Gotvach.bg»Форум»Веган и Вегетарианска Кухня»Знаете ли колко минути се вари елда?

Знаете ли колко минути се вари елда?

  • 28.05.16 06:33#1ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665Знаете ли колко минути се вари елда?Купих си елда, искам нещо да приготвя с нея, но има проблем. Никога до сега не съм опитвала нито готвила тази суперхрана. Споделете, ако знаете колко минути трябва да се вари елдата ?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.05.16 09:40#2ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Знаете ли колко минути се вари елда?Днес пуснах първите си рецепти в сайта приготвени с елда За мен тази храна не е лоша ,хапнах я с удоволствие ,още повече като знам че е здравословна Стана като вица - пени се, не пени ще те ям ОтговорОтговор с цитат
  • 29.05.16 09:44#3Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Знаете ли колко минути се вари елда?До сега не съм опитвала елда.Купила съм си 1 пакет сигурно преди 3 месеца,но не знам защо ми се струва,че на никого в къщи няма да му хареса.Още се чудя на каква рецепта да се спра.Знам,че е много полезна,но нещо не ме привлича.ОтговорОтговор с цитат
  • 29.05.16 09:51#4ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Знаете ли колко минути се вари елда?Не е нужно да казваш какво готвиш ,за да го харесат Сложи една леща да се вари и добави малко елда Даже няма да се разбере Аз още не съм оптвала в леща или в супа , но скоро ще го направя и ще споделяОтговорОтговор с цитат
  • 20.06.16 05:31#5Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Знаете ли колко минути се вари елда?Вили, ако сложиш в лещата елда не се ли променя поне малко вкуса. Любопитна съм, понеже и аз до сега не съм готвила с елда.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.07.16 08:58#6ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Знаете ли колко минути се вари елда?Ваня нищо не се променя изплаква се много добре елдата и пущаш да се вари може в леща или в бял боб Четох че правят и кюфтета от нея може скоро да опитам Мъжът ми ме запали по тази елда ,била полезна за хора като нас на години ха ха и започнах сега ако не всеки ден то през ден си приготвям ,я в кисело мляко с плодове ,ако не е с елда ще е с чиа малеее много сме здравосовни ужасссОтговорОтговор с цитат
  • 30.07.16 07:08#7Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Знаете ли колко минути се вари елда?Да, полезна е , малко е различна на вкусОтговорОтговор с цитат
  • 30.07.16 07:56#8ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Знаете ли колко минути се вари елда?Илияна изобщо няма странен вкус всеки ден я хапвам с кисело мляко или в таратор и ми е добреОтговорОтговор с цитат
  • 13.06.19 04:56#9Илиана ПървановаИлиана ПървановаГуруРегистрация: 17.08.18Град: -Отговори: 21от: Знаете ли колко минути се вари елда?15 минути са достатъчни,за да се свари това вълшебно триъгълно зрънце! Както за азиатците основна храна е ориза, така в Русия почитат елдата и приготвят от нея много различни ястия! Освен, че е богата на безброй витамини и минерали, изненадващото в нея е, че съдържа фосфор и така може да замества рибата!
    Има странен и специфичен мирис и вкус, ала с чудни подправки и зеленчуци си е достойна храна!
    И накрая за десерт, с мед или тръстикова захар подсладена и на децата Ви ще е любима!
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest