Gotvach.bg»Форум»Продукти и Подправки»Употребявали ли сте екзотичната подправка Махлеб?

Употребявали ли сте екзотичната подправка Махлеб?

  • 10.10.16 06:01#1Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503Употребявали ли сте екзотичната подправка Махлеб?Прочетох, че се употребява за сладкиши, но никога не съм я намирала по магазините. Може би се среща по екзотичните пазари.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.10.16 05:49#2marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Употребявали ли сте екзотичната подправка Махлеб?Махлеб ползвам при направата на козунаци. На 1 кг брашно слагам 1 ч.л. Придава прекрасен аромат. Махлеб съм си донесла от чужбина от Бл. Изток, но във всяко арабско магазинче у нас се продава също. На грамаж е. В Турция също се ползва Махлеб при направата на много сладкиши.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.10.16 07:25#3Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Употребявали ли сте екзотичната подправка Махлеб?Сега научавам , че има такава подправка , не съм виждала да се продава в магазинитеОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest