Gotvach.bg»Форум»Консервиране на храни»Каква зимнина приготвихте?

Каква зимнина приготвихте?

  • 21.01.17 09:26#1Филип ДимитровФилип ДимитровЧиракРегистрация: 04.01.17Град: СилистраОтговори: 6Каква зимнина приготвихте?Характерно за българина е приготвянето на зимнина всяка година - било то компоти, сладка и туршии.

    Определено нищо, купено от магазина не може да измести по вкус това което сме си приготвили у дома.

    Ние си приготвяме задължително сладко от ягоди - всички много го харесваме, правим много компоти също от най-различни плодове.

    Не може и без домашна туршия - с какво ще си пием ракийката зимата..... Споделете какво сте приготвили тази година!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 01.05.18 03:17#2Потребител#193744Потребител#193744НовакРегистрация: 24.06.17Град: -Отговори: 17от: Каква зимнина приготвихте?Всяка години правим кисели краставички, кисело зеле, туршия, компоти и доматен сок.ОтговорОтговор с цитат
  • 07.01.20 10:33#3ДилянаДилянаПомощник ГотвачРегистрация: 03.01.20Град: ДимитровградОтговори: 23от: Каква зимнина приготвихте?Компоти от кайсии, праскови, череши и ягоди. Те са ни любими.
    От туршиите направихме царска, кисели краставички, зелени домати.
    Отделно подготвихме лютеница, кьополу, доматен сок и консерви.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.01.21 08:45#4Величка ЩърбановаВеличка ЩърбановаМастър ШефРегистрация: 07.12.16Град: ПловдивОтговори: 231от: Каква зимнина приготвихте?По-добре да ме попитате какво не съм приготвила! Аз съм от тези, които обичат да имат от всичко и приготвям зимнина с голямо желание. Компоти, нектари, пюрета, сладка, салати.Консервирах лозови листа в бутилка, сладко от рози, от бели череши, мед от глухарче. От туршиите харесвам обикновената обща туршия.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest