Gotvach.bg»Форум»Сладко Изкушение»С какъв крем правите торта?

С какъв крем правите торта?

  • 11.10.16 03:30#1ГЕРГАНА ЯНКОВАГЕРГАНА ЯНКОВАИноваторРегистрация: 20.07.16Град: ХасковоОтговори: 63С какъв крем правите торта?В края на месеца имам Рожден Ден и искам да изненадам семейството с вкусна домашна торта, но не знам какъв крем да използвам. В повечето случаи правя домашен крем, маслен крем или си купувам кремове за торта на Dr. Oetker, но този път искам да е нещо различно. А вие с какви кремове приготвяте торта? Дайте идеи
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.10.16 03:52#2Добринка ПетковаДобринка ПетковаМастър ШефРегистрация: 17.12.15Град: МездраОтговори: 192от: С какъв крем правите торта?Правя най-различни кремове за торти-ето ти няколко предложения.

    Чийз крем-200 г заквасена сметана,300 г сладкарска сметана,150 г сирене крема,1 пудинг ванилия,400 мл прясно мляко,2 с.л. захар,1/2 ч.ч пудра захар,1желатин
    Сварявате пудинга според указанието на опаковката, но с по-малко мляко (400мл) и захар (2 с.л.). Оставяте да се охлади. След това го разбивате, към него добавяте сладкарската сметана, като разбиването продължава, докато се сгъсти. Накрая добавяте разбитото сирене с пудра захар и заквасената сметана. Разбърквате добре. Наливате предварително накиснатия в студена вода и разтопен на водна баня желатин. Пак разбърквате и кремът е готов.

    Още предложения : течен шоколад и заквасена сметана, ванилов или шоколадов крем/пудинг със сметана и парченца орео или плодове,а може и двете да се комбинират, друг вариант е ванилов блат,ванилов крем,сметана и орехов крокант,пак блат,крем,сметана и крокант и завършваш с блат. Комбинации има много,слагала съм вафлени пурички,шоколадови фъстъци или шоколадови стафиди,коксов крем или с шоколадови пръчици.

    Ако искаш,погледни в моите рецепти имам няколко торти,може да си харесаш нещо.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.10.16 04:18#3ГЕРГАНА ЯНКОВАГЕРГАНА ЯНКОВАИноваторРегистрация: 20.07.16Град: ХасковоОтговори: 63от: С какъв крем правите торта?Много благодаря. Ще ги разгледам ОтговорОтговор с цитат
  • 11.10.16 05:14#4Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: С какъв крем правите торта?Един много бърз,лесен и страшно вкусен крем за торта: Една кофичка заквасена сметана+ една кофичка течен шоколад, избиват се хубаво с миксер и готово ОтговорОтговор с цитат
  • 12.10.16 07:21#5ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: С какъв крем правите торта?Харесвам кремчето на др Йоткер бързо и вкусно само за 3 минути е готово ,ако искаш хубав крем си приготви домашен крем ванилия с брашно ,захар ,жълтъци ,прясно мляко и ванилия накрая добави бучка масло и готовоОтговорОтговор с цитат
  • 13.10.16 09:26#6Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: С какъв крем правите торта?Сеге е много лесно като по магазините има готови кремове без варене само бъркаш с миксера и готово.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.04.18 08:28#7МариянаМариянаМастър ШефРегистрация: 26.03.16Град: -Отговори: 236от: С какъв крем правите торта?В последно време с кремове на Йоткер и Долче Маестро.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.04.18 10:38#8Станислава АрмяноваСтанислава АрмяноваИноваторРегистрация: 09.01.17Град: Велико ТърновоОтговори: 83от: С какъв крем правите торта?Аз позлвам на Др. Йоткер, или импровизирам с наличните продукти в къщи.ОтговорОтговор с цитат
  • 24.04.18 09:23#9Lazarina T.Lazarina T.НовакРегистрация: 08.04.18Град: ПазарджикОтговори: 15от: С какъв крем правите торта?От нишесте или домашен. ОтговорОтговор с цитат
  • 08.05.18 01:36#10IvanovaIvanovaЧиракРегистрация: 26.04.18Град: -Отговори: 7от: С какъв крем правите торта?ОтговорОтговор с цитат
  • 31.05.18 09:09#11МиссаМиссаПомощник ГотвачРегистрация: 09.02.17Град: Велико ТърновоОтговори: 85от: С какъв крем правите торта?Гери-Аня :Един много бърз,лесен и страшно вкусен крем за торта: Една кофичка заквасена сметана+ една кофичка течен шоколад, избиват се хубаво с миксер и готово

    страхотно звучи - ще опитам
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.06.18 01:56#12Цвети ГеоргиеваЦвети ГеоргиеваНовакРегистрация: 25.05.18Град: СофияОтговори: 5от: С какъв крем правите торта?Аз права яйчно-млечен крем разбит с малко сметана, бананов мус (според гъстотата зависи дали и него ще разбия със сметана), а когато нямам почти никакво време просто разбивам сметаната с малко сок от компот (главно от ягоди,капини,малини).ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest