Gotvach.bg»Форум»Българска Кухня»Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?

Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?

  • 06.08.16 12:31#1Vildan AhmedovaVildan AhmedovaЧиракРегистрация: 26.04.16Град: СофияОтговори: 23Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?Родопски деликатес ли е пататника и в кой край на страната ни как се приготвя той?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 19.08.16 09:29#2Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?Пататникът си е типично ястие от родопската кухня и основата съставка е картофа.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.08.16 01:18#3Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?Аз правя всяка седмица пататник за бг вечерята в хотела, където работя. Слагам картофи, лук, сирене, яйца, чубрица, джоджен и разтопено масло. Става много вкусно и туристите го омотават за нула времеОтговорОтговор с цитат
  • 20.08.16 08:37#4Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?Страхотно ястие!Картофите,сиренето и маслото са задължителни продуктиОтговорОтговор с цитат
  • 20.08.16 09:14#5Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?Опитвала съм, но никога не съм приготвяла, няма да е зле да взема да го направя вечеОтговорОтговор с цитат
  • 21.08.16 12:16#6Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?Опитай, няма да съжалявашОтговорОтговор с цитат
  • 21.08.16 05:23#7Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?Хапвали сме в ресторант , много е вкусно , но не съм приготвяла, трябва да разгледам за рецептиОтговорОтговор с цитат
  • 21.08.16 08:55#8ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?не съм опитвала този родопски пататник ,може и да ми харесаОтговорОтговор с цитат
  • 21.08.16 12:29#9Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?Илияна, вижте в профила ми, скоро качвах рецепта за пататник ОтговорОтговор с цитат
  • 21.08.16 12:32#10Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?Илияна, вижте в профила ми, скоро качвах рецепта за пататник ОтговорОтговор с цитат
  • 21.08.16 12:33#11Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?ИлиянаДимова :Хапвали сме в ресторант , много е вкусно , но не съм приготвяла, трябва да разгледам за рецепти Виж в профила ми, скоро качвах рецепта за пататник ОтговорОтговор с цитат
  • 21.08.16 09:37#12VeselinaVeselinaИноваторРегистрация: 22.06.16Град: -Отговори: 235от: Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?Съдържа лук, картофи, сол и джоджен и се готви на тиган на котлона.Пече се.Това е най срещаният вариант.Хапвала съм в няколко варианта-със сирене вътре, както и такъв без сиренето, но в тесто на фурна.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.08.16 01:47#13Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?kakata_tedi@abv.bg :[quote=ИлиянаДимова]Хапвали сме в ресторант , много е вкусно , но не съм приготвяла, трябва да разгледам за рецепти Виж в профила ми, скоро качвах рецепта за пататник [/quote]
    Ще се справиш, не е трудно
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.08.16 12:00#14МариянаМариянаМастър ШефРегистрация: 26.03.16Град: -Отговори: 236от: Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?Правила съм няколко пъти и съм хапвала в ресторант. Това е едно от нещата които много харесвам.ОтговорОтговор с цитат
  • 30.08.16 02:48#15Наталия ПетроваНаталия ПетроваГотвачРегистрация: 18.02.16Град: КърджалиОтговори: 137от: Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?Пататник и качамака са емблематични ястия за Родопите. Основните съставки на пататника са картофи,джоджън и кромид лук,като освен тях според предпочитанията се добавят сирене,яйца,масло и т.н. Не по малко важни за традиционния пататник са и корите ( има много варианти и без кори),като те се замесват от брашно,сол и вода. Пататника се пече върху печка на дърва,като се обръща за да се изпече и от двете страни. Много прости,семпли и достъпни съставки, съчетани по уникален начин,който ти позволява да се докоснеш до бита и културата на ропчанина,това е пататника.ОтговорОтговор с цитат
  • 25.09.16 12:17#16Мария БожиловаМария БожиловаМастър ШефРегистрация: 09.12.15Град: СофияОтговори: 37от: Какво точно трябва да съдържа така популярният български пататник?Картофи, Сирене, Масло, Чубрица и Сол.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest