Пагубна страст

  • 30.10.16 04:32#1Апостол АпостоловАпостол АпостоловНовакРегистрация: 11.06.12Град: СофияОтговори: -Пагубна страстЯЖ

    Българските ресторанти, кръчми, барове и закусвални се пукат по шевовете. Българите нагъват, та ушите им плющят. И хич не ги е еня, че 60 % от тях са затлъстели. Че 3 000 000 българи се борят с някакво хронично заболяване, което се дължи на наднорменото тегло. Това ни прави най- болните хора на планетата, ама и този факт не стряска нашего брата.

    Не, инж. Балкански се тъпче като за световно, а след това се оплаква, че е болен и беден. Бедни били, милите българи, а истината е, че държат около 75 милиарда лева в банкови влогове, а притежават и недвижима собственост, която струва над 207 милиарда лева! Но това е друга тема…

    Актуални изследвания разкриха нещо удивително. Нови проучвания на Университетския колеж в Лондон показват, че ако намалим консумацията на храна с 40%, ще удължим живота си с 20 години!

    Британските учени се надяват новото изследване да им помогне да открият непознати начини за борба със застаряването и най-вече с болестите, които го съпровождат. С промяна на хранителния режим можете да удължите живота си, категорични са експерти.

    По време на лабораторни тестове специалистите успели да увеличат живота на плъхове с 30%, като намалили количеството на консумирана храна с 40%.
    Изследователите направили експеримента и с плодови мушици, които имат гени, подобни на човешките. Резултатите били същите!

    Всичко това, е разбира се, удивително. Работата е там, че никой не се вслушва в тези разумни здравни съвети. Хората са като обезумели, те консумират два до три пъти повече храна от необходимото и това като че ли ги прави щастливи. А истината е, че човек сам копае гроба си със своите зъби...

    Време е, ама крайно време е да се замислим над всичко това!...


    АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
    ОтговорОтговор с цитат
  • 31.10.16 02:37#2Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Пагубна страстВсеки сам решава какво, как и колко да яде. Всичко опира до начин на живот и всеки сам решава как да го живее. Като намалим храната с 40%, за да живеем още 20 години, не е гаранция че няма да умрем от друго, не мога да знам утре дали ще ме блъсне кола, дали ще ме застреля някой или ще ми хрумне да се самообеся, така че си ям, колкото и каквото ми харесва и ако трябва да мисля за всичко което ни вреди, то значи трябва да спра да живея!ОтговорОтговор с цитат
  • 26.01.18 09:47#3Нина ИвановаНина ИвановаМастър ШефРегистрация: 03.01.17Град: СофияОтговори: 150от: Пагубна страстДобре е да се замислим какво ядем и дали не преяждаме. Здравословното хранене ни прави здрави, бодри и енергични ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest