Gotvach.bg»Форум»Българска Кухня»Какви подправки или други продукти приготвяте сами в къщи? Споделете как ги приготвяте

Какви подправки или други продукти приготвяте сами в къщи? Споделете как ги приготвяте

  • 20.02.16 02:24#1Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482Какви подправки или други продукти приготвяте сами в къщи? Споделете как ги приготвятеАз например сама си приготвям червен пипер, ябълков оцет, кисело мляко. Много ми се иска и сирене да си приготвя, но мисля, че ми липсват подходящите условия.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 28.08.16 08:58#2VeskaVeskaНовакРегистрация: 03.02.16Град: ПоповоОтговори: 50от: Какви подправки или други продукти приготвяте сами в къщи? Споделете как ги приготвятеОсновно сеем чубрица, но тази година имаме и ливадска мерудия с която правим домашна шарена сол. Става много по-вкусна и приятна от купешката.
    Отделно си правя домашен кашкавал, сирене, кисело мляко и сега съм се навила и кътък да си направя. но да видим кога ще ми дойде музата.
    Когато отидем на пчелина, той е в гората, свекърът ми бере и горски билки. Мащерката ми е любимата и с нея си правя една Арабска подправка - Заатар с мащерка, сол и сомак. Много вкусни стават тестените изделия с тази подправка.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.08.16 01:27#3VeselinaVeselinaИноваторРегистрация: 22.06.16Град: -Отговори: 235от: Какви подправки или други продукти приготвяте сами в къщи? Споделете как ги приготвятеЕдинствено няколко вида подправки си сея в саксии.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.09.16 07:18#4VeselinaVeselinaИноваторРегистрация: 22.06.16Град: -Отговори: 235от: Какви подправки или други продукти приготвяте сами в къщи? Споделете как ги приготвятеМалко зимнина, повечето неща купувам и пакетчета с подправки.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.09.16 08:52#5Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Какви подправки или други продукти приготвяте сами в къщи? Споделете как ги приготвятеДомашно кисело мляко и сирене, магданоз, чубрица и джоджен. Лук чесън и зеленчуци.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.09.16 08:18#6ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Какви подправки или други продукти приготвяте сами в къщи? Споделете как ги приготвятеза сега съм си правила само шарена сол и ябълков оцет ,за друго не съм опитвалаОтговорОтговор с цитат
  • 09.09.16 10:31#7Добринка ПетковаДобринка ПетковаМастър ШефРегистрация: 17.12.15Град: МездраОтговори: 192от: Какви подправки или други продукти приготвяте сами в къщи? Споделете как ги приготвятеМного неща съм приготвяла-кисело мляко,извара,крема сирене,сушени манатарки и домати,сушена чубрица,шарена сол,липов цвят,домашна зеленчукова подправка и много други. ОтговорОтговор с цитат
  • 12.09.16 12:26#8marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Какви подправки или други продукти приготвяте сами в къщи? Споделете как ги приготвятеНищо не приготвям, всичко се купува, освен някоя и друга зеленилка да замразя във фризера. Когато ходя в чужбина, а това често ми се случва, винаги си избирам ден в който ще посетя голям пазар в съответния град и от там купувам подправки в пликчета. Събрала съм много италиански подправки, тя е много известна и така се нарича в много кулинарни рецепти, гръцки, турски, а най-вече обичам когато съм в Близкия Изток да отида до пазара им, Сук се нарича и от там да пазарувам в малки пликчета. Не са евтини, но е удоволствие. Така например съм си донесла "тонка-боб", звезден анасон, ароматни червени пипери, някои от които са мокри пипери със зехтин, които нямат нищо общо с нашите наричани деликатесни, но още не съм ги ползвала и си стоят в шкафа за подправки. Споделих в темата за мусаката , че и тази подправка съм я донесла и е едно малко удоволствие да я имам, нея я ползвам редовно.ОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 08:31#9ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Какви подправки или други продукти приготвяте сами в къщи? Споделете как ги приготвятеОбичам билки и подправки В двора си имам магданоз ,нарязах го с ножица и в торбичка за фризера, така ще имам цяла зима Имам розмарин голям храст разкошен е ,корен с босилек ,джоджен ,копър ,маточина ,кервиз ,чубрица която суших на сянка ,стрих и сложих в бурканче Всяка година си събирам липа ,лайка ,невен за чай но и си купувам готов ОтговорОтговор с цитат
  • 20.11.21 12:28#10Райна АговаРайна АговаНовакРегистрация: 19.11.21Град: ТърговищеОтговори: 53от: Какви подправки или други продукти приготвяте сами в къщи? Споделете как ги приготвятеКисело мляко, сирене, майонеза, лютеница.ОтговорОтговор с цитат
  • 09.03.22 06:36#11Боряна АтанасоваБоряна АтанасоваЧиракРегистрация: 03.05.20Град: ПлевенОтговори: 59от: Какви подправки или други продукти приготвяте сами в къщи? Споделете как ги приготвятеВ къщи си отглеждаме доста подправки като джоджен, целина, девисил, магданоз, копър, риган, калоферче също така и бабина душичка. Суша липа, шипки.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.03.22 12:06#12GoldGoldЧиракРегистрация: 06.08.16Град: РакитаОтговори: 95от: Какви подправки или други продукти приготвяте сами в къщи? Споделете как ги приготвятеОтглеждаме магданоз, копър, чубрица, джоджен. Правим компоти, зимнина ( в буркани), понякога правя домашно сирене и кисело мляко. Берем и сушим шипки за зимата, липа и др. Отглеждаме боб, картофи, домати, чушки, люти чушки и други зеленчуци. ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest