Gotvach.bg»Форум»Правила на сайта, критики и предложения»Какво ще предложите за следващия месец?

Какво ще предложите за следващия месец?

  • 18.02.16 08:36#1AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103Какво ще предложите за следващия месец?Скъпи Кулинари,

    както знаете, опитваме се да правим играта ни все по-интересна, затова сега ще се допитаме и до вас. Какво бихте предложили да добавим за следващия месец? Тук визирам нови функционалности и екстри, а не неща от рода - ограничете на този и този точките, изтривайте тези и тези рецепти.

    Ние планираме да почнем да публикуваме рецепти и без снимки и първият, който добави снимка към такава рецепта да получи добър брой точки. Така няма да се налага да се чудим откъде да намерим снимки, които не винаги отговарят на рецептата, а и вие ще можете да сготвите нещо по-различно и да представите снимка.

    Кажете си мнението и дайте вашите предложения
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.16 02:28#2Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Какво ще предложите за следващия месец?Аз също съм за рецепти стъпка по стъпка, но не всяка снимка да получава точки, а като цяло рецептата да има повече точки. Със сигурност, рецептата ще авторска! :yawn:ОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.16 02:32#3RenkataRenkataЧиракРегистрация: 03.02.16Град: -Отговори: 112от: Какво ще предложите за следващия месец?Ха, това стъпка по стъпка ще стане рецептата с 20 снимки, еми освен направете си видео и таман ще гледаме 1-2 часа филм :y: :y: :y:
    Вие не сте добре в кой век живеем, хората едно време не са има ли фотоапарати, камери... вие искате стъпка по стъпка да ви се каже как се реже лук, моркови, как се пърже.... някой ако ви даде рецепта на ръка, случайно да нямате албум със снимки на рецептата ... Явно трябва да ви се обяснява като на малко дете!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.16 02:39#4Adriyana - AdiAdriyana - AdiЧиракРегистрация: 02.02.16Град: Стара ЗагораОтговори: 234от: Какво ще предложите за следващия месец?Аз лично се затруднявам с непрекъснатото снимане - докато готвя съм все с мокри ръце и се бавя докато ги изсуша достатъчно за да пипам фотоапаратаОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.16 02:45#5Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Какво ще предложите за следващия месец?Ще готвим ли или ще снимаме.При мен е трудно трябва някой да снима. с брашнени ръце и тестото трябва бързо да се работи защото бързо втасва. рискувам да си проваля питката. Който не е месил не знае. Пиша така защото повечето ми рецепти са за питки.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.16 02:52#6Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Какво ще предложите за следващия месец?Да уточня,че правя снимки на оформена,после на втасала,намазана и накрая изпечена. Но това не е стъпка по стъпка както искате.Ако имам 15 детайла трябва да направя поне 30 снимки. ОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.16 04:56#7ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Какво ще предложите за следващия месец?Харесвам идеята за рецепта приготвена за даден празник Идва 8 март- всяка жена,майка ,баба ще почерпи с нещо Ще се качват всякакви рецепти и лесни и трудни всеки си прави сам избора какво ще сготви :love: Дано се приеме тази идея  ОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.16 07:12#8DjesDjesНовакРегистрация: 20.02.16Град: СмолянОтговори: 50от: Какво ще предложите за следващия месец?За мен всичко тепърва започва. Така, че каквото и да е, ще ми е в плюс.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.16 08:08#9Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Какво ще предложите за следващия месец?Относно снимането-от около месец и нещо ми се прецака отново картата памет на фотоапарата и сега мога да правя само ДВЕ снимки с него (когато е без памет).Може да ви се стори махнато и трудоемко,но когато има желание има и начин.Една рецепта я снимам и с телефона и с апарата.Телефона ми е хубав,но някак не може да ми даде перфетен кадър и цветове,които търся.Затова с него снимам стъпка по стъпка само,когато продукта още не е готов.Както и по-горе споменаха е много гадно да си миеш постоянно ръцете от брапно,от лепкава смес и т.н.,но се налага.И когато ястието вече е готово,подготвила съм местене аранжирано за снимане се почват мъките.По принцип правя по около 50-60 кадъра и след това спокойно си избирам основна снимка,но като имам възможност само за две снимки е ужасно.Снимам,изтривам,снимам,изтривам.Ако ми хареса дадена снимка тичам на лаптопа,включват се кабели,свалят се снимки,запаметяват се в папка,пак се тича да се снима и т.н. ,докато накрая не харесам снимката. Не,че нямам възможност да си купя нова карта,защото наистина ми е необходима,но все не ми остава време.Това е втората,която се прецаква по незнам и аз какви причини.Най-важното е,че накрая ястието ми има кадър достоен да го споделя.Ако ли не изобщо не споделям или я пускам,но не се гордея със себе си.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.02.16 02:58#10Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Какво ще предложите за следващия месец?Това не е нормално да се снима стъпка по стъпка.Идеята за тематична седмица или месец ми допада като цяло.И ще се заредят едни гювечета....та цяла седмица ОтговорОтговор с цитат
  • 22.02.16 07:27#11Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Какво ще предложите за следващия месец?И аз така мисля Мартина.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.02.16 07:34#12Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Какво ще предложите за следващия месец?Аз също не смятам за необходимо да се снмима стъпка по стъпа , мисля 2 - 3 снимки са напълно достатъчни. А и някакси не ми се струва удачно докато готвя постоянно да държа фотоапарата. Ще взема да забравя какво съм започнала да готвя.ОтговорОтговор с цитат
  • 25.02.16 12:34#13Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Какво ще предложите за следващия месец?голямо снимане ще пада тогава :kiss:ОтговорОтговор с цитат
  • 26.02.16 06:55#14Кака и БаткоКака и БаткоНовакРегистрация: 21.03.15Град: ВарнаОтговори: 16от: Какво ще предложите за следващия месец?Lidiq5 :Да се снима стъпка по стъпка как се приготвя дадена храна не е лоша идея, това означава че сме я приготвили ние, а не че сме я снимали от някъде. А що се отнадя до точки, да се дават на всяка снимка не съм съгласна, защото ще започнат да се качват по 10 снимки на рецепта.
    Напълно съм съгласен с мнението ти за безбройните снимки, но примерно рецепта със нимки "степ бай степ" може да носи повече точки от рецептата с една снимка. Виждал съм на други места снимки с обяснеие под снимката какво се случва и какво целим - полезно е!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 26.02.16 07:06#15Кака и БаткоКака и БаткоНовакРегистрация: 21.03.15Град: ВарнаОтговори: 16от: Какво ще предложите за следващия месец?Моето скромно предложение е всеки който е натиснал бутона "сготвих" да публиува и снимка/и на сготвеното, дали снимката е автентична нека прецени онзи, който е публикувал рецептата, нека и той да е оценителя, а иначе аз мога да натисна много бутони само и само да трупам точки, а реално с нищо не съм полезен на околните, защото "сготвих" не означава, че ми е харесало. В някаква степен това би ограничило и онези, които публикуват рецептите от "бабиното тефтерче" без никога да са ги пробвали! В крайна сметка искам да апелирам, нека се опитаме да направим живота си по-вкусен, а не непрекъснато да трупаме точки - аз се отказвам от моите!
    Другото МНОГО важно за мен е да се сложи край на анонимността, ако умра от печатна грешка искам да знам кого ще псувам на онзи свят - шегувам се, но хейтърите нямат място сред нас!
    Последно - искам да мога да коригирам рецептата си според забележките, които съм получил - никой не е безгрешен, понякога просто пропускаме да кажем важни неща защото за нас те са обичайни, но за другите са важен детайл, а в кулинарията детайлите са важните!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.02.16 11:01#16Рая АндоноваРая АндоноваМастър ШефРегистрация: 04.12.15Град: ВарнаОтговори: 84от: Какво ще предложите за следващия месец?Не разбрах това с откриването на "съкровището"? Какво трябва да се направи, за да разбереш дали си открил рецептата, в която е това съкровище?

    Аз предлагам също да можем да редактираме рецептите си и след като са публикувани, но може примерно да се изчаква одобрение и на редакцията, която искаме да направим. Нямам по цял ден, а ми отнема време докато напиша една рецепта - по сто пъти проверявам накрая дали не съм пропуснала нещо да напиша, но няколко пъти ми се беше случвало да изпусна нещо и след това не мога да го поправя.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest