Gotvach.bg»Форум»Продукти и Подправки»Земна ябълка или гулия - някой знае ли откъде може да се купи?

Земна ябълка или гулия - някой знае ли откъде може да се купи?

  • 03.02.17 03:05#1ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175Земна ябълка или гулия - някой знае ли откъде може да се купи?Някой знае ли по това време на годината къде може да се намери и купи земна ябълка (наричат я гулия, топинамбур или йерусалимски артишок)? Когато бях малка баба ми все вадеше корени/грудки зимно време на земна ябълка. Хапвахме ги с наслада докато тя ни разказваше колко е полезен този зеленчук. Опитвам се да си спомня вкуса им, но времето е заличило тези детски спомени. От тогава не съм опитвала, а ми се иска да опитам. Моля някой ако знае да сподели.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.17 09:57#2Потребител#184910Потребител#184910НовакРегистрация: 02.02.17Град: -Отговори: 6от: Земна ябълка или гулия - някой знае ли откъде може да се купи?Най-добре да се потърси от някоя баба на пазара, иначе за големите вериги магазини мисля, че не съм виждала.ОтговорОтговор с цитат
  • 16.01.21 08:26#3Величка ЩърбановаВеличка ЩърбановаМастър ШефРегистрация: 07.12.16Град: ПловдивОтговори: 231от: Земна ябълка или гулия - някой знае ли откъде може да се купи?Попитайте познати от селата. По магазините няма.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest