Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Знаете ли колко храна се разваля по шкафове и хладилника у дома?

Знаете ли колко храна се разваля по шкафове и хладилника у дома?

  • 08.06.17 11:20#1ЕлицаЕлицаНовакРегистрация: 05.06.17Град: СофияОтговори: 2Знаете ли колко храна се разваля по шкафове и хладилника у дома?Здравейте!

    Имам един въпрос към участниците във форума. Ще се радвам да получа отговори.

    Ние всички ежедневно пазаруваме и складираме храна вкъщи. Купуваме и складираме
    в килера, по кухненски шкафове, в хладилника и фризера. Понякога в килера оставяме
    стерилизирани храни, и даже не си спомняме от коя година стоят там складирани.
    Водим сметка на всичко, което слагаме по шкафовете и в хладилника вкъщи.

    Но когато не го ползваме веднага, оставя забравено там, някъде по шкафовете или хладилника.
    Често не си спомняме, че то е там. Но дори и да смятаме, че сме добри домакини, не
    можем никога да запомним всичко, което имаме в наличност в хладилника или в килера.
    Голямо количество храна по този начин се разваля и се изхвърля.
    Въпросът ми към Вас :

    Успявате ли да съхранявате храната си у дома и по какъв начин?


    Ellyan
    ОтговорОтговор с цитат
  • 17.06.17 01:56#2МаринаМаринаПомощник ГотвачРегистрация: 11.11.13Град: БлагоевградОтговори: 340от: Знаете ли колко храна се разваля по шкафове и хладилника у дома?Точно поради тази причина не обичам за се запасявам с излишна храна вкъщи. В днешно време в магазина всичко има. Не разбирам хората, които се запасяват с какви ли не продукти вкъщи все едно на вън е бедствено положение. Накрая повечето от половината им неща не стават за ядене, защото са ги забутали накъде ей така просто да си ги имат и са с изтекъл срок на годност. За мен това е разхищение.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest