Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Готвите ли според сезона?

Готвите ли според сезона?

  • 06.10.16 02:04#1Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570Готвите ли според сезона?Готвите ли според сезона? Аз например през по-студените месеци предпочитам да приготвям повече тестени неща, меса / свинско, телешко/, сладкиши. Докато през лятото залагам на по-бързите аламинути, салати, леки кремчета и други.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.10.16 08:52#2Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Готвите ли според сезона?И зима и лято все си ям месо, не мисля че готвя нещо специално според сезона, по скоро се възползвам от продуктите, които предлага сезона, каквото ми се яде това си правя, независимо дали е лято или зимаОтговорОтговор с цитат
  • 09.10.16 09:34#3Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Готвите ли според сезона?Семейните ми си обичат мръвчици. Но без сезонна салата не се сяда на масата. През лятото си харесвам лятната манджичка, тараторчето и леките десерти.
    Но сега има целогодишно зеленчуци всякакви. Е, истина е, че когато е им сезона-тогава са по-вкусни! А и цената е по.ниска!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.10.16 10:06#4Наталия ПетроваНаталия ПетроваГотвачРегистрация: 18.02.16Град: КърджалиОтговори: 137от: Готвите ли според сезона?Ако се брой,че през лятото не ям сланина и кисело зеле,то да Иначе салатите и плодовете са според сезона, но основните ястия са същите.ОтговорОтговор с цитат
  • 09.10.16 10:23#5Биляна ВладоваБиляна ВладоваМастър ШефРегистрация: 17.02.16Град: ЕленаОтговори: 189от: Готвите ли според сезона?аз предпочитам лятото да намаля ястията със по тежките меса и да заложа на леки и разхлаждащи гозби. така че да . готвя според сезона.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.10.16 12:55#6Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Готвите ли според сезона?Рядко според сезона. Мъжете вкъщи обичат да хапват всичко дори и през различните сезони. Макар, че ми идва понякога в повече да готвя тежки манджи през лятото.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.10.16 07:58#7Христилияна ДимитроваХристилияна ДимитроваМастър ШефРегистрация: 04.06.16Град: ПлевенОтговори: 238от: Готвите ли според сезона?Да готвя според сезона. Лятото наблягам на по - леките манджи и салати, зимата приготвям повече тестени неща,месо. Готвя с това което предлага сезона.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.10.16 08:46#8Добринка ПетковаДобринка ПетковаМастър ШефРегистрация: 17.12.15Град: МездраОтговори: 192от: Готвите ли според сезона?Готвя според сезона.Лятото пълнени чушки,тиквички,зеленчуци,повече пилешко,риба и понякога свинско и телешко.Десерти правя със сезонни плодове. Зимата обичам да правя тутманици, сарми,ястия в гювеча ,консумираме туршийка и разни разядки,а не домати и краставици(не ми се и дояждат) и много рядко взимам ОтговорОтговор с цитат
  • 11.10.16 08:06#9Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Готвите ли според сезона?не готвя според сезона, само салатите са различниОтговорОтговор с цитат
  • 11.10.16 08:30#10Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Готвите ли според сезона?Единствено се сещам, че големия гювеч го прибирам лятото- много зимно му ухае тази комбинация на мазничко месце с червено винце и много зеленчуци. И пастърмата сега започваме да я правим ОтговорОтговор с цитат
  • 14.10.16 02:30#11Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Готвите ли според сезона?По принцип да готвим според сезона, лятото е богато на много зеленчуци и няма как а и по леки рецепти са по здравословни тогава.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.10.16 04:04#12ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Готвите ли според сезона?Да в сезона на зеленчуците аз готвя с тях ,защото са пресни и вкусни ,но повечето постни ,това се харесва при нас,през зимата малко повече месо не е излишно ,а пилешко през всички сезони както и скараОтговорОтговор с цитат
  • 25.02.18 08:10#13МариянаМариянаМастър ШефРегистрация: 26.03.16Град: -Отговори: 236от: Готвите ли според сезона?Лятото готвя само с пресни зеленчуци, защото така е по-вкусно.През другото време понякога купувам, тъй като в днешно време има на българският пазар, но ползвам и корсервирани и замразени.Зимата задължително приготвям неща с тиква цигулка.Лято-пълнени пиперки; доматен сос с пиперки; лятна манджа с патладжани, домати и пипер; ястия с тиквички; пресни салати и др.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.06.19 07:57#14ГабриелаГабриелаИноваторРегистрация: 13.05.19Град: СофияОтговори: 76от: Готвите ли според сезона?Понякога готвя според сезона, ако е много жега не обичам тежки неща.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest