Gotvach.bg»Форум»Кухненско оборудване и техника»Съхранявате ли правилно продуктите си в хладилника?

Съхранявате ли правилно продуктите си в хладилника?

  • 05.10.16 09:23#1Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428Съхранявате ли правилно продуктите си в хладилника?Как съхранявате продуктите си в хладилника, водите ли се по някакви правила?
    -плодовете и зеленчуците се съхраняват в контейнерите в долната част на хладилника. Пластмасата на тези кутии съдържа калиев перманганат, който убива етилена отделящ се от плодовете и зеленчуците и по този начин те се запазват по дълго.

    Напитките, сирене , кашкавал и сосове трябва да се съхраняват на вратата на хладилника, там температурата е по умерена и подходяща за тях.

    По нетрайните продукти като масло, кремове, прясно и кисело мляко трябва да се държат на средната зона където градусите варират между 4 и 6 градуса,
    Месо, риба, пиле, колбаси и свежи сирена се съхраняват в долната част на хладилника, където температурата е под 4градуса.
    В най-високата част дръжте масло, сметана, извара, торти и десерти.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 01:03#2Didi MitevaDidi MitevaНовакРегистрация: 02.10.16Град: ХасковоОтговори: 17от: Съхранявате ли правилно продуктите си в хладилника?Не мога да кажа, че стриктно спазвам правилата за съхранение. Даже много често ми е препълнен хладилника и тогава главната ми цел е да успея да ги подредя. ОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 08:28#3Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Съхранявате ли правилно продуктите си в хладилника?Зависи на коя степен сте си настроили хладилника, веднъж го увеличих и ми замръзнаха и млякото и каквото имаше. Зеленчуците си ги държа най отдолу.ОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 09:07#4МариянаМариянаМастър ШефРегистрация: 26.03.16Град: -Отговори: 236от: Съхранявате ли правилно продуктите си в хладилника?Допълнение - трябва и самите продукти да се слагат в плик, кутии за да не поемат от други миризми и да се съхранят.ОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 09:53#5Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Съхранявате ли правилно продуктите си в хладилника?Съгласна съм с Манчи,че някои храни трябва да стоят в кутииОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 10:03#6Наталия ПетроваНаталия ПетроваГотвачРегистрация: 18.02.16Град: КърджалиОтговори: 137от: Съхранявате ли правилно продуктите си в хладилника?Несъм си поставяла за цел да гледам кое как съхранявам,но като чета правилата май ги спазвам на 100%. Много се дразня ако видя не опакована храна в хладилника,гнус ме е и нея ям. Просто ей така набутани чинии...полудявам. Редовно водим спорове със свекърва ми и майка ми на тази тема.ОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 10:05#7Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Съхранявате ли правилно продуктите си в хладилника?Ние пък все бързаме, защото децата вечно пищят, катерят се по мен, играе им се и т.н. и пъхам набързо където какво ми падне, но така или иначе пазарувам все по малко и почти никога не остава време да се развалят нещата от неправилно съхранение.ОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 04:19#8Христилияна ДимитроваХристилияна ДимитроваМастър ШефРегистрация: 04.06.16Град: ПлевенОтговори: 238от: Съхранявате ли правилно продуктите си в хладилника?Сега като прочетох кое как се съхранява, разбрах че ги съхранявам правилно на 90 %. Когато е препълнен хладилника няма как да се спази всичко.ОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 04:51#9Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Съхранявате ли правилно продуктите си в хладилника?Хриси, чудесно ще е да са ни пълни хладилниците на всички
    Днес гледах едно предаване, в което двойка мъж и жена американци се местят във Франция и ще си взимат апартамент под наем. В този който им предложиха имаше хладилник, хубав, голям, висок, отдолу с фризер и тя възкликна:ауу колко е малък! Щях да падна, амерканците са свикнали с техните двойни хладилници, като гардероб и винаги им се чудя с какво толко го пълнят, че нашите европейските им се струват малки )
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 05:40#10Христилияна ДимитроваХристилияна ДимитроваМастър ШефРегистрация: 04.06.16Град: ПлевенОтговори: 238от: Съхранявате ли правилно продуктите си в хладилника?Сия,чудесно е ,но да са винаги препълнениОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 07:59#11Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Съхранявате ли правилно продуктите си в хладилника?Старая се, но все изпускам нещо и изхвърлям. Истината е, че не трябва да се препълва хладилника и да се презапасяваме. В Днешно време има вече всичко по магазините.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest