Gotvach.bg»Форум»Здравословно Хранене»Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?

Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?

  • 16.02.16 08:04#1Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?Има много възможности и рецепти за съчетание на храната.
    Зеленчуците приготвени на пара - е, да ама, не всички зеленчуци са толкова вкусни, колкото ако са задушени и изпържени в масло да речем.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 16.02.16 01:43#2Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?Здравословно трудно можем да се храним, дори ако зеленчуците са приготвени на пара. Ако са купени от магазините и са пълни с нитрати , пак никакъв ефект. Аз обичам да си пържени с масло.ОтговорОтговор с цитат
  • 16.02.16 01:47#3Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?Дори и домашни според мен зеленчуците вече не са като едно време.И въздуха и земята са толкова замърсени.Няма нищо без нитрати и други... ОтговорОтговор с цитат
  • 16.02.16 01:52#4Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?Да права си ,че и въздуха е замърсен. Аз съм от Перник и миналата година постоянно падаше една жълта прах /по масата отвън, по колата/ . Извода е, че дишаме прахове и мърсотия непрестанно .ОтговорОтговор с цитат
  • 16.02.16 02:23#5Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?Мисля,че е възможно,стига да имаме възможност да си го позволим. :y:ОтговорОтговор с цитат
  • 16.02.16 02:57#6КрасиКрасиНовакРегистрация: 05.02.16Град: РавдаОтговори: 20от: Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?Относно зеленчуците съм съгласна. Аз съм от щастливките,които си имат градинка и се стараем да си отглеждаме плодове и зеленчуци.Последните 2-3г. полагаме усилия да се храним по здравословно,като изключихме полуфабрикатите и намалихме до минимум опакованите сладкиши и храни.И започнахме да четем подробно етикетите Включихме в менюто си елдата,просото,пчелните продукти,овесените ядки и много сурови ядки.Мисля,че е достъпно за всеки при добро желание.С повече усилия човек може да премахне лошите си навици и да настрои психиката си към по-доброто.Убедена съм,че повечето болести са резултат от лошата храна и лошите хранителни навици. ОтговорОтговор с цитат
  • 17.02.16 03:13#7Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?Яжте пийте на корем тъй или иначе ще се умира. по принцип ям всичко, но не ги меся.ОтговорОтговор с цитат
  • 12.03.16 05:08#8Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?Аз мисля че не ОтговорОтговор с цитат
  • 20.04.16 04:14#9Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?Трудно ще стане при нас ОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 09:08#10Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?Здравословната храна е най-вкусна.Ако наистина е здравословна,няма как да е друго яче.ОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 09:23#11Нина Иванова ИвановаНина Иванова ИвановаМастър ШефРегистрация: 05.12.15Град: СофияОтговори: 112от: Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?Можем естествено. Мисля, че здравословните ястия се приготвят по-трудно от другите. Да направиш съчетания на продуктите и да ги приготвиш по здравословен начин е свързано с повече опит и знания което води и до не практикуването им.ОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 11:14#12NEVINEVIПомощник ГотвачРегистрация: 01.02.16Град: МалчикаОтговори: 117от: Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?Мисля че е възможноОтговорОтговор с цитат
  • 16.07.16 08:27#13Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?трудничко ще да се получи....хем гледам да не е мазно, пържено, сладко, тестено....и накрая нещо не ми харесваОтговорОтговор с цитат
  • 16.07.16 09:14#14ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?мисля че не ,не може и вълкът да е сит и агнето да е цяло ОтговорОтговор с цитат
  • 17.07.16 12:54#15Добринка ПетковаДобринка ПетковаМастър ШефРегистрация: 17.12.15Град: МездраОтговори: 192от: Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?Почти,не е възможно.Някой здравословни ястие може и да са вкусни,но например да ям карфиол или броколи на пара,без сол или да не са задушени в масълце,просто няма шанс да ми харесат. ОтговорОтговор с цитат
  • 17.07.16 01:17#16marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Можем ли да се храним здравословно с вкусно приготвени ястия?Опитвам се за се храня здравословно до колкото мога. Повечето ястия са ми на фурна, много рядко пържа. Днес по изключение ще пържа тиквички. По принцип използвам тенджера по налягане и никога не запържвам, която и да е плънка като за сарми например. Сурова я поставям. Не консумирам колбаси, освен ако са купени от определени места и в които има нещо като месо, но това е много рядко. Кренвиршите и пресните колбаси са забранени вкъщи и никой не купува. Храня се повечето с плодове, ползвам от време на време филийка черен хляб заедно с тях и това е. Наблягам много на киселото мляко и го купувам от определен магазин. Вкъщи никой не употребява алкохол, включително и съпруга ми, та той не пие даже и бира, не я е опитвал никога, аз - изключено, така че остават основно плодовете, това което съм приготвила като основно и то да е на фурна и толкова. Задължително има винаги салата и с нея се започна всяко хранене, тя ни е като предястие и после сервирам основното. Приготвям някой и друг сладкиш, е там вече малко прекаляваме, ама то е за разкош със следобедното ни кафе. Пазарувам зеленчуци основно от бабите на пазара, като домати и чушки, защото смятам, че те не употребяват пестициди, или поне така се надявам. Най-вече готвя със зехтин, купувам канти от по 5 л за да имам винаги на разположение.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest