Gotvach.bg»Форум»Здравословно Хранене»Какъв е ключът на здравословното хранене?

Какъв е ключът на здравословното хранене?

  • 12.01.16 11:14#1Христо ПетровХристо ПетровНовакРегистрация: 07.01.16Град: КукоревоОтговори: 144Какъв е ключът на здравословното хранене?Честата консумация на течности (вода, прясно изцедени плодови сокове) е изключителна важна за организма. Те хидратират тялото, помагат за пренасянето на хранителни вещества и елиминират вредните.

    Препоръчителната дневна доза е 1.5 – 2 литра, като тя се увеличава през горещите летни дни. Важно е да се знае, че алкохолът не се включва към тази група. Неговата консумация трябва да бъде ограничена до 1 – 2 питиета на ден.
    Повече плодове,зеленчуци :y:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.01.16 03:17#2Мариела ХристоваМариела ХристоваПомощник ГотвачРегистрация: 07.01.16Град: АхелойОтговори: 402от: Какъв е ключът на здравословното хранене?Ключът към здравословното хранене е в балансираната диета. Можем да си похапваме от всичко, но да е с мярка.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.01.16 11:01#3ViktoriqViktoriqЧиракРегистрация: 26.01.16Град: ВарнаОтговори: 205от: Какъв е ключът на здравословното хранене?Повече свежа и прясна храна и по-малко пакетирана.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.03.16 07:04#4Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Какъв е ключът на здравословното хранене?Трябва да се набляга повече на плодове и зеленчуци и да се избягват тестените и пържените храниОтговорОтговор с цитат
  • 28.03.16 07:52#5ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Какъв е ключът на здравословното хранене?Яжте всичко което расте и няма да имате проблеми със здравето Повече движение ,релакс и позитивно мислене без тревоги В днешно време е малко трудно да се изпълни ,но може да опитаме ,за наше добро е :kiss:ОтговорОтговор с цитат
  • 28.03.16 08:08#6Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Какъв е ключът на здравословното хранене?Моето мнение е, че наистина трябва да има баланс в храната. Всичко е прекалено е вредно! Не съм сигурна и за вредата от хляба. В миналото населението е консумирало основно хляб, но едва ли е бил набухан с набухватели.
    Добре е да се консумират плодове и зеленчуци.
    А ако се успее и да се направи разтоварващ ден - плодове и чайове, ще е чудесно!
    Важен е и метаболизма. Важни са и движенията, спорта.
    Всеки сам трябва да стигне сам по пътя към своето здраве!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.03.16 01:49#7Yana G.Yana G.ГотвачРегистрация: 01.02.16Град: ВарнаОтговори: 331от: Какъв е ключът на здравословното хранене?по малко пържено, повече сезонни плодове и зеленчуци и течности ОтговорОтговор с цитат
  • 29.03.16 09:24#8Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Какъв е ключът на здравословното хранене?Мисля , че е важно умереното хранене, порциите да са в разумни количестваОтговорОтговор с цитат
  • 29.03.16 10:26#9Наталия ПетроваНаталия ПетроваГотвачРегистрация: 18.02.16Град: КърджалиОтговори: 137от: Какъв е ключът на здравословното хранене?Според мен ключът към здравословното хранене а и не само е волята. Имаш ли волята да направиш нещо,ще намериш верния път. Каквато и диета да започнеш,колкото и вода да пиеш ако нямаш волята да продължиш на другия ден още ще се тъпчеш с пица и шоколад.ОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 06:59#10Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Какъв е ключът на здравословното хранене?Хубаво е по често да се пие чай,да се хапват плодове и зеленчуциОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 07:16#11Нина Иванова ИвановаНина Иванова ИвановаМастър ШефРегистрация: 05.12.15Град: СофияОтговори: 112от: Какъв е ключът на здравословното хранене?Мисля че и вредните храни ако се консумират с мярка всичко ще е наред. Лошото е че аз с малко не мога, трябва да е без хич ОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 09:08#12Цеца МилошоваЦеца МилошоваНовакРегистрация: 30.04.16Град: СофияОтговори: 5от: Какъв е ключът на здравословното хранене?А пък според мен никой не е открил ключа още. Но важното е, че както и да се храним не трябва да се вманиачаваме. Това вреди и на психиката.ОтговорОтговор с цитат
  • 01.05.16 07:20#13ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Какъв е ключът на здравословното хранене?Старая се да готвя понякога здравословно ,малко месо ,повече зеленчуци ,постни ястия , свежи плодове,мюсли и храни богати на целулоза !ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest