Gotvach.bg»Форум»Правила на сайта, критики и предложения»Лекарство или отрова са рецептите тук

Лекарство или отрова са рецептите тук

  • 07.08.16 04:02#1TsvetelinaTsvetelinaНовакРегистрация: 07.08.16Град: ВарнаОтговори: 4Лекарство или отрова са рецептите тукЗдравейте,

    От време на време искам да сверя рецепти или да получа някоя идея за това какво да сготвя. И тогава прибягвам до сайта. За жалост не винаги съм удовлетворена, защото често попадам на непълни, неясни, дори - неточни рецепти - а това ги прави и неполезни, неизползваеми, никому ненужни...
    Всички знаем,че лекарството и отровата се разграничават едно от друго посредством прецизността на дозировката - например - 50 гр. може да бъде лекарство, но 60 гр. - отрова... Тогава защо си позволяваме да пишем - съответно - четем и ползваме непрецизни рецепти? Готвенето "на око" е прекрасно, но когато си в собствената кухня. Никой друг няма твоето "око", така че - след като ще предоставяме "помощ" на другите - нека наистина е такава. Нека даряваме лекарство, а не отрова...
    Всеки е способен да опише рецепта и да я даде на съседката, например. Но предоставяйки я в публичното пространство, нека бъдем наясно, че тя достига неограничен брой потребители. И вместо да направим добро - можем да сторим много поразии - от неуспешна манджа до отегчени да търсят правилната и наистина добра рецепта ползватели на нета.
    И така - няма нужда от толкова повтарящи се рецепти, в които обаче липсва най-важното - прецизност - по отношение на мерките на съставките, технология на приготвянето, правилна технология!
    Моля всички готвачи, майстори, иноватори и каквито още са налични в сайта - преди да пуснете дадена рецепта - пригответе я 2 пъти, ако и двата пъти ви се получи напълно еднаква, харесва ви, доволни сте от резултата, наясно сте, че я няма в сайта - тогава я опишете внимателно и я качете. За което ще ви бъдем благодарни.
    А още повече ще ви бъдем благодарни за това, че не качвате недомислени, недописани, недоработени, ненужни рецепти. Губите вашето, както и времето на тези, които са решили да търсят какво да сготвят и искат да се консултират с "експерти"...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.08.16 12:26#2Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Лекарство или отрова са рецептите тукМоже и да го има този момент с определени рецепти, които са доста измислени и са им добавени доста ненужни съставки. Една от причините е, че всеки се старае да качи и приготви колкото се може повече рецепти, с което да си осигури едно видно място в конкурса за готвачи. И аз мисля че това е една от причините да се качват такива недомислени рецепти/ макар и малко на брой/.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.08.16 07:06#3Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Лекарство или отрова са рецептите тукЧак пък отрови?Мисля,че има доста добри рецепти.А и тези рецепти са повод да експериментираме,а добрия готвач мисля винаги може да прецени добрата комбинация от вкусове.ОтговорОтговор с цитат
  • 11.08.16 07:39#4МариянаМариянаМастър ШефРегистрация: 26.03.16Град: -Отговори: 236от: Лекарство или отрова са рецептите тукИма сполучливи и много добри рецепти, но има и в другата крайност.
    Също има и снимки към рецепти меко казано с отвратително изглеждащи ястия, мазни чинии.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.08.16 09:06#5Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Лекарство или отрова са рецептите тукОтрови - силно и пресилено! Мисля, че всеки се старае да даде най-доброто. Има експерименти, има и класика. За всекиго по нещо!ОтговорОтговор с цитат
  • 13.08.16 04:16#6TsvetelinaTsvetelinaНовакРегистрация: 07.08.16Град: ВарнаОтговори: 4от: Лекарство или отрова са рецептите тукСамо да разясня - "отрова" съм използвала като антипод на "лекарство"; доколкото рецептите, за които говоря, не се второто - остава им да бъдат първото. Не сами по себе си. А това, че всеки експериментира и се старае - не е лошо, ще е още по-добре, ако всички се стараем повече и правим нещата не просто за отбиване на номера и получаване на точки ОтговорОтговор с цитат
  • 13.08.16 07:46#7ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Лекарство или отрова са рецептите тукТака е и аз съм попадала на тези рецепти ,но Tsvetelina не може да искате да се приготвя два пъти едно и също нещо и тогава да се качва рецептата ,така ще се пенсионирам Щом виждаш снимката и е сготвено дадено ястие ,това значи че някъде грешиш и отново я направи за да видиш дали ще се получи И аз съм опитвала не дотам сполучливи рецепти ,но има и такива които те грабват като магнит и резултата е ок ОтговорОтговор с цитат
  • 14.08.16 06:19#8TsvetelinaTsvetelinaНовакРегистрация: 07.08.16Град: ВарнаОтговори: 4от: Лекарство или отрова са рецептите тукМоже би съм се изразила неясно - под "сготвено два пъти" (освен буквалното) имам предвид, че готвачът е способен да повтори приготвянето на ястието при абсолютно същите условия - т.е - знае точно какво и колко и как. В действителност не съм имала проблеми с рецепти тук, процедирам така - избирам само умни рецепти Не ми е нужно да приготвя нещо, за да разбера, че няма да стане или че няма да ми хареса и не защото съм много опитен готвач, напротив, и все пак - достигнах до една от великите истини на готвенето - МЯРКА Като прочета - "на око" и се отказвам от рецептата. Също така, много ми допадат тези рецепти, в които са вмъкнати обясненя защо се прави една или друга процедура.ОтговорОтговор с цитат
  • 31.08.16 09:17#9Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Лекарство или отрова са рецептите тукВсеки има различни вкусове, а и не всички използват еднакви прибори. Аз например рядко се съобразявам с грамажите тук. Готвя по преценка.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.09.16 09:57#10Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Лекарство или отрова са рецептите тукЗа жалост има рецепти които се пишат на бързо и не са с точните пропорции. Дано занапред има по малко такива.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.01.17 04:12#11ВикторияВикторияНовакРегистрация: 07.01.17Град: ВарнаОтговори: 11от: Лекарство или отрова са рецептите тукВсички рецепти, които съм видяла от тук и съм пробвала са били сполучливи.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.04.17 11:29#12Krasi VangelovKrasi VangelovЧиракРегистрация: 04.03.17Град: ПетричОтговори: 5от: Лекарство или отрова са рецептите тукДа,има доста рецепти написани ей така през пръсти и само колкото да донесат точки на този който ги качва,а не да бъде в помощ на останалите.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest