Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Странни суеверия, свързани с бременността

Странни суеверия, свързани с бременността

  • 07.10.16 08:25#1Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428Странни суеверия, свързани с бременносттаВярвате ли в суеверията и знаете ли такива за бременността.
    Чувала съм че в Америка навремето бременните не са консумирали сьомга и зърнени храни, защото сьомгата щяла да направи крачетата на бебето слаби, а зърната причинявали белези.

    Аз имам родилен белег на десния глезен и на ръката имам тъмно петно. Майка ми разказа, че когато била бременна отишла с приятели в някакво село и влезли в двора на непознати да си наберат череши, кръстосала си ръцете отпред на гърдите, така че да може да пълнят там череши, но стопанинът излязъл и се скарал, уплашила се пуснала ръцете и черешите се изсипали на земята. От тази случка каза че ми бил тъмния белег на ръката. Този на глезена ми бил от плъх, който минал покрай крака и и я докоснал, след което тя се стреснала и уплашила, а бабите и казали че ще се родя с петно и наистина така станало
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 05:28#2Христилияна ДимитроваХристилияна ДимитроваМастър ШефРегистрация: 04.06.16Град: ПлевенОтговори: 238от: Странни суеверия, свързани с бременносттаИма много суеверия свързани с бременността. Чувала съм ,че ако се уплашиш по време на бременността не трябва да се хващаш никъде по тялото си, иначе детето ще има белег.ОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 07:57#3Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Странни суеверия, свързани с бременносттаАз също съм чувала, че бременната жена, не трябва да се плаши.
    Освен това, все казват, че бременната жена трябва да яде за двама, а това не е вярно.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.10.16 02:55#4VeselinaVeselinaИноваторРегистрация: 22.06.16Град: -Отговори: 235от: Странни суеверия, свързани с бременносттаЧувала съм че жената трябва да хапва всичко което и се прияде, ако на момента няма например вафли, трябва да се ухапе леко по дланта.Също и ако ти се яде нещо на момента да не се пипаш по тялото, защото например,ако ти се яде маслини и се пипнеш по ръката, роденото после бебе ще има белек на същото място с форма на маслина.И последно-на бременната зад главата и се пръска сол за здраве.Сега колко е истина незнам.....или са поверия.Аз не мога да кажа от опит, но някои от вас, които са ставали майки може би.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.10.16 08:01#5Христилияна ДимитроваХристилияна ДимитроваМастър ШефРегистрация: 04.06.16Град: ПлевенОтговори: 238от: Странни суеверия, свързани с бременносттаВеселина, като каза това със солта се сетих, че съм чувала бременна жена да се поръси по главата със сол без тя да разбере. След което се гледа къде ще се хване първо- за носа или за брадичката. Ако се хване за носа е момче,ако за брадичката е момиче.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.10.16 08:33#6Добринка ПетковаДобринка ПетковаМастър ШефРегистрация: 17.12.15Град: МездраОтговори: 192от: Странни суеверия, свързани с бременносттаАз съм чела,че бременна не трябва да яде риба или заешко месо,че бебето като се роди,ще си отваря устата като риба или ще има заешка муцунка-всичко съм хапвала и двете ми деца се родиха здрави и без странични ефекти А най-много се дразнех,когато някой яде нещо и започне да ме кани да си взема,че на бебето може да му се яде- е на мен като не ми се яде,как да взема ОтговорОтговор с цитат
  • 11.10.16 08:37#7Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Странни суеверия, свързани с бременносттаЗнам, че не трябва да се подстригва жената докато е бременна, но аз не съм го спазила
    Колкото до родилните белези- дъщеря ми има отзад на главата в косата. През цялата бременност всички ми казваха гледай ако нещо те уплаши да не се допираш пък аз в началото на 9 месец гледах филм на ужасите. Нещо ме уплаши много подскочих чак и се сетих че ръцете са ми зад главата- така си лежах. Изхилих се и казах на мъжа ми чисто на майтап-сега ще видиш какво петно ще има бебето. И наистина като я видя той след раждането само ме погледна някак на криво и нищо не каза...Не знам ...нямам обяснение и не съм суеверна.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.10.16 02:25#8Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Странни суеверия, свързани с бременносттаАко се пострижела жената ако е мъжко бебето щяло да му се одреже ч.... .и ще е момиче. Аз също имам белег майка ми нещо се пипнала и затова. Има още много но не се сещам.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest