Gotvach.bg»Форум»Здравословно Хранене»Кисните ли суровите ядки преди да ги консумирате?

Кисните ли суровите ядки преди да ги консумирате?

  • 25.07.18 05:28#1Моника ИвановаМоника ИвановаГотвачРегистрация: 18.07.18Град: ОвчаровоОтговори: 75Кисните ли суровите ядки преди да ги консумирате?Срещам това в няколко книги, които чета. Там пише, че организмът ги усвоява по-добре така.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 16.09.18 02:59#2Станислава АрмяноваСтанислава АрмяноваИноваторРегистрация: 09.01.17Град: Велико ТърновоОтговори: 83от: Кисните ли суровите ядки преди да ги консумирате?Лично аз никога не съм киснала ядки. Може наистина и така да е, но не съм чувала подобно нещо. Даже някой ядки ги предпочитам сурови.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.11.19 12:40#3Илиана ПървановаИлиана ПървановаГуруРегистрация: 17.08.18Град: -Отговори: 21от: Кисните ли суровите ядки преди да ги консумирате?Привет! Прекрасно е ядките да се киснат преди консумиране, защото така се събужда ядката и нейните свойства, съответно и влияе по-добре на организма! Препоръчвам суровите ядки, тъй като при преминаването през термична обработка - мазнините в тях се разграждат и така да вредят на стомаха.
    Най-често накисвам суровите бадеми, защото след една нощ вече могат много лесно да се обелят, и така са изключително свежи, крехки и хрупкави!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.07.23 11:42#4Потребител#325598Потребител#325598НовакРегистрация: 27.01.23Град: -Отговори: 62от: Кисните ли суровите ядки преди да ги консумирате?ДаОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest