Gotvach.bg»Форум»Продукти и Подправки»За какво да използваме портокаловите кори?

За какво да използваме портокаловите кори?

  • 09.02.16 08:19#1Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503За какво да използваме портокаловите кори?В повечето случаи портокаловите кори се изхвърлят. Но съм правила сладко от портокалови корички. Използвам ги и в направата на сладкиши и торти, като предварително съм изварила и изхвърлила горчивото.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 28.04.16 08:22#2Нина Иванова ИвановаНина Иванова ИвановаМастър ШефРегистрация: 05.12.15Град: СофияОтговори: 112от: За какво да използваме портокаловите кори?Майка прави захаросани корички от портокал и лимон и аз ги използвам например в козунак ОтговорОтговор с цитат
  • 19.06.16 10:37#3МариянаМариянаМастър ШефРегистрация: 26.03.16Град: -Отговори: 236от: За какво да използваме портокаловите кори?Слагам настъргана кора на част от портокала в кекс за аромат.ОтговорОтговор с цитат
  • 19.06.16 11:43#4marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: За какво да използваме портокаловите кори?Хубаво е сладкото от порт. кори, но е много работа и занимавка. Една година се хванах и повече няма да повторя. Приготвят се корите, после се поставят във вода, като заври се изхвърля, после отново пак се повтаряше процедурата няколко пъти , после се навиваха на спиралки пък захар да стане сладко....ехеее, няма повече да повторя. Много ми дойде. Основно ги ползвам настъргани в сладкиши. Толкова от мен.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.06.16 10:50#5Деси МариноваДеси МариноваГотвачРегистрация: 05.01.16Град: КозлодуйОтговори: 247от: За какво да използваме портокаловите кори?Използвала съм ги в кексове и за аромат.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest