Gotvach.bg»Форум»Правила на сайта, критики и предложения»Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого награди

Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого награди

  • 13.09.16 07:39#1AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиЗдравейте Кулинари,

    мислим за следващата година да въведем нов формат на нашия кулинарен конкурс. Идеята се изразява в това всеки да събира точки, които в един момент ще може да осребри срещу дадена награда. Така ще можем да въведем мноого награди, които да осребрявате когато съберете съответните точки.

    Например за 2000 точки да кажем ще можете да спечелите пасатор, миксер или електрическа кана. За 3000 точки можете да спечелите да кажем блендер, ютия, тостер или кафемашина. За 4000 точки можете да спечелите електрическа скара, мултикукър или електрически робот. За 10 000 точки можете да спечелите смартфон, фотоапарат или лаптоп. Така като спечелите 2000 точки ако искате можете да си вземете една от наградите, по избор, които се дават за 2000 точки, ако не искате можете да продължавате да събирате точки за някоя по-голяма награда. Когато съберете ние ви изпращаме наградата.

    Когато вземете една награда, натрупаните точки се нулират и почвате да събирате отново за следващата награда, която искате да получите. Така ще можем да въведем голямо разнообразие от награди, а вие обичате да готвите така или иначе и ще си печелите награди периодично, които ще можете да си ги избирате. И най-важното, няма да има открита конкуренция по-между ви, защото всеки, който си събере необходимите точки ще си спечели желаната награда независимо от точките на останалите.

    На нас ни харесва идеята, а вие какво мислите? Някакви предложения и идеи?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.16 03:49#2Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиВеси, съгласна съм напълно с теб! Трябва ли на ден да сготвим по 15 неща, които едва ли ще изядем, само и само да ги качим тук? Или какъв е смисъла да направиш нещо, да го снимаш и да не го качиш? Хубавите идеи се раждат на момента и на момента трябва да се качват! Ние, които не сме чак толкова активни или просто нямаме толкова време да сме активни ще си гледаме отстрани как другите печелят през месец награди. Многото стоене пред лаптоп или таблет уврежда очите, но някои хора явно това не ги притеснява, щом стоят денонощно пред тях и трупат точки!ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.16 04:06#3Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиСигурна съм, че админите ще се погрижат и за "тръпката"... може да сложат класация за рецептите и да печелят тези ,които качват вкусни и красиви неща...не ,които спят пред компа а относно кой какво краде (статии, рецепти, снимки..) май и тук се получава - Крадеца вика "дръжте крадеца" ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.16 04:10#4Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиЙорданка, ако става дума за мен- понесох си наказанието и сега съм чиста! Вярно е, че не постъпих добре, но в крайна сметка всеки греши и после си носи отговорността! Мисля, че тази тема е приключена! Статиите, които съм написала са си лично мои, както и рецептите, освен тези, за които се провиних и за които си понесох последиците! Тук не става дума за мен, а за идеята на админите, която мисля, че е доста справедлива! Хубава вечер! ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.16 04:17#5Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиВсе пак се предполага, че целта е този сайт да привлича все повече и повече хора и посещения и това определено ще се получи ако се предостави възможността на всеки да публикува и печели когато и каквото реши. Сегашния формат на конкурса отказва много хора именно заради споменатите неща- не може да се готвят по 20 неща на ден, защото едно средно статистическо семейство не може да ги изяде, а накрая на месеца гледаш някой с 5000 точки и се отказваш друг път изобщо да се бориш; или пък не ти стигат силите колкото и да се бориш и накрая печелиш нещо, което не ти трябва и пак не можеш да се насладиш на наградата.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.16 04:29#6Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиМоника, точно това казах и аз! Някои хора си готвят, снимат, но не качват, за да може, когато им е удобно да качват и да минат напред, а ние да се чудим как да вземем някоя точка! Най-правилно според мен е да се направи така, че да се публикува в деня, в който ястието е приготвено! Мисля, че е справедливо!ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.16 04:31#7AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиЗдравейте,

    форматът така ще бъде променен, че да продължава да има съзтезателен дух, но да могат да се дават и награди за събраните точки, нещо като комбинация между двете идеи. Още го мислим как да стане.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.16 04:37#8Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиКакто казах преди, ще го кажа и пак- нека има поощрение за определен брой качени статии или рецепти за месеца. И знам, че не е тук мястото, но искам да попитам дали ще направите гласуването на статиите видимо?ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.16 04:56#9Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиАми аз мисля, че Админ поощрява готвач, който се е трудил през месеца и не е успял да се класира в Топ 4. От известно време раздава едната награда именно за принос и положен труд през месеца.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.16 05:11#10цветослава кирковацветослава кирковаГотвачРегистрация: 10.12.13Град: МездраОтговори: 108от: Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиМалииии, какво съм изпуснала само....аз този месец пак се включвам, ще видя до кога ще устискам. Формата си е добре и сега, единственото, което ме дразни е че се качват "рецепти" от които може да падне човек. Защо да ме е яд на тези които печелят всеки месец, ами имат по 700-800, рецепти че и повече, аз като имам 300 ще си остана без награда. Според мен е важно рецептите да са стойностни, а не само със цел събиране на точки, да не споменавам коя от дамите коментирала и тук, направо ме разби с това, че от 1 рецепта възпроизведе 6, ама то и това е талант. Лека вечер ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.16 05:16#11Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиКъм Наталия- нито мрънкам, нито търся вратички. Просто си изказвам мнението! Всеки има право на това, мисля? Когато готвите и снимате дадена рецепта, защо не я качите на момента? Дали сега или после, каква е разликата? Много високомерно прозвуча това да седим и да гледаме- ми то за какво са ми тия точки в крайна сметка? Да си ги трупам като зимнина и просто да си стоят на стената ми! Вили беше попитала дали се обезсмисля труда ни- казах го тогава, ще го кажа и сега- щом трупаме точки, които ще ни трябват евентуално, ако някога спечелим нещо- да, обезсмисля се! В крайна сметка не винаги човек има възможност да качи нещо! Когато бях поканена да се регистрирам тук, го направих с радост, защото си мислех, че всяко нещо тук се оценява и се поощрява! Ала сега, като гледам как почти едни и същи през месец си печелят наградите се чудя за какво да се боря, при положение, че накрая друг ще обере лаврите?ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.16 05:18#12Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиНапълно съм съгласна с Веси, от известно време има награда, която се присъжда от администраторите на сайта за активните потребители. Относно темата с рецептите, която Мони повдига не съм съгласна, защото никой от нас не готви по 20 неща на ден, ние просто сме трупали рецепти с времето през годините, любители кулинари сме от години, не от няколко месеца, за да се включим в конкурса. Това са години, всеки ден снимане, писане на рецепти и споделяне. Труд, който сме положили тогава, просто сега го споделяме и тук. Това, че преди два месеца не можеше един участник да печели два поредни месеца, беше по правилата на сайта, ако можеше да участваме всеки месец като сега щяхме да си участваме. Относно това че хората си качват безсмислени и абсурдни рецепти само и само да си вземат точката си е техен проблем и след промяната на конкурса това ще продължи да не казвам дори още повече, защото тогава ще гледа да си събере необходимото за награда, която е решил да си избере. Аз лично нямам подобна рецепта, или поне не си спомням да съм качила такава, дори нямам качена нито една рецепта без снимка,ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.16 06:02#13ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиОтговарям на Ваня ,нищо не ми трябва вече си имам почти всичко и то спечелено с труд и много писане ,готвене ,снимане ,качване на къде по добри ,къде по лоши снимки ,но така е като все бързаме ,не съм пенсионер ,работя по 8 часа на смени 1 и 2 имам и два почивни дни тогава ми е времето да бъркам каквото си искам и да се забавлявам Готвя за 4 души ,като се има предвид че дъщерите ми все на диета и рядко хапват от това което готвя Аз не мога да изяждам всичко сама ,затова се спирам да не готвя много да става зян В този конкурс съм от декември 2015 скоро ще направя годишнина толкова дълго никъде другаде не съм била Това е споделих го с вас искрено и лично ))))ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.16 07:56#14Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиПо скоро беше в твоя защита. Има такива кулинарки които също взаимстват от други сайтове, а тук се изтъкват като писатели!ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.16 08:25#15Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиbananka :По скоро беше в твоя защита. Има такива кулинарки които също взаимстват от други сайтове, а тук се изтъкват като писатели! Така е, и ти благодаря за защитата ОтговорОтговор с цитат
  • 06.10.16 11:04#16Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Нов формат на кулинарния ни конкурс с мноого наградиЗа нищо ! Мисля, че с новия формат ще се намали злобата и критиката към рецептите. Все пак това е кулинарен сайт не мастър шеф - сготви най- сложното ястие. В това ежедневие много хора нямат време за готвене, идея си нямате всеки ден колко вредна готова, замръзена и прочие храна изяжда бедния човечец. Бързите и лесни рецепти са за предпочитане от много хора.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest