Gotvach.bg»Форум»Продукти и Подправки»Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?

Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?

  • 05.03.16 01:04#1АнонименАнонименНовакРегистрация: 27.02.16Град: -Отговори: 12Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?Аз лично не обичам лук и чесън. Миризмата на чесъна ме гони от кухнята и не мога да я понасям. Лук не обичам изобщо и ако ми сервират салата и ястие, в което плуват парчета...не ям изобщо. Как решавате проблемите на гостите ви, които не обичат лук и чесън? Аз си имам собствена рецепта за всичко, а за гостите, които ползват лук в салатата например им го сервирам отделно..като добавка.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.03.16 03:10#2Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?Всички ядем лук и чесъм у дома.Без тях ястията нямат вкус,незнам как хората ги ядът без лук особено.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.03.16 07:04#3АнонименАнонименНовакРегистрация: 27.02.16Град: -Отговори: 12от: Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?Това е въпрос на гледна точка. Познавам и други хора, които като мен не обичат. Това, че всички от семейството ви обичат не означава, че всичките ви гости обичат.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.03.16 07:54#4RenkataRenkataЧиракРегистрация: 03.02.16Град: -Отговори: 112от: Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?Няма такива, при нас всички ядат!ОтговорОтговор с цитат
  • 05.03.16 08:01#5ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?Имам роднина които не яде лук ,направо е ужасно ,то една салата като хората не можеш да направиш все трябва да отделяш за него да няма лук Когато ми идва на гости винаги се съобразявам и не слагам лук в неговата порция ,ами ако трябва всеки ден да го мисля лук и чесън са толкава полезни ,дори ако те боли зъб и сложиш скилидка чесън в ухото болката минава Миризмата е натрапчива ,но като сдъвчиш стрък магданоз или дъвка орбит -минава ОтговорОтговор с цитат
  • 05.03.16 08:20#6Наталиа ПетроваНаталиа ПетроваЧиракРегистрация: 05.01.16Град: ВарнаОтговори: 148от: Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?Аз също не обичам чесън. Лесно се научих да готвя без него. А лукът за ястията го нарязвам толкова ситно, че при запръжката почти се стопява.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.03.16 09:02#7АнонименАнонименНовакРегистрация: 27.02.16Град: -Отговори: 12от: Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?За ястията и аз слагам по малко лук, който е нарязан толкова надребно, че да не се вижда и усеща, но дотук с компромиса. Започнах да го правя заради семейството ми. Освен това трябва да се съобразяваме с готите и вкусовете им. Аз винаги го правя и не го смятам за ужасно.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.03.16 09:06#8АнонименАнонименНовакРегистрация: 27.02.16Град: -Отговори: 12от: Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?Каквото и да дъвчете- пак мирише. Не се убива миризмата достатъчно с дъвка или някакви билки и подправки. Когато клиент дойде на среща и е ял чесън си вони от 100км.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.03.16 09:40#9Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?Лук може да се добави и настърган на ситно ренде в ястиятаОтговорОтговор с цитат
  • 05.03.16 09:47#10АнонименАнонименНовакРегистрация: 27.02.16Град: -Отговори: 12от: Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?Знам, но нямам достатъчно ситно ренде, но мъжът ми точи ножовете непрекъснато за сметка на товаОтговорОтговор с цитат
  • 05.03.16 09:59#11Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?В къщи всички ядем лук, чесън - евентуално през почивните дни, но го ползвам в разни салати. Ако има гости , неконсумиращи тези зелении, бих добавила лука от страни на салата или в отделен съд, като добавка към салатата. Но май не съм попадала в такава ситуация. ОтговорОтговор с цитат
  • 05.03.16 10:14#12АнонименАнонименНовакРегистрация: 27.02.16Град: -Отговори: 12от: Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?Ха-ха..защото не съм ви на гости аз или част от колегите ми Пък мъжа ми не яде пресен магданоз и задачата се усложнява, защото аз ямОтговорОтговор с цитат
  • 10.03.16 01:25#13МаринаМаринаПомощник ГотвачРегистрация: 11.11.13Град: БлагоевградОтговори: 340от: Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?Вкъщи всички ядем лук и чесън. На мен чесънът ми е любим Много ми е вкусен и апетитен. Когато обаче имам гости, който не спадат към моята графа гледам да им отделям порции преди да съм сложила лук или чесън. Ако ястието не позволява да отделям порции не слагам в него, а правя отделно или сос с чесън или като добавка, за да можем другите да си сложим и така всички да сме доволни ОтговорОтговор с цитат
  • 14.03.16 05:20#14Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?Обичам само зелен пресен чесън,старият направо го игнорирам от ястията.Въобще не ми харесваОтговорОтговор с цитат
  • 17.03.16 08:24#15Наталия ПетроваНаталия ПетроваГотвачРегистрация: 18.02.16Град: КърджалиОтговори: 137от: Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?Когато имам гости готвя повече неща и гледам да има и с лук и без,но няма как да угодиш на всички,един не яде чушки,друг гъби,царевица,да беше само лука...ОтговорОтговор с цитат
  • 30.03.16 02:33#16Bistra IvanovaBistra IvanovaНовакРегистрация: 15.03.16Град: ВарнаОтговори: 17от: Какви ястия готвите за мразещите лук и чесън?Аз винаги стържа лука за всяка манджа, тъй като мразя пържен лук. Ако не се вижда в манджата мога да го ям. Иначе на салата не ми е проблем да го ям.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest