Gotvach.bg»Форум»Сладко Изкушение»Грешки, допускани при правенето на френски макарони?

Грешки, допускани при правенето на френски макарони?

  • 17.01.17 12:46#1НевенаНевенаНовакРегистрация: 15.01.17Град: СофияОтговори: 2Грешки, допускани при правенето на френски макарони?Вече два пъти правя опити за вкусните френски макарони,но не се получават на вид. На вкус го докарват,но не получават така специфичните за сладките "крачета" и се пукат.Случвало ли ви се е и на вас и как сте разрешили проблема?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 31.01.17 07:18#2marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Грешки, допускани при правенето на френски макарони?Невена, здравей!
    Пуснала съм рецепта за направата на френски макарон. Има и снимки. Много са хубави. Не ми се е случвало да не станат, нямам проблем. Не си написала как точно и по коя рецепта ги приготвяш, за да можем да ти отговорим и да ти покажем грешките при направата им. Те не са сложни, лесна и бърза бисквитка е. Сподели по коя рецепта ги работиш.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 01.02.17 10:11#3НевенаНевенаНовакРегистрация: 15.01.17Град: СофияОтговори: 2от: Грешки, допускани при правенето на френски макарони?Здравейте и благодаря за отговора!
    Рецептата,която следвах беше от youtube,на Thomas Joseph. Ще пробвам скоро и вашата рецепта,дано този път да са успешни
    ОтговорОтговор с цитат
  • 01.02.17 10:42#4marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Грешки, допускани при правенето на френски макарони?Това не е моя рецепта, мисля, че съм писала източник. Френски макарон - кулинарен блог на Йоана Петрова, кулинарен блог на Мария Митева, Home Cooking, joy of baking и още много известни кулинари съм изгледала преди да се реша да ги направя. Много е важно "свиването" на сместа с бадемовото брашно след разбиването на белтъците. Бързо ще го схванеш.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.17 10:17#5НевенаНевенаНовакРегистрация: 15.01.17Град: СофияОтговори: 2от: Грешки, допускани при правенето на френски макарони?Дано! Благодаря! ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest