Gotvach.bg»Форум»Правила на сайта, критики и предложения»Някакви съвети от по-старите потребители как по-успешно да снимаме пригответните ястия?

Някакви съвети от по-старите потребители как по-успешно да снимаме пригответните ястия?

  • 10.03.17 04:32#1ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175Някакви съвети от по-старите потребители как по-успешно да снимаме пригответните ястия?Моля дайте съвети как да снимаме по най-добрия начин приготвените от нас ястия. Като гледам снимките в кулинарната мрежа, имам чувството че сред нас има професионални фотографи. Казвам го като комплимент. Ще се радвам ако дадете кратки съвети.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 12.03.17 03:12#2AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Някакви съвети от по-старите потребители как по-успешно да снимаме пригответните ястия?Ще кажа само, че е важно снимките да бъдат ясни и да се вижда добре това, което е снимано!

    За съжаление много голяма част от снимките, които се добавят или са много лошо качество или много не се разбира какво е снимано на снимката.

    Снимките направени от телефон много рядко са със задоволително качество и сме принудени да ги изтриваме. На всеки му е приятно когато види една добре презентирана и снимана рецепта и обратно - за съжаленеи има снимки, които могат да предизвикат крайно отрицателни емоции, затова сме принудени да ги изтриваме. Всяка снимка, която не отговаря 100% на рецептата или и придава негативна светлина се изтрива.


    Разбирам, че много от вас негодуват, но не можем да си позволим да разваляме качеството на сайта.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.03.17 02:01#3Yordanka KovachevaYordanka KovachevaАвторРегистрация: 03.02.17Град: ПловдивОтговори: 41от: Някакви съвети от по-старите потребители как по-успешно да снимаме пригответните ястия?Здравейте
    Аз съм начинаеща в сайта, но ще споделя как понякога постигам по -добър ефект за снимките си.
    Това, което пише администратора е напълно вярно, а именно, че снимките от телефон са с по -лошо качество отколкото с фотоапарат например, но понеже на всички ни е по -лесно направо да си снимаме с телефоните и да качваме снимките директно, болшинството това и правим.
    За да бъдат ясни, достатъчно светли и цветни снимките ни от телефон, може да използваме самите опции на камерата, които притежава всяко устройство и след като вече е направена снимката, да я изсветлим (ако е по -тъмна), после да направим цветовете по -наситени и накрая да я направим по -релефна, по -ясна (или незнам как точно да се изразя), за да се вижда добре всеки детаил от ястието. Разбира се не трябва да се прекалява с "ефектите ",за да запази ястието своя автентичен вид и цвят.
    Надявам се да съм била полезна.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.03.17 04:41#4ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Някакви съвети от по-старите потребители как по-успешно да снимаме пригответните ястия?Благодаря ви за отговора, но не съм съвсем сигурна дали е позволено от администраторите да се обработват допълнително снимките.
    Не са много ясни правилата свързани с това.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.03.17 05:18#5AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Някакви съвети от по-старите потребители как по-успешно да снимаме пригответните ястия?Стига снимката да няма колажи, надписи и други пречещи на самото ястие, няма проблем да си обработвате снимката.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.04.17 12:10#6Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Някакви съвети от по-старите потребители как по-успешно да снимаме пригответните ястия?Фокуса и светлината са най-важни. Ястието трябва да е на фокус, обектива трябва да е чист, ръцете трябва да са спокойни, и да не потрепват ако не е фокусирано, снимката ще е размазана и неясна. Добре да е на дневна светлина, аз често готвя вечер и докато наглася някаква светлина, почва се едно бърсане, едно въртене, палим лампи, духам да изстине, че като има пара се замъглява снимката и си късам нервите. Като снимам на дневна светлина определено е по добре.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.09.17 10:39#7Величка ЩърбановаВеличка ЩърбановаМастър ШефРегистрация: 07.12.16Град: ПловдивОтговори: 231от: Някакви съвети от по-старите потребители как по-успешно да снимаме пригответните ястия?Темата ме заинтригува. Аз съм от тези, които снимат с телефон. Бързам... Целта ми е да не забравя как е изглеждало сготвеното от мен, по моя или на някой друг рецепта, защото обичам импровизации в кулинарията!...
    Хубаво е да имаш с какво да снимаш качествени снимки - без спор! И да можеш да си го позволиш! Да са ми живи и здрави бъдещият абитуриент и двамата студенти - един ден надявам се да мога и аз!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 12.08.18 10:52#8Йозлям КадироваЙозлям КадироваГотвачРегистрация: 28.08.17Град: ВарнаОтговори: 28от: Някакви съвети от по-старите потребители как по-успешно да снимаме пригответните ястия?Щеше да е по-добре да се беше развила тази теми, тъй като не би навредил на никого - какво по-хубаво от това добри снимки на ястията ни.ОтговорОтговор с цитат
  • 12.08.18 10:55#9ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Някакви съвети от по-старите потребители как по-успешно да снимаме пригответните ястия?Да така е ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.18 09:43#10ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Някакви съвети от по-старите потребители как по-успешно да снимаме пригответните ястия?От пускането на тази форумна тема измина цяла една година и половина...
    Тогава бях с ранг "новак", сега съм "мастър шеф". Много ястия се сготвиха, много снимки, много нещо. Беше ми много трудно със снимките, не че сега е по-лесно, но стигнах до генералния извод, че основния фактор е светлината, защото и аз също като Сия готвя след работа и обикновено докато всичко стане готово вече е тъмно. Снимам ли вечер на изкуствено осветление - снимките не ми се получават. Снимам ли през деня на естествена светлина - това вече е друго нещо.
    Може би е от светкавицата, може би трябва да си купя някаква допълнителна (като на фотографите) за вечерни снимки, не знам... Нека ако сред нас има фотографи да помогнат със съвети, ще бъда безкрайно благодарна.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.18 10:14#11Йозлям КадироваЙозлям КадироваГотвачРегистрация: 28.08.17Град: ВарнаОтговори: 28от: Някакви съвети от по-старите потребители как по-успешно да снимаме пригответните ястия?И аз забелязах, че вечерната светлина не е подходяща за снимки и обикновеко чакам до сутринта.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.18 10:24#12ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Някакви съвети от по-старите потребители как по-успешно да снимаме пригответните ястия?Ох....аз едвам опазвам яденето само да го снимам и след това всичко изчезва светкавично! Не знам как ще го опазя до сутринта Ще трябва да стоя въоръжена до зъби цяла нощ на пост! ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.18 10:38#13Йозлям КадироваЙозлям КадироваГотвачРегистрация: 28.08.17Град: ВарнаОтговори: 28от: Някакви съвети от по-старите потребители как по-успешно да снимаме пригответните ястия?Да, знам го този момент.

    Правя си възможно най-добрите снимки вечерта, след като ястието е готово, а на сутринта ако все още има поне за 1 чинийка , си правя по-качествени снимките
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest