговор с цитат
  • 02.05.16 03:38#12Мина ГерговаМина ГерговаНовакРегистрация: 06.05.15Град: -Отговори: 3от: Американска храна в БългарияВиж сега, донякъде си права, но не напълно! Проблемът не е толкова в тестото и мазнината, а в това каква е мазнината и какво е тестото! Да, и нашите баници са гадни (говоря за тези по магазините и не гадни на вкус(въпреки,че някои и на вкус са гадни), а гадни като съдържание и качество на продуктите), но KFC и McD ги задминават стократно! Не знам дали си минавала там, където излизат удушниците на Fast Food заведенията но там смърди на стара, многократно употребявана и ефтина мазнина! И това е най-малкия проблем - пробвали ли сте хляба на бургерите от ФФ ЗАВЕДЕНИЯ БЕЗ НИЩО (т.е. само чист хляб), той е не като шума, ами не знам като какво! Имах една позната, която работеше във ФФ заведение и тя беше забранила на децата си и въобще цялото семейство не стъпваше във ФФ заведение! Може би най-безвредното в тези заведения е водата! Наскоро се установи, че дори калцият е вреден! Той уврежда епифизата! Разровете се в интер нет за нея!ОтговорОтговор с цитат
  • 17.09.16 10:33#13VeselinaVeselinaИноваторРегистрация: 22.06.16Град: -Отговори: 235от: Американска храна в БългарияНе бива да смесвате американска кухня и заведения за бързо хранене - тип Мак Доналдс.Това са две различни неща.Това е все едно да смесим българска кухня и баничарница.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.01.18 10:00#14Нина ИвановаНина ИвановаМастър ШефРегистрация: 03.01.17Град: СофияОтговори: 150от: Американска храна в БългарияАми дано повече хора се замислят о осъзнаят. Гледам по моловете деца на 1-2 годинки, хапват Мак Доналдс и пият Кока Кола. Направо онемявам като ги гледам. А майките едни спокойни, усмихнати направо се чудя те ли не са ок или аз А лятото на басейн наблюдавам масово деца пият Кола, фанта и други боклуци по цял ден. А една майка заедно с бащата си отвориха Спрайт и дадоха на бебе на 5-6 месеца да си пийне. Всички знаете веднага след отваряне на бутилката колко натрапчив е вкусът и газираното, да не говорим, че е и ледено. Детето близна предполагам на тази възраст и направи една физиономия, а родителите се заливат от смях. Без коментар са подобни случки.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest