Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Какви основни продукти купувате? Откъде в София ги набавяте в ситуация на коронавирус

Какви основни продукти купувате? Откъде в София ги набавяте в ситуация на коронавирус

  • 19.03.20 10:09#1Потребител#246858Потребител#246858Помощник ГотвачРегистрация: 02.02.20Град: БанкяОтговори: 2Какви основни продукти купувате? Откъде в София ги набавяте в ситуация на коронавирусКолеги, момичета и момчета, пуснах тази тема, за да се информираме взаимно къде какво е пристигнало; на кой какво му липсва и какво търси.

    Целта е да не се разхождаме по няколко пъти навън и да търсим. На мен, например ми е трудно да намеря мая, защото реших, че хляб по-трудно ще съхраня 14 дни, ако не дай боже се наложи.....

    И мая няма вече два дни. Брашно взех в Перник, на връщане от Осогово, но и там вече бяха празни рафтовете. Сега не знам как е.

    Може да се направи и за другите градове, за да се ориентират по-лесно хората.....пък и човек някак се успокоява като пише в говорилник!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 25.03.20 07:35#2ХрисНХрисНЧиракРегистрация: 25.01.20Град: БургасОтговори: 9от: Какви основни продукти купувате? Откъде в София ги набавяте в ситуация на коронавирусВ Бургас за сега има продукти в магазините. Последно пазарувах обапе преди няколко дни. Ако можех бих се възпозвала от онлайн пазаруванеОтговорОтговор с цитат
  • 26.03.20 09:21#3Потребител#246858Потребител#246858Помощник ГотвачРегистрация: 02.02.20Град: БанкяОтговори: 2от: Какви основни продукти купувате? Откъде в София ги набавяте в ситуация на коронавирусООх, родният ми град! Бургас винаги е бил за пример.....от десет дена не бях излизала. Изхарчих 350 лева и като се огледах, пак нищо. На мястото за маята празно.....ще работя със сода или бакпулвер!? По напътствията на Мария Антоанета ще ядем кексове вместо хляб /перефразирано/, че българина без хлебец не може!ОтговорОтговор с цитат
  • 26.03.20 09:43#4ХрисНХрисНЧиракРегистрация: 25.01.20Град: БургасОтговори: 9от: Какви основни продукти купувате? Откъде в София ги набавяте в ситуация на коронавирусАз взимам хляб от малко магазинпе до нас. Екипирам се добре с маскани ръкавици (от рисковата група съм с хронично заболяване), взимам хляб и се прибирам. Дрехите на терасата, минавам с дезинфектант. Боже, донкога ше е така, никой не знае ОтговорОтговор с цитат
  • 27.03.20 01:47#5Аника ВойтАника ВойтМастър ШефРегистрация: 02.01.20Град: СозополОтговори: 87от: Какви основни продукти купувате? Откъде в София ги набавяте в ситуация на коронавирусОще преди почти месец, с децата се изместихме далече от големия град. Накупихме още тогава всичко необходимо. Ядем много и домашни зимнини.
    Месото вадя от фризера.
    Хляб си поръчваме в седмицата веднъж. Държа го в хладилнила и фризера. После размръзявам на пара.
    Не бих стъпила в магазин за нищо на света.
    Дай боже, да мине тази криза и да се върнем по скоро към нормалния си живот.


    П. П На мен лично ми е много трудно и тежко. Ако някой иска, нека пише на лични да си поговорим
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.03.20 07:44#6Еми АвджиеваЕми АвджиеваЧиракРегистрация: 08.03.20Град: СофияОтговори: 2от: Какви основни продукти купувате? Откъде в София ги набавяте в ситуация на коронавирусВ магазин Билла в жк "Люлин-6" има суха мая и жива мая. Информацията ми е от петък (27 март), когато пазарувах там. Общо взето, магазина е добре зареден, има всичко, в т.ч. и брашно и др. Аз съм се позапасила почти със всичко необходимо и затова сега, по време на пандемията рядко пазарувам, но не съм забелязала да има дефицит на стоки.ОтговорОтговор с цитат
  • 06.04.20 03:45#7Потребител#246858Потребител#246858Помощник ГотвачРегистрация: 02.02.20Град: БанкяОтговори: 2от: Какви основни продукти купувате? Откъде в София ги набавяте в ситуация на коронавирусСлед първия шок, като че ли хората се позапасиха вече и се усеща кротък ритъм в търговията, придружена с лека, проучваща спекула...ОтговорОтговор с цитат
  • 08.04.20 07:43#8Величка ЩърбановаВеличка ЩърбановаМастър ШефРегистрация: 07.12.16Град: ПловдивОтговори: 231от: Какви основни продукти купувате? Откъде в София ги набавяте в ситуация на коронавирусЗдравейте.
    Не съм се презапасявала кой знае колко. Брашно обаче взехме. Маята - има я тук-там. От месеци сме на домашен хляб, имаме хлебопекарна. Преди седмица започнах да си отглеждам квас и така си реших проблема.
    В Пловдив скочиха цените също...
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest