Gotvach.bg»Форум»Продукти и Подправки»Червена леща - как се готви?

Червена леща - как се готви?

  • 16.09.16 01:24#1Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008Червена леща - как се готви?Знаете ли дали се изхвърля първата вода на червената леща?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.09.16 10:23#2Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Червена леща - как се готви?не знам , дали трябва да се хвърля първата вода от варене на леща, накисвам я от вечерта в студена вода и държа в хладилник ( хубаво я измивам с няколко води), преди да варя изливам водата и отново измивам няколко пъти и тогава варя, не знам дали да хвърлям водата , като кипнеОтговорОтговор с цитат
  • 24.09.16 11:05#3Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Червена леща - как се готви?Не мисля, че се приготвя по-различно от обикновената леща.ОтговорОтговор с цитат
  • 25.09.16 06:31#4ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Червена леща - как се готви?обичам леща ,но досега не съм готвила червена ,скоро мисля да опитам как е на вкусОтговорОтговор с цитат
  • 25.09.16 09:23#5Добринка ПетковаДобринка ПетковаМастър ШефРегистрация: 17.12.15Град: МездраОтговори: 192от: Червена леща - как се готви?Аз също много обичам леща,предполагам че червената се готви по същия начин като обикновената .ОтговорОтговор с цитат
  • 25.09.16 09:55#6Добринка ПетковаДобринка ПетковаМастър ШефРегистрация: 17.12.15Град: МездраОтговори: 192от: Червена леща - как се готви?Стана ми любопитно за тази леща и потърсих информация.Готви се по традиционния начин,даже в повечето рецепти,които прочетох не се накисва,а само се измива и отцежда.ОтговорОтговор с цитат
  • 25.09.16 10:16#7Наталия ПетроваНаталия ПетроваГотвачРегистрация: 18.02.16Град: КърджалиОтговори: 137от: Червена леща - как се готви?Червената леща е много вкусна и полезна. Не се накисва и не се изхвърля първата вода. Сварява се много бързо затова е хубаво да се задуши леко с подправки и зеленчуци и след това да се вари. Имам качени рецепти опитайте. Децата я предпочитат пред другата леща защото при готвене се " разпада" и става по скоро като крем супа. Няколко съвета мога да ви дам от опит за червената леща.
    Добре е да се готви в съд който не залепва и да се бърка често.
    Ако не сте купували до сега такава леща то е хубаво да изберете такава с гладки и цели зрънца. Има разни пакетирани червени лещи в който зрънцата са на парченца- не ги купувайте. В някой магазини се предлага насипна червена леща- тя е много добра.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 25.09.16 10:56#8Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Червена леща - как се готви?Винаги изхвърлям, независимо от това каква леща готвя. Същоти го правя с боба и грах. Мобе би ми е навик. До човек си е.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest