Gotvach.bg»Форум»Българска Кухня»Оставаме ли верни на традициите в кухнята?

Оставаме ли верни на традициите в кухнята?

  • 28.04.17 01:24#1Sevdalina IrikovaSevdalina IrikovaМастър ШефРегистрация: 06.06.16Град: ПловдивОтговори: -Оставаме ли верни на традициите в кухнята?Връщате ли се често в детството си, дори и мислено, когато дори една хапка от кухнята на баба или мама може да ви направи щастливи. Още ли ви привлича уханието на бабините мекици или кексът на мама? Колко често приготвяте техните рецепти, оставате ли верни на тях или се впускате по течението на модерната кухня?

    Пазите ли стари рецепти, които да предадете на вашите деца?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.02.18 10:54#2JivkoJivkoНовакРегистрация: 01.02.18Град: ПерникОтговори: 3от: Оставаме ли верни на традициите в кухнята?В повечето случай,когато се съберем цялата рода по празниците ,няма начин някой да не спомене гозбите на баба ни.Тя готвеше превъзходно и никога няма да забравим вкуса на храната и.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.18 07:43#3Станислава АрмяноваСтанислава АрмяноваИноваторРегистрация: 09.01.17Град: Велико ТърновоОтговори: 83от: Оставаме ли верни на традициите в кухнята?Експериментирам, когато сме само двавата с мъжа. Когато имами гости залагам на изпитани рецепти, доста често и от старите тефтери на баба и мамаОтговорОтговор с цитат
  • 01.03.18 11:38#4Величка ЩърбановаВеличка ЩърбановаМастър ШефРегистрация: 07.12.16Град: ПловдивОтговори: 231от: Оставаме ли верни на традициите в кухнята?Увличам се в импровизациите в кухнята, харесвам и модните течения в кулинарията, но пък и традициите от едно време си ги тача. Осолена сланина, печено пълнено агне, печена пуйка със зеле, тутманик с пръжки, боб в гърне и много други от майка ми и баба ми научени, продължавам да приготвям!ОтговорОтговор с цитат
  • 04.03.18 11:15#5МиссаМиссаПомощник ГотвачРегистрация: 09.02.17Град: Велико ТърновоОтговори: 85от: Оставаме ли верни на традициите в кухнята?аз също по-скоро експериментирам, понеже съм привърженичка на здравословната кухня и избягвам пърженето и готвенето с мазнина...но все пак не отхвърлям утвърдените традиции в кухнята, които съм видяла от по-възрастнитеОтговорОтговор с цитат
  • 08.03.18 05:47#6Росица ПетроваРосица ПетроваГуруРегистрация: 15.01.17Град: СопотОтговори: 6от: Оставаме ли верни на традициите в кухнята?Обичам да експериментирам с нови рецепти, които са ми направили впечатление, но много често приготвям неща от старите тефтери на моята майка и баба. Има една носталгия към тези жълти страници, чиито рецепти са изпробвани в годините и са станали запазена марка в много семейства.ОтговорОтговор с цитат
  • 01.12.18 07:23#7Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Оставаме ли верни на традициите в кухнята?Понякога обичам да експериментирам, но по принцип съм традиционалист. Всички в семейството ми обичат ястията на баба и мама.ОтговорОтговор с цитат
  • 01.12.18 08:06#8Биляна ВладоваБиляна ВладоваМастър ШефРегистрация: 17.02.16Град: ЕленаОтговори: 189от: Оставаме ли верни на традициите в кухнята?Подкрепям мнението на Гергана Георгиева всеки обича ястията на баба и мама, но както казва не веднъж баба всеки понякога иска да приготви и нещо изкилиферчено . Мисля, че е най добре нещо средно между традицията и изкилиферченото.ОтговорОтговор с цитат
  • 07.01.20 09:04#9Марияна Петрова ИвановаМарияна Петрова ИвановаАвторРегистрация: 10.01.17Град: ДрагомировоОтговори: 18от: Оставаме ли верни на традициите в кухнята?Винаги,когато правя дърпана баница си спомням за баба,бабината къща, манджи, сбирки,сборове и т.н, но не винаги готвя традиционно,признавам си! Спазвам традициите, но и понякога слагам нещо от новото време,нещо от мен, нещо различно...ОтговорОтговор с цитат
  • 18.02.20 09:00#10Аника ВойтАника ВойтМастър ШефРегистрация: 02.01.20Град: СозополОтговори: 87от: Оставаме ли верни на традициите в кухнята?До преди три години, бях твърдо за класическите рецепти.
    Тогава и не се застоява толкова много в кухнята. Не съм вярвал, че ще направя кекс с бира или салата с нар и ябълки.
    Но, традициите не са това което бяха.
    Към днешна дата мисля, че не се случва често да готвя нещо повторно. Винаги слагам и добавям по нещо различно и ново.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 26.02.20 04:22#11Красимира АндрееваКрасимира АндрееваНовакРегистрация: 22.02.20Град: -Отговори: 8от: Оставаме ли верни на традициите в кухнята?Харесвам еднакво традиционните рецепти и новостите в кухнята. Обичам да експериментирам и да пробвам нови и различни неща.ОтговорОтговор с цитат
  • 24.02.22 03:10#12GoldGoldЧиракРегистрация: 06.08.16Град: РакитаОтговори: 95от: Оставаме ли верни на традициите в кухнята?Обичам класически рецепти. Те са изпитани и вкусни. Готвя и от тях и нови рецепти от модерната кухня. Хубаво е да се опитва и нещо ново, но не мисля да забравя и класиката. Много обичах ястията на баба и мама.

    О, да имам запазени стари рецепти, които мога да предам на децата!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.05.22 08:44#13Димитър ДимитровДимитър ДимитровНовакРегистрация: 04.06.16Град: СофияОтговори: 2от: Оставаме ли верни на традициите в кухнята?Обичам да готвя по старите и утвърдени начини, които са ми предадени от моята майка и баба! За мен, по-сигурно от това няма!ОтговорОтговор с цитат
  • 01.08.22 11:58#14Теодора МещероваТеодора МещероваГуруРегистрация: 27.12.17Град: ВарнаОтговори: 76от: Оставаме ли верни на традициите в кухнята?Най-обичах, когато баба правеше баница с домашно точени кори и я печеше на печка на дърва. По-вкусна баница не съм яла!ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest