Gotvach.bg»Форум»Правила на сайта, критики и предложения»Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?

Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?

  • 21.01.16 08:50#1ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?От месец съм в играта, писах рецепти и качвах снимки като луда :wink: резултата е спечелена награда, но за нея доста се потрудих Сега гледам и се чудя на някой хора искам да ги питам - Защо са тук, за една награда или искат нещо повече. Не може да качиш една рецепта и една снимка и да получиш 60 точки затова, че не спираш да коментираш рецепти от рода на - добра рецепта и др подобни и да трупаш точки само от това. Ами хайде да не качваме нищо, само да си коментираме и да трупаме точки - ще е много забавно, като в ГОВОРИЛНЯ Честно да си кажа - ядосана съм, не е честно спрямо тези който наистина готвят, снимат и качват хубави рецепти, а разни момиченца само си говорят и пускат темички - мисля, че трябва да се премахнат точките за теми и коментари и тогава ще видим кой за какво е тук ps:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 07:24#2ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Лошо няма ,всеки иска да върви напред ,за някой е важна победата независимо от начина по които печелят Права си ,че не е много справедливо да се състезават начинаещи и по знаещи Но нали преди да станат можещи и знаещи и те са били начинаещи Аз също не съм професионален готвач ,а любител Обичам да меся ,да съм цялата в брашно ,а кухнята е като кухнята на ада :evil: Но това ме прави щастлива и обичам да приготвят за семейството си нови рецепти ,а после да ги споделям тук Нека всеки да участва с каквото си иска ,но някой неща просто не мога да премълча Не искам да се карам с никого ,просто питам кой ,защо е тук ????ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 07:29#3ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Не искам да те обиждам ,просто твоето име първо ми изкочи Не си ти, която води класацията  има много по напред от теб ,но повтарям ви аз само питам - Кой и защо е тук ?// вие си отговорете  Аз за себе си знам отговора ОтговорОтговор с цитат
  • 23.01.16 09:20#4Драга МишеваДрага МишеваЧиракРегистрация: 08.01.16Град: СофияОтговори: 44от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Да ви кажа честно аз съм доста начинаеща в готвенето. За сайта разбрах покрай конкурса. Но.....такива рецепти има и така се запалих по готвенето, че вече конкурса не ме интересува. Има много потребители, които са готови на всичко за да получат награда. Ами да им е честита. За мен по-важното е, че тук открих едно друго мое АЗ - започнах да експериментирам в кухнята и нещата се получават. И това е благодарение на вас. Радвам се, че съм част от вашето семейство и няма да спра да ви показвам и моите кулинарни преживявания.ОтговорОтговор с цитат
  • 23.01.16 03:38#5ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Звучи добре - топ готвач ще става все по интересно Дерзайте !ОтговорОтговор с цитат
  • 23.01.16 03:45#6ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Браво момиче ,така се започва и аз така се запалих влезнеш ли в света на кулинарията няма спиране поне при мен е така ,после идва и оценката и наградата Награди си имам ,без да звучи като хвалба ,така че щом има конкурс винаги искам да се състезавам и да видя докъде ще стигна Успех момичета ,гответе с любов Хранете се добре и бъдете щастливи ОтговорОтговор с цитат
  • 23.01.16 05:09#7Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Кулинарни маниаци, готвя с любов, снимам, забавлявам се!!! Успех на всички!ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.16 02:44#8Мария БожиловаМария БожиловаМастър ШефРегистрация: 09.12.15Град: СофияОтговори: 37от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?vili61 :От месец съм в играта, писах рецепти и качвах снимки като луда :wink: резултата е спечелена награда, но за нея доста се потрудих Сега гледам и се чудя на някой хора искам да ги питам - Защо са тук, за една награда или искат нещо повече. Не може да качиш една рецепта и една снимка и да получиш 60 точки затова, че не спираш да коментираш рецепти от рода на - добра рецепта и др подобни и да трупаш точки само от това. Ами хайде да не качваме нищо, само да си коментираме и да трупаме точки - ще е много забавно, като в ГОВОРИЛНЯ Честно да си кажа - ядосана съм, не е честно спрямо тези който наистина готвят, снимат и качват хубави рецепти, а разни момиченца само си говорят и пускат темички - мисля, че трябва да се премахнат точките за теми и коментари и тогава ще видим кой за какво е тук ps:

    Съгласна съм и бах писала в други теми - награди трябва да се дават да готвени рецепти, не за говорилник.Незнам защо Администраторите на премахнат даване на точки при писане в форумите - нека си пишат, но награди за ораторство не се дават във форум за готвачи.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.16 03:06#9Мария БожиловаМария БожиловаМастър ШефРегистрация: 09.12.15Град: СофияОтговори: 37от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Не мога да намеря връзка между наградите, които да готварски и писането във форуми, което няма нищо общо с готвенето.Ще стана така, че ние които готвим, постепенно ще загубим интерес да качваме сготвени рецепти, като видим, че наградите се раздават за писане във форуми.Във всички конкурси за готвене всичко, което не е свързано с готвене се анулира и не се признава.Вероятно Администраторите имат друга цел, иначе не мога да си обясна защо при толкова несправедливо трупане на точки и възражения от готвещите не поправят условията.ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.16 03:11#10Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Защото по средата на играта не е коректно да се променят правилата. Администраторът ви обясни, че промените ще идват с всеки следващ месец. Повече е излишно да се коментира едно и също. Освен това темите са свързани с кухнята (на 95% +). Така че - спокойно. От другия месец 14 точки на рецепта със снимка (ако правилно помня) :y:ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.16 03:35#11AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Идеята на сайта е да бъде кулинарна мрежа и това не включва само рецептите, които в прочем са и така доста добре развити.

    Една кулинарна мрежа трябва да бъде най-напред социална, хората трябва да общуват помежду си, да разменят мнения, естествено да готвят и публикуват своите рецепти, а дори и понякога да се скарат, както стана вече на няколко пъти. Рецептата със снимка има най-голяма тежест и затова получава 11 точки (от другия месец 14 точки), за разлика от коментарите, които са само по 1 точка. Един опитен кулинар само с 3 рецепти днес ще събере повече точки, отколкото написаните коментари, на който и да е потребител за същото време.

    Нищо несправедливо няма в трупането на точки чрез писане и на коментари, всеки един от вас може да го направи. Сега друга е темата ако един потребител направи 40 коментара днес за щяло и нещяло, тогава точките му могат да бъдат нулирани като спам.

    Наградите не се дават само за рецепти, а за принос в кулинарната мрежа! В България единственият социален сайт, който добре върви е Фейсбук и той не е български. Защо да не си направим ние една такава мрежа на кулинарна тематика, която обединява хората с кулинарни интереси от всички краища на страната, а даже и от чужбина?

    За напред мислим да сложим и награди и само за рецепти, като най-посещавана или най-любима рецепта за месеца, но това предстои. ps:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.16 04:08#12Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Напълно нормално е според мен даването на минимални точки за отговор във форума и коментари на рецептите.На мен ми е интересно и чета всяка една тема във форума.Честно да ви призная почти не посещавам фейсбук профила си толкова,колкото сега този сайта.С всяко влизане намирам по нещо ново и интересно,научавам чрез форума любопитни неща и отговарям на тези,който са ми интересни и имам каво да кажа и аз.Администратора е прав,че колкото и да се трупат точно с коментари и отговори те няма как да бъдат повече от тези с рецептите.Никой не е спрян да отговаря и той на въросите във форума.Според мен тук недоволството е,че има хора,който качат и рецепти и отговори и така те си печелят повечеко точки,което е напълно нормално и по правилата,както правя и аз.
    Нищо лично към Вили,но не мога да си обясня защо се набеждават хора,който трупат точки за награда,който не са спечелили миналия месец като нея.И те искат да получат нещо за усилията си.Според мен е доста грешна тактика,ако тя играе за наградите, сега този месец да си пуска рецептите,след като няма да спечели нищо.По-добре да си ги пази за другия месец и тогава да се недоволства.
    На мен ми е интересно,играя пък ,надявам се да имам късмет и да спечеля някоя награда.Дали този месец,дали по-другия....награди както казаха,че има Успех на всички!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.16 04:26#13ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Мария и аз не го разбирам това ,явно има скрит смисъл, които ние дето готвим и снимаме не можем да разберем ,но си права където и да съм участвала в конкурси или да качвам рецепти се гледа само рецепта и снимки ,нищо друго и по този критерии се избират победителите по брой точки от качени рецепти и точки за качени снимки Може би новите промени ще променят нещо и тук и ще е за добро Така ще се стимулира готвенето ,а не говоренето ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.16 05:32#14Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Аз пък се радвам,че този конкурс е много по-различен от другите.Не ви ли е интересно да участвате в нещо ново,нещо къде къде по интересно и разнообразно?Участвала съм в конкурси с жури,конкурси с томбола,конкурси със събиране на харесвания...Сега се чувствам страхотно,че новата година ми подневе ново преживяване,което ме накара да се върна назад във времето към първите ми рецепти.Повярвайте ми става ми много мило като погледна старите снимки на ястията си и се критикувам сама кое как съм правила,как съм снимала Този конкурс ми дава много повече от поредната надпревара.Не се обяснява с думи,то се усеща
    Открих и много кулинарки с интереси като мойте,ежедневни дейности,който правя като мен и това ми харесва.С някой от тях дори би ми било интересно да се познавам наистина.Това в другите конкурси го няма.
    Погледнете отвъд рецептите и снимките.На кой и защо му е нужно ограничение?Рецептите ни се оценяват от семействата ни.Ние им приготвяме всекидневно прекрасни гозби,а най-голямата награда за нас е това,че те са сити и доволни.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 25.01.16 06:20#15ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Мина ми през ума и тази идея ,да запазя рецептите си за следващия месец и тогава да ги пусна ,но това че още качвам ,като знам че не се печели два поредни месеца само говори че не само наградите ме вълнуват имам си нещо на ум всеки да си работи по свои план Успех в надпреварата ,всеки да прави каквото може и да печели нали за това дават тези награди Идеята да стане този сайт като фейсбук ,много ми допада :love: Всеки ден съм в мрежата и ми е интересно защото се готви в групите и научавам нови рецепти Играйте и печелете момичета- лошо няма ,днес един печели ,утре нека да е друг ОтговорОтговор с цитат
  • 25.01.16 09:27#16Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Тук съм не заради наградите, по- скоро заради тръпката. Макар , че с моите мижави точки едва ли ще се класирам все пак само от няколко дни съм тук. И ако все пак получа някоя награда със сигурност ще я дам или на приятелка, която си няма или ще я пратя на някъде по- нуждаещи се. Доброволец съм и в един сайт с различни мисии. Подпомагат домове за деца, възрастни, все има за къде. Най- вече съм тук в този сайт за обмяна на опит. Моя опит е малък, но когато съм в кухнята творя, експериментирам и най- важното това ме кара да избягам от реалността и да съм просто щастлива!ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest