Gotvach.bg»Форум»Сладко Изкушение»Приготвяли ли сте щолен? Имате ли изпробвана рецепта?

Приготвяли ли сте щолен? Имате ли изпробвана рецепта?

  • 15.01.17 06:40#1НадяНадяНовакРегистрация: 20.02.16Град: КостенецОтговори: 5Приготвяли ли сте щолен? Имате ли изпробвана рецепта?Преди месец за пръв път реших да направя прочутиа немски сладкиш щолен. Тестото ми се получи доста пухкаво.

    Трудно го оформих, а при печене формата се развали. За сметка на това вкусът беше уникален и неповторим.

    Всички от семейството бяха очаровани от вкуса и аромата му. Смятам да направя още опити, но искам да видя вашите идеи и изпробвани рецепти.

    Благодаря ви за вниманието!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.17 07:37#2marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Приготвяли ли сте щолен? Имате ли изпробвана рецепта?Да, приготвяла съм Щолен, почти всяка година го правя, само тази година го пропуснах. Хубав е, харесван е, но повече заложих на маслените бисквити и затова не го направих. Мога да пусна рецепта, не е трудна, лесна е. Щолен винаги може да се приготви, въпреки че му мина времето.. Догодина отново. Ползвам рецепта на Светлана Трънкарова, прекрасен кулинар и се радвам, че е моя приятелка. Напиши в Гугъл "Щолен" - Св. Трънкарова и ще ти излезе рецептата. Тя е дълга , много продукти са в нея, а както разбирам или аз не мога да пусна линк към нея, тук нещо не ми излиза. Това е.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest