Gotvach.bg»Форум»Правила на сайта, критики и предложения»Какво ще предложите за следващия месец?

Какво ще предложите за следващия месец?

  • 18.02.16 08:36#1AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103Какво ще предложите за следващия месец?Скъпи Кулинари,

    както знаете, опитваме се да правим играта ни все по-интересна, затова сега ще се допитаме и до вас. Какво бихте предложили да добавим за следващия месец? Тук визирам нови функционалности и екстри, а не неща от рода - ограничете на този и този точките, изтривайте тези и тези рецепти.

    Ние планираме да почнем да публикуваме рецепти и без снимки и първият, който добави снимка към такава рецепта да получи добър брой точки. Така няма да се налага да се чудим откъде да намерим снимки, които не винаги отговарят на рецептата, а и вие ще можете да сготвите нещо по-различно и да представите снимка.

    Кажете си мнението и дайте вашите предложения
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 04:15#2цветослава кирковацветослава кирковаГотвачРегистрация: 10.12.13Град: МездраОтговори: 108от: Какво ще предложите за следващия месец?Идеята е много добра , може да се дават точки на определен готвач от администратора , може и да се избира топ готвач на месеца от десетте с най - много точки за месеца . Може всеки ден да давате определена тема и в рамките на деня да се публикуват рецепти по зададената тема (но да бъдат снимки , които не са публикувани в други сайтове ) аз лично имам доста идеи , някои от тях съм споделила вече !ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 05:42#3AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Какво ще предложите за следващия месец?Доста идеи си извадихме за следващия месец, ще видим обаче дали ще можем да реализираме всичко. Ето най-важните от тях:

    - тематична седмица/месец, т.е. следващата седмица примерно е седмица на гювечетата и всеки, който добави рецепта за гювече освен стандартните точки ще получава екстра точки към рецептата. По-следващата седмица може да бъде седмица на чийзкейковете и всеки въвел такава рецепта пак ще получава екстра точки и така всяка седмица ще избираме нова тематика.

    - публикуване на статии и събития.

    - публикуване на снимки към рецепти без снимки, т.е. първият, който публикува снимка към рецепта без снимка ще получи да кажем 7 точки. Разбира се, ще има преглед на всички рецепти без снимки и който желае може да си ги приготви и да качи снимката.

    - наградата за най-посещавана рецепта може да се промени за най-харесвана рецепта, като формулата освен посещения ще включва харесвания, споделяния.

    Награди по предценка на администраторите е трудно да се дават, защото е всичко много обективно и не искаме да има сърдити. Когато наградите се базират на точки, нещата са черно на бяло - или ги имаш точките или не, затова има класация и лог на всички точки - точките на всеки потребител могат да бъдат проверени при необходимост.

    Като цяло съветваме всеки да се стреми в петорката на месеца. Шестата награда е по-скоро поощрителна и като цяло стойността и е по-малка отколкото на другите награди. И разбира се, ако сте в петорката на месеца, дори и да имате най-посещаваната рецепта, не можете да спечелите тази награда, тъй като едно от условията е: че един потребител не може да спечели 2 награди в 2 последователни месеца. Т.е. 6тата награда ще се даде на потребител, който не е в 5тицата за месеца, но има една от най-посещаваните рецепти. Затова и тази награда има повече поощрителен характер.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 07:03#4Adriyana - AdiAdriyana - AdiЧиракРегистрация: 02.02.16Град: Стара ЗагораОтговори: 234от: Какво ще предложите за следващия месец?Предлагам бутона със звездички за оценка на чуждите рецепти да дава поощрителен брой точки на автора-това да не важи за собтвените рецепти - това ще накара всички да качват все по-добри рецепти а не просто да качват НЕЩО - а и чисто човешката страна на нещата - това ще е нещо като "Подари усмивка" - днес хората са все по-озлобени един към друг /забелязвам че го има сред потребителите тук което е жалко/ Знам че има противници на тази идея и не разбирам защо- не вярват че някой би им признал заслугите и таланта или те самите никога не биха признали чуждия талант - е аз не съм такава - аз бих оценявала редовно чуждите рецепти които са ме впечатлили и съм сигурна че всеки би се радвал ако види това макар и малко признание за труда и идите си ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 07:07#5Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Какво ще предложите за следващия месец?много добри предложения от администраторите ,най-ми харесва това със седмичната рецепта ...цяла седмица определено ястие определени точки- интересно е...ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 07:14#6Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Какво ще предложите за следващия месец?не мога да разбера потребителите , които осъждат "елементарните " рецепти, какво лошо има в тях?? Честно казано аз нямам време за сложни рецепти, предпочитам да имам избор за бързо,лесно , вкусно! Сложните ги правя по поводи или когато имам доста свободно време. Разбирам,че е кофти едни бъркани яйцата да получават точки колкото една сложна питка, но в крайна сметка повечето станахме практични. Ето пример рецептата ми за Бързо Тирамису имаше над 11000 посещаемост и то само за месец!ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 07:14#7Adriyana - AdiAdriyana - AdiЧиракРегистрация: 02.02.16Град: Стара ЗагораОтговори: 234от: Какво ще предложите за следващия месец?Тематичните седмица е месец ще се харесат от всички :y:ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 07:16#8Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Какво ще предложите за следващия месец?И тук да допълня,че за всеки готвач различни рецепти са различни по трудност. Знам домакини , които правят лесни за мен ястия супер бавно и се затрудняват . Има и такива които правят неща,които за мен са трудни , а те се справят с лекотаОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 07:17#9Adriyana - AdiAdriyana - AdiЧиракРегистрация: 02.02.16Град: Стара ЗагораОтговори: 234от: Какво ще предложите за следващия месец?И аз не виждам лошо в елементарните рецепти - днес практичността е много важнаОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 07:37#10СтейсиСтейсиЧиракРегистрация: 07.12.15Град: Велико ТърновоОтговори: 45от: Какво ще предложите за следващия месец?Най-важното е рецептите да са вкусни. Тези, които имат късмета да си хапват от сготвеното, не се възхищават на това колко време сте отделили, за да го сготвите, а на вкуса :evil: .
    Идеята за даване на точки на чужди рецепти и на мен ми харесва. Тук има хора, които правят уникално красиви неща и с удоволствие бих им дала точки.
    А още по-интересно ще е да им даваме от нашите точки - един психологичен експеримент, хихихи
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 08:53#11Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Какво ще предложите за следващия месец?Това с даването на награда от администратора като жури е х баво,но тоооолкова трусно.Тук се слагат толкова много рецепти и то прекрасни,че на всеки ще е теусно да избере само една и то след каро са различни.Правила съм конкурси и оценяването е ужасно трудно.Предполагам администратора не е професионален готвач и надали може да се обоснове защо е избрал ипределвна рецепта,за да няма недоволни и всеки да е съгласен с избора му.
    Относно другите предложения-харесват ми всички Ще е много забавно,доста ангажиращо и пак няма да се спиии
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 09:17#12НадяНадяНовакРегистрация: 20.02.16Град: КостенецОтговори: 5от: Какво ще предложите за следващия месец?Напълно съм съгласна с твоята идея. :y: :y: :y:ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 09:21#13AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Какво ще предложите за следващия месец?Права е Ирина, ние не искаме да се ангажираме с решения с неизвестен характер и след това да има сърдити.

    Държим играта да абсолютно прозрачна, да няма нагласени работи, да няма привилегировани и всеки да знае, че всички точки, които е спечелил, или не е спечелил, са си лично негова заслуга.

    Когато точките са ясно дефинирани всеки си прави сметка къде може да се включи, за да изкара някои допълнителни точки.

    А идеи относно допълнителни правила и точки има много, просто ще го караме бавно, но славно.

    Има идеи да слагаме заровени съкровища. Т.е. всеки ден в една рецепта слагаме едно съкровище примерно 100 точки, и който намери рецептата точките са негови - ние само ще насочваме с горещо и студено солено или сладко е ястието, каква категория е, каква кухня е и други работи така ще стане доста интересно
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 10:30#14МаринаМаринаПомощник ГотвачРегистрация: 11.11.13Град: БлагоевградОтговори: 340от: Какво ще предложите за следващия месец?Не подценяваите кратките рецепти. Има доста вкусни и интересни кратки рецепти и доста потребители търсят точно такива. Хубаво е да има разнообразие. Относно точките, обаче найстина ще бъде по-честно да се дават по-малко точки за кратки рецепти. Аз имам както кратки, така и малко "по-сложни" рецепти и определено мога да направя съпоставка. Положеният труд и повечето продукти, не може да се сравнят с едни сандвичи например ОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.16 08:26#15Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Какво ще предложите за следващия месец?Идеята за заровени съкровища е супер . Ще падне готвене.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.16 12:08#16Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Какво ще предложите за следващия месец?Предлагам да се дават точки на потребител с най-много качени рецепти през месеца.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest