Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Храна за домашните любимци :)

Храна за домашните любимци :)

  • 12.01.16 01:46#1Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308Храна за домашните любимци :)Готвите ли за вашите домашни любимци или разчитате на купената храна?
    С какво най-обичат да ги изненадвате?

    Аз не готвя на нашите котки, защото ми е гадно да доближавам, каквото и да е умряло същество. Купувам им консерви. Но пък баща ми като прави дробчета, котките полудяват от щастие :kiss:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 12.01.16 03:55#2Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Храна за домашните любимци :)Аз имам пинчер и каквото да сготвим с месо все яде, но постна манджа не обича ОтговорОтговор с цитат
  • 13.01.16 10:49#3Христо ПетровХристо ПетровНовакРегистрация: 07.01.16Град: КукоревоОтговори: 144от: Храна за домашните любимци :)Аз лично готвя на моите кучета,но като нямам много време ,взимам готова храна :y:ОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.16 01:35#4Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Храна за домашните любимци :)КупувамОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.16 05:59#5Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Храна за домашните любимци :)Купувам готова храна - гранули и консерви.ОтговорОтговор с цитат
  • 31.03.16 02:21#6Yana G.Yana G.ГотвачРегистрация: 01.02.16Град: ВарнаОтговори: 331от: Храна за домашните любимци :)сестра ми имат котка, която си похапва редовно кренвирши и саламчета, но определено не й готвят специално ОтговорОтговор с цитат
  • 13.07.18 02:58#7PetiaPetiaНовакРегистрация: 23.01.17Град: Велико ТърновоОтговори: 21от: Храна за домашните любимци :)По принцип купувам от готовите гранули или консерви, но понякога купувам пастет и го мажа на филии, които нарязвам после на хапки. Също така купувам свинско месо и го сварявам и правя попарки, понякога купувам и пилешки финери или шайгуни, които също сварявам.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.07.18 03:32#8Yordanka KovachevaYordanka KovachevaАвторРегистрация: 03.02.17Град: ПловдивОтговори: 41от: Храна за домашните любимци :)И аз купувам гранули, но гледам да разнообразявам с нещо домашно от време на време тоест остатъци от мецсе или хляб, както и някои леки манджички, в които задължително да няма подправки и много сол, тъй като това е противопоказно за домашните любимци. Но специално да готвя за кучето ми- не. Той обича и плодове и зеленчуци, което е чудесно ) и когато правя салата например за него са обелките от краставички, които обожава )
    Като цяло съветът ми е да избягвате да давате само гранули на домашните си любимци, тъй като напоследък има доста изследвания и констатации, че те причиняват много болести, тумори при животните. Представете си как за хората произвеждат и ни предлагат боклуци най- редовно, а за животните да не говорим.. В гранулите даже не можем да разберем какво има, а това което пише на опаковката обикновенно е пълна лъжа. Затова в най- лошия случай ги хранете 50/50 гранули/домашна храна или просто чисто месце, плодове и зеленчуци, дори хлебче. За редовните награди пък, които трябва да получава едно куче например при изпълнена команда, вместо да му давам от купените бисквити за кучета и разни глупости с формички на кокалчета и т.н., предпочитам да взимам солетки, гризини или нещо подобно и с това да го награждавам- определено по- полезно е и по- евтино.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 17.07.18 09:58#9ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Храна за домашните любимци :)Напълно съм съгласна с Йорданка, и аз съм за схемата 50:50 готова храна и нещо домашно приготвено. Ако имате куче може да му направите лакомство от рулца изпечена свинска кожа, да сварите пилешки шийки и т.н. Важно е да има разнообразие в храненето.ОтговорОтговор с цитат
  • 25.07.18 05:09#10Моника ИвановаМоника ИвановаГотвачРегистрация: 18.07.18Град: ОвчаровоОтговори: 75от: Храна за домашните любимци :)Лично за него не готвя , но обича да похапва определени остатъци. Учудващо обожава диня.ОтговорОтговор с цитат
  • 09.06.19 12:11#11ГабриелаГабриелаИноваторРегистрация: 13.05.19Град: СофияОтговори: 76от: Храна за домашните любимци :)Редовно купувам готова храна, но винаги, когато готвя отделям малко и за нашия любимец, преди да овкуся и преработя каквото и да е. Така хем си има разнообразие, хем се радва малкия лакомник ОтговорОтговор с цитат
  • 06.07.19 02:01#12ЕлиЕлиПомощник ГотвачРегистрация: 17.12.15Град: ВидинОтговори: 11от: Храна за домашните любимци :)Аз съм с папагали и няма как да готвя за тях, но поне хляб като омеся им давам да се радват. ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest