Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Полезно ли е да се дава сладолед на дете с възпалени и подути сливици?

Полезно ли е да се дава сладолед на дете с възпалени и подути сливици?

  • 09.06.17 01:42#1ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175Полезно ли е да се дава сладолед на дете с възпалени и подути сливици?Здравейте, моля за съвет!

    Синът ми е със силно възпалени и подути сливици вече цял месец. Взеха му гърлен секрет за микробиологични изследвания, оказа се че има наличие на бактерията Streptococcus pyogenes. Водих го няколко пъти при личния лекар и на преглед при специалист уши, нос и гърло, но не му изписаха никакъв антибиотик, което силно ме притеснява.

    Лекарят уши, нос и гърло ни изписа хомеопатия и каза ЗАДЪЛЖИТЕЛНО всеки ден да му давам СЛАДОЛЕД!!!
    А накрая заяви, че другия месец евентуално ще се наложи да му отстранят сливиците с операция.
    Въпроса ми е, имал ли е някой от вас подобни проблеми и наистина ли трябва да давам СЛАДОЛЕД в този случай?!

    Моля помагайте със съвети!
    Много се притеснявам!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.06.17 09:38#2Станислава АрмяноваСтанислава АрмяноваИноваторРегистрация: 09.01.17Град: Велико ТърновоОтговори: 83от: Полезно ли е да се дава сладолед на дете с възпалени и подути сливици?Това за сладоледа е вярно, имам позната на която същото й бяха казали и тя всеки ден даваше на малката сладолед. Щом не е засегнат ларингса, не е опасен сладоледа.
    Дано се оправи детенцето и всичко мине леко
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.06.17 11:12#3marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Полезно ли е да се дава сладолед на дете с възпалени и подути сливици?Заря, здравей!
    Прочетох какво ви е сполетяло, много е неприятно. Цял месец с болно и трудно преглъщащо гърло не е нормално. Би трябвало бързо да отшуми, но след като е изолирана бактерия Стрептококи, то тя може да се изчисти само с антибиотик, но е важно и това да се знае на коя степен е. В изследването би трябвало да пише, и ако е 10 на.... означава, че му трябва антибиотик. Лошото е и това, ако премине и в гнойна ангина. Не се плаши, всичко това се оправя. Сладолед е добре да се дава, но аз бих го давала заедно с антибиотика. Само като съвет го приеми. Зная за себе си какво ще направя, но ти се консултирай с лекар. И още нещо, аз с хомеопатия не бих лекувала ангина, но това съм си аз! Вероятно ще се наложи операция на сливиците, но има и вариант това да се оправи от самосебеси с минаването на годините, но и винаги ще остане като нещо неприятно и при малко неразположение ще го "удря" в гърлото и,може да прави ангини. Трябва да се направи по-сериозна консултация с лекар. Такива има в София и според мен е необходимо.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.06.17 12:05#4ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Полезно ли е да се дава сладолед на дете с възпалени и подути сливици?Момичета, много ви благодаря за съветите.
    Мисля да пробваме със сладоледа, пък да видим какво ще стане. Ще изчакам още няколко дни и ако няма подобрение ще водя малкия при друг специалист - все пак още едно мнение от специалист уши нос и гърло няма да е излишен.
    А иначе в изследването освен бактерията и медикаментите на които реагира, не пише никаква степен. Доктора обясни, че тази бактерия е има и при здрави хора и затова не било нужно антибиотик. Изписа ни и Изопринозин - за имунната система, както и Тантум верде за пръскане на гърлото. След 3 седмици трябва да сме на контролен преглед при него ако всичко е наред. А за хомеопатията и аз съм много скептична - досега колкото пъти личната ни е изписвала хомеопатия, никога не е помагала и само се губи ценно време и накрая все се стига до антибиотик.
    И отново - много ви благодаря!!! Дано всичко отшуми.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.06.17 09:51#5ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Полезно ли е да се дава сладолед на дете с възпалени и подути сливици?Здравейте,
    Вече пети ден малкия яде всеки ден мелби от домашно приготвен сладолед и освен, че е много ЩАСТЛИВ мисля че има и подобрение!
    Освен, че намаля хъркането от подутите сливици, се чувства и много по-спокоен!
    Явно цяло лято ще сме на СЛАДОЛЕДЕНА диета!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.06.17 10:51#6Станислава АрмяноваСтанислава АрмяноваИноваторРегистрация: 09.01.17Град: Велико ТърновоОтговори: 83от: Полезно ли е да се дава сладолед на дете с възпалени и подути сливици?Здравей!
    Радвам се, че има подобрение
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.06.17 10:59#7ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Полезно ли е да се дава сладолед на дете с възпалени и подути сливици?Станислава благодаря за полезния съвет, който ми даде!
    И аз съм доволна от резултата, дано всичко да отшуми с течение на времето.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.06.19 07:49#8ГабриелаГабриелаИноваторРегистрация: 13.05.19Град: СофияОтговори: 76от: Полезно ли е да се дава сладолед на дете с възпалени и подути сливици?Чувала съм от лекари да го препоръчват.ОтговорОтговор с цитат
  • 12.05.20 11:25#9ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Полезно ли е да се дава сладолед на дете с възпалени и подути сливици?Здравейте,
    мина доста време от написването на този пост, всичко е наред вече. Водих детето при друг лекар, той изписа Бронховаксон таблетки, които се дават 3 месеца подред по 10 дни в месеца, след това се почива. Давам ги септември-ноември и февруари-април, когато има най-голяма вероятност от разболяване. Хапчетата действат като ваксина, дават се когато детето е здраво и при нас помагат много. Не само че не се наложи вадене на сливици, но и детето въобще не боледува.
    Бъдете здрави!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 19.05.20 08:18#10ЕлиЕлиПомощник ГотвачРегистрация: 17.12.15Град: ВидинОтговори: 11от: Полезно ли е да се дава сладолед на дете с възпалени и подути сливици?Същото е както когато се разболееш - не се пие горещ чай, който ще възпали гърлото, а се пие нещо студено с много лед, за да се облекчи. Така и със сливиците и сладоледа. Радвам се за вас и за това, че сте здрави. Продължавайте така! ОтговорОтговор с цитат
  • 20.11.21 01:58#11Райна АговаРайна АговаНовакРегистрация: 19.11.21Град: ТърговищеОтговори: 53от: Полезно ли е да се дава сладолед на дете с възпалени и подути сливици?Веднъж сестра ми имаше възпалено гърло. Изписаха и куп скъпи лекарства о които нямаше ефект, мама и купи сладолед и имаше резултат.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest