Gotvach.bg»Форум»Кухненско оборудване и техника»Запушен ми е каналът. Какво да правя?

Запушен ми е каналът. Какво да правя?

  • 13.02.17 10:17#1Станислава АрмяноваСтанислава АрмяноваИноваторРегистрация: 09.01.17Град: Велико ТърновоОтговори: 83Запушен ми е каналът. Какво да правя?Имам проблем с мивката в кухнята. Каналът е запушен. Пробвах с два вида прахчета/гранули (не помня имената), но ефектът беше мимолетен 2-3 дни.

    Пробвала съм със сода и оцет, но също не беше за много дълъг период.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.17 08:39#2Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Запушен ми е каналът. Какво да правя?Викни водопроводчикОтговорОтговор с цитат
  • 28.03.17 06:57#3МаринаМаринаПомощник ГотвачРегистрация: 11.11.13Град: БлагоевградОтговори: 340от: Запушен ми е каналът. Какво да правя?Слагаш един леген под мивката. След това отвъртваш тръбата отдолу и ще видиш какви ли не неща ще изпаднат от него. Доста е гнусно, но пък е ефикасно.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.03.17 06:59#4Станислава АрмяноваСтанислава АрмяноваИноваторРегистрация: 09.01.17Град: Велико ТърновоОтговори: 83от: Запушен ми е каналът. Какво да правя?Знам, така и направи мъжът ми. Аз не мога да ги гледам тези неща. ОтговорОтговор с цитат
  • 06.04.17 09:08#5Стоянка РусеноваСтоянка  РусеноваАвторРегистрация: 08.01.17Град: КарнобатОтговори: 6от: Запушен ми е каналът. Какво да правя?Сода за готвене, оцет и сол
    Уверете се, че няма вода в мивката. Вземете една чаена чаша, която ще използвате за мярка. Напълнете я със сода и изсипете в канала, напълнете я отново, но този път със сол и изсипете. Последно напълнете чашата с винен оцет и залейте. Оставете да подейства за 10 минути, след което залейте с вряща вода. Ако каналите са запушени, но не изцяло, а просто водата трудно се оттича, то очаквайте методът да подейства.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 06.04.17 02:31#6Станислава АрмяноваСтанислава АрмяноваИноваторРегистрация: 09.01.17Град: Велико ТърновоОтговори: 83от: Запушен ми е каналът. Какво да правя?Благодаря! ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest