Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Ползвате ли ореховите черупки за нещо?

Ползвате ли ореховите черупки за нещо?

  • 08.10.16 12:30#1Didi MitevaDidi MitevaНовакРегистрация: 02.10.16Град: ХасковоОтговори: 17Ползвате ли ореховите черупки за нещо?Хвърляте или ползвате ореховите черупки? Преди време бях чела за почистване на зъбен камък с отвара от орехови черупки, но не съм пробвала. Очаквам предложения ако има такива от вас, които не ги изхвърлят.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.03.18 09:40#2Вивта СанВивта СанНовакРегистрация: 18.12.17Град: Велико ТърновоОтговори: 10от: Ползвате ли ореховите черупки за нещо?С черупките се правят настойки с алкохол-ракия или водка.Някои лекуват стомашни проблеми, други кожни.Нищо от Природата не се изхвърля.Всяко нещо има полезни свойства.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.03.18 03:20#3Станислава АрмяноваСтанислава АрмяноваИноваторРегистрация: 09.01.17Град: Велико ТърновоОтговори: 83от: Ползвате ли ореховите черупки за нещо?Единствено за разпалки на печката ги ползвам. Може и да имат полезни свойства, но не съм запозната с тях.
    Наскоро гледах предаване, в което ги използваха. Черупките трябва да са половинки. Да не са дребни. Измити и посушени, ги ползваха за основа на кошнички. Намазниха черупките и върху тях слагаха тестото. Така се опекоха и се отделиха черупките. Получиха се кошнички и ги пълниха с крем.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.04.18 07:38#4Lazarina T.Lazarina T.НовакРегистрация: 08.04.18Град: ПазарджикОтговори: 15от: Ползвате ли ореховите черупки за нещо?не ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest