Gotvach.bg»Форум»Българска Кухня»Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвяте

Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвяте

  • 10.10.16 07:52#1ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятеЗимата не може без кисело зеле, хем е вкусно, че и полезно. Всяка година слагам в бидона по 10 зелки заливате със саламура от вода, в която е разтворена сол в съотношение 30-40 г на литър. Приготвяме малко защото не е солено, а сме на хапчета ха ха.

    Вие колко килограма зеле приготвяте и защо???
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.10.16 06:43#2ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятеникой ли не обича кисело зеле ,аууууу голям пропуск ОтговорОтговор с цитат
  • 13.10.16 07:07#3marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятеОбичам кисело зеле, но готвя не повече от три до четири пъти през зимата. За Бъдни вечер, Коледа, и... още веднъж дваж и това е. Никога не сме слагали зеле и поради тази причина си купувам готово на килограм. При нас има едно магазинче за плодове и зеленчуци и там сами си го приготвят по тяхна рецепта и е повече от хубаво. Не виждам смисъл да се занимавам и с това, а и няма кой да се занимава от семейството ми. Живея в кооперация и не бих могла да усмърдявам съседите си, а и не виждам някой от тях да го прави. Нямам и спомен през годините някой от тях да е слагал кисело зеле, а и ние сме на парно, как и къде да се слага, по терасите..... абсурд.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.10.16 07:13#4Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятеМного харесваме кисело зеле , правим в бидон 50 кг зелеОтговорОтговор с цитат
  • 13.10.16 07:30#5Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятене слагам кисело зеле, няма къде да го складирам, това да ми мирише на балкона няма как просто да стане. Купувам си от плод и зеленчука, както казва Мари, хората си го правят идеално и когато ми потрябва отивам и си купувам. Имам и приятелки, които живеят в къща и си слагат зеле, те също ме снабдяват, в апартамента само киселото зеле ми липсваОтговорОтговор с цитат
  • 13.10.16 07:37#6ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятеТака е Сия на село може и на терасата в апартамента ,но в големия град кофти да вони ,това му е хубавото на селото правиш каквото си искаш и на никой не пречиш ОтговорОтговор с цитат
  • 13.10.16 07:41#7ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятение правим малко зеле или в малко бидонче или в тенджерка стига ни за празниците да приготвим сарми и боб със зеле ОтговорОтговор с цитат
  • 13.10.16 07:52#8Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятеЕхх къщата ми е мечта, имаме вила, ама ми трябва нещо по близо до града и да става за постоянно живеене. Като се преместя в къща ще се родя на ново, и зеле ще си сложа и доматки ще си насадя и подправки, малее само двор ми трябва и пещ задължително )ОтговорОтговор с цитат
  • 13.10.16 08:35#9ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятетака е хубаво си е да имаш двор и да си сееш от всичко по малко ,но работа все има ,но ако не я търсиш няма ОтговорОтговор с цитат
  • 13.10.16 10:08#10Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятеСлагам си по малко зеле в бидон. Държа си го на вилата. Няма как зимата да мине без кисело зеле.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.10.16 10:11#11Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятелелеее, Илиянка, какво правите с толкова зеле? 50кг колко време ги ядете, или правите за повече хора?ОтговорОтговор с цитат
  • 13.10.16 10:21#12Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятеМоже би и консервира след това в буркани.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.10.16 11:05#13Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятеИ ние си пълним по 1 бидон после като остане го нарязвам и пълня в буркани, варя за капачка и имам когато ни се прияде със свинско или ребърца, така най ни харесва.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.10.16 08:01#14Добринка ПетковаДобринка ПетковаМастър ШефРегистрация: 17.12.15Град: МездраОтговори: 192от: Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятеИ ние си слагаме по десетина зелки(мъжът ми е специалистът ),в едно бидонче от 30литра.Ако ми остане,по-големите листа отделям и ги редя в буркани,другото нарязвам и пак в буркани. Правя сарми,зеле на фурна с някаква мръвка,веднъж правих супа и много ми хареса,определено пак ще я направя,боб със зеле и много други манджи.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.10.16 10:33#15Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятеЗа зимата слагаме около 30 килограма,готвим го под всякакви разновидности-вариво с месо,сарми посни или с кайма,на фурна с ориз или без,или просто така на салатка с червен пипер и зехтинОтговорОтговор с цитат
  • 01.12.16 05:59#16Петя ИвановаПетя ИвановаНовакРегистрация: 01.12.16Град: СофияОтговори: 9от: Започва сезонът на киселото зеле! Споделете как го приготвятеУ дома слагаме кисело зеле. За да нямате притеснения за миризмите, можете да го нарежете като за готвене и да го съхранявате в буркани, докато трае ферментацията.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest