Gotvach.bg»Форум»Консервиране на храни»За или против консервиране на храни във фризера

За или против консервиране на храни във фризера

  • 14.01.16 01:47#1Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570За или против консервиране на храни във фризераКонсервирате ли много храни във фризера, вместо да се използва познатото консервиране в буркани, което отнема повече време.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.16 02:34#2Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: За или против консервиране на храни във фризераКонсервирам листо от цвекло, печени чушки във фризера. а също така и малини и ягоди със захар. Като ти се дояде домашно желе изкарваш от фризера.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.16 11:46#3Радомира МихайловаРадомира МихайловаЧиракРегистрация: 29.12.15Град: Нова ЗагораОтговори: 99от: За или против консервиране на храни във фризераАз за сега съм слагала печени чушки и пресен зелен лук накълцан. :blush:ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 05:05#4Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: За или против консервиране на храни във фризераЗа мен е удобно и практично съхраняването на зеленчуци във фризера,но по голямата част от тях задължително бланширамОтговорОтговор с цитат
  • 13.02.16 07:58#5ИвелинаИвелинаЧиракРегистрация: 01.02.16Град: КарловоОтговори: 269от: За или против консервиране на храни във фризераПредпочитам в буркани.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.02.16 08:30#6Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: За или против консервиране на храни във фризераЗамразените печени чушки , може ли да се използват за приготвяне на пълнени чушки със сирене след размразяванеОтговорОтговор с цитат
  • 24.03.16 10:56#7Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: За или против консервиране на храни във фризераИлиянаДимова :Замразените печени чушки , може ли да се използват за приготвяне на пълнени чушки със сирене след размразяване Илияна аз си сагам и пресни избушени чушки за пълнене, иначе не съм пробвала да пълня печени, но предполагам, че ставатОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 01:13#8Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: За или против консервиране на храни във фризераАз съм за.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.06.16 08:52#9МариянаМариянаМастър ШефРегистрация: 26.03.16Град: -Отговори: 236от: За или против консервиране на храни във фризераПравя го, но със сигурност не е полезно.
    Замразявам във фризера на пакетчета печен патладжан, почистен пипер за пълнене, печен пипер с люспите, лапад.Подправки също замразявам, но и суша.Зимата купувам само копър.

    Моркови и пипер за супа си купувам по 4,5 бр. като свършат пак. Държа ги в хладилника.
    Домати на парченца в кутии /купувам определена марка която харесвам, гледам като я пуснат на промоция/ се запасявам.
    Сладко - 3,4 вида правя.
    Компот - 2,3 вида правя.
    Зеле в бидон правя.
    Моркови в буркани за руска салата правя.
    1 вид туршия в буркани правя, слагам и фикс.
    Мариновани краставички си купувам.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.06.16 09:46#10Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: За или против консервиране на храни във фризераМоже би консервирането във фризер не е полезно, но със сигурност е доста лесно и бързо. Консервираме почти всичко там - чушки сурови, печени / обелени/ , тиквички , подправки / магданоз, копър, джоджен/, краставица / нарендана / и други.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest