Gotvach.bg»Форум»Консервиране на храни»Начин за съхраняване на тиквички!

Начин за съхраняване на тиквички!

  • 01.07.16 03:36#1Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008Начин за съхраняване на тиквички!Как съхранявате тиквичките във фризера? Бланшират ли се или не?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.07.16 06:48#2ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Начин за съхраняване на тиквички!Да си кажа честно ,само веднъж съм приготвяла тиквички във фризер Когато ги размразих и сготвих нещо не ми харесаха и затова повече не съхранявам там Най добър им е вкусът когато са пресни -обожавам ги ,иначе стоят като гумени ОтговорОтговор с цитат
  • 02.07.16 08:20#3Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Начин за съхраняване на тиквички!Права си Вили, но имам доста и мислех някак си да пробвам във фризер. Преди години в буркани даже сме стерилизирали но никога вкуса не е същият. Дори се вкашват.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.07.16 09:57#4Добринка ПетковаДобринка ПетковаМастър ШефРегистрация: 17.12.15Град: МездраОтговори: 192от: Начин за съхраняване на тиквички!Тиквичките са сезонен зеленчук,който е най-вкусен пресен,а не замразен във фризера или консервиран.Сега си ги хапваме с удоволствие,но зимата не ни се дояждат,затова няма смисъл да консервирам. Чувала съм ,че правят сладко от тиквички,но никога не съм приготвяла.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.07.16 10:41#5marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Начин за съхраняване на тиквички!Ваня, как ги съхранявам, няколко тиквички нарязвам на кубчета, заедно с малко патладжан и поставям в найлоново пликче и във фризера. Така имам под ръка зимата за гювеч. С една дума никак не ги съхранявам, а и при нас, тук в София има целогодишно тиквички, предполагам, че зимата са внос от някъде си. Купувам определено. Тиквичките не стават за замразяване, много вода има в тях и ако съм замразила повече освен за мусака с кайма зимата друго не приготвям. За пържене категорично не стават или поне на мен не ми харесват.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.07.16 12:10#6Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Начин за съхраняване на тиквички!И аз мисля, че само за гювеч може да стават. От пресните по хубаво няма а пържени са ми любими със мляко и чесън. ОтговорОтговор с цитат
  • 03.07.16 12:37#7Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Начин за съхраняване на тиквички!замразените са много воднисти и стават само запечени в тава със заливка. Опитвах ги на тиган и е голяма трагедия.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.07.16 02:01#8Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Начин за съхраняване на тиквички!Тиквичките ги слагам нарязани на филийки или настъргани/ за кюфтета/. А след като се размразят от фризера, наистина има много вода в тях, но може да се поставят в голяма цедка и след това лично аз ги панирам.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.07.16 08:18#9Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Начин за съхраняване на тиквички!Тиквичките стерилизираме в буркани, приготвяме ястия и супиОтговорОтговор с цитат
  • 08.07.16 05:02#10Христилияна ДимитроваХристилияна ДимитроваМастър ШефРегистрация: 04.06.16Град: ПлевенОтговори: 238от: Начин за съхраняване на тиквички!Когато имам повече тиквички и не мога да ги използвам веднага ги настъргвам, оставям ги да се отцедят и след това ги разделям в малки пликчета и ги замразявам. През зимата правя от тях тиквени кюфтета. За съжаление само за това става, но пък са много хубави.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.07.16 11:07#11Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Начин за съхраняване на тиквички!Благодаря за хубавите идеи които ми дадохте. Тази година толкова много тиквички имаме, че искам малко да изпробвам по различни методи... ОтговорОтговор с цитат
  • 22.08.16 02:43#12Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Начин за съхраняване на тиквички!Когато тиквичките са ми в повече ги нарязвам на филиики и ги упържвам във фритюрника.След това ги слагам в пликчета и във фризера.Когато ги извадя и се размразят им изцеждам водата,която са изпуснали,слагам им кисело мляко, копър и чесън по желание,и стават чудесни.ОтговорОтговор с цитат
  • 27.08.16 10:25#13VeselinaVeselinaИноваторРегистрация: 22.06.16Град: -Отговори: 235от: Начин за съхраняване на тиквички!Пробвах веднъж с малко пакетче нарязни на колелца сурови тиквички, но определено не ми допадна.На вкус не бяха добри, меки, много воднисти, с лош цвят, крайчетата на корите като гумени.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest