Gotvach.bg»Форум»Продукти и Подправки»Как консервирате тиквички? Замразяват ли се?

Как консервирате тиквички? Замразяват ли се?

  • 22.06.16 01:59#1МариянаМариянаМастър ШефРегистрация: 26.03.16Град: -Отговори: 236Как консервирате тиквички? Замразяват ли се?Как консервирате тиквички? Сега е сезонът на тиквичките. У дома ги готвим по няколко начина и много ги обичаме. Питането ми е породено от тава, че четох, а и мои познати слагат нарязани тиквички на кубчета и ли на шайби в торбички във фризера. Някой пробвал ли е? Не стават ли воднисти? Или консервирал ли е ?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.06.16 05:10#2Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Как консервирате тиквички? Замразяват ли се?Аз съхранявам тиквичките във фризера нарязани на кубчета.Замразени много по ми допадат от консервирани в буркани.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.06.16 05:24#3marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Как консервирате тиквички? Замразяват ли се?Нарязвам на кубчета и замразявам във фризера. Така замразявам на кубчета и моркови, целина, патладжан и червени/зелени чушки, ползвам ги когато приготвям гювеч. По принцип всичко замразявам, не правя буркани, не варя компоти, сиропи, защото също замразявам и плодовете. Не си играя с глупости, нямам време , а и условия нямам, на котлон тази работа не става.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.06.16 09:36#4МариянаМариянаМастър ШефРегистрация: 26.03.16Град: -Отговори: 236от: Как консервирате тиквички? Замразяват ли се?Благодаря, ще взема да опитам тази година да си нарежа в 3,4 пакетчета за по 1 готвене във всяка с тиквички за зимата. Мисля да ги направя на кубчета. С тях да си правя ориз със копър, тиквички и заливка на фурна. Може и за гювеч 1 пакетче да сложа.

    А, иначе пържени тиквички много често правя лятото, обичаме ги. По рядко пълнени. Чувала съм, че и за пържене слагат, но не ми се струва добре. Предпочитам на лято да си хапвам често от тях.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 23.06.16 10:31#5Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Как консервирате тиквички? Замразяват ли се?От години замразяваме тиквички във фризера - нарязани на шайби / за паниране/, нарендани и нарязани на кубчета. Когато се размразяват се оставят на стайна температура за едно денонощие и пускат вода, която се отцежда и си стават супер.ОтговорОтговор с цитат
  • 26.06.16 02:09#6Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Как консервирате тиквички? Замразяват ли се?Никога не съм замразявала или консервирала тиквички, но лелята на моя мъж ги реже на шайби и ги слага в торбички и във фризера. Зимата вади и пържи, пробвала съм като сме ходили в тях и са си като пресните, не видях разлика, та тази година може да сложа и аз.ОтговорОтговор с цитат
  • 17.08.16 07:03#7Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Как консервирате тиквички? Замразяват ли се?за готвене съм замразявала , почистени, нарязани и в торбичкиОтговорОтговор с цитат
  • 19.09.16 12:27#8Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Как консервирате тиквички? Замразяват ли се?Аз си режа тиквички на шайба и замразявам в пликове. Така, като ни се приядат пържени тиквички, просто вадя, оставям да се размрази върху хартия или в гевгир, за да се отцеди излишната вода и ги готвяОтговорОтговор с цитат
  • 25.01.18 02:33#9МариянаМариянаМастър ШефРегистрация: 26.03.16Град: -Отговори: 236от: Как консервирате тиквички? Замразяват ли се?Пробвах да замразя в торбички във фризера.Не ми харесаха, много са водни и меки.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest