Gotvach.bg»Статии»Кое за какво е полезно»Защо да изключим пшеницата от менюто си?

Защо да изключим пшеницата от менюто си?

Пшеница

Все повече хора знаят, че бялото брашно не е това което беше в миналото. Днешното бяло брашно е нездравословно и в него няма полезни хранителни вещества, защото то се обработва с химикали за избелване

Още има заблуда, че пълнозърнестата пшеница е питателен продукт. Това не е вече така, всичко се е променило с годините. Вижте колко много хора имат проблеми със килограмите, децата са със затлъстяване и цялото зло идва от това с какво се храним ние самите. Храната е коренът на злото и води след себе си редица заболявания.

Ако следвате следните съвети, няма да имате проблеми със здравето.

Първата стъпка към здравословен живот е да се откажете от пшеницата. Днешните сортови семена се обработват с химикали, някой от тях са токсични. Учените си правят експерименти, като кръстосват разни видове и това, което се получи, не става за ядене или ако става, не е полезно за здравето.

Освен че е третирана с химически мутагени, сортовите семена са подложени и на облъчване, за да се получи мутация, а оттам и нов сорт. Тези мутации понякога са по-опасни и от ГМО.

За да се запази в добър вид и без насекоми, пшеницата понякога се пръска с пестициди, фунгициди и други химически отрови. Открити са естрогенни своиства, които водят до рак на гърдата, ранен пубертет и хормонални проблеми.

Когато се ожъне пшеницата, се складира, ако има пълзящи гадини в нея, тя се пръска с токсичен газ. Ако се суши на висока температура, в нея се унищожават всички полезни вещества. Тогава се добавят синтетични подобрители. Тези подобрители са трудно усвоявани от организма и ето ти здравословен проблем.

Хляб

Най-често негативните ефекти от консумацията на такива пшенични продукти са свързани с храносмилателната система, дразнимост на червата и непоносимост към глутена. Глутенът е протеин, но има хора с непоносимост към него.

Този протеин е от две части; първата е глутенинът - точно той прави тестото да е еластично, а вторият е глиадинът - той имитира ефекта на опиатите върху човешкия мозък, засилва апетита, кара ни да ядем все повече и повече.

Получава се пристрастяване към храната и по-точно към пшеницата и всички тестени изделия. Производителите използват тази пристрастеност и зависимост. Включват пшеницата във все повече обработени храни. Така хората ще купуват повече и ще преяждат.

Учените са открили, че ако премахнем пшеницата от менюто си, ще сме по здрави и бодри. С нея ни очаква само проблеми като деменция, невропатия, високи нива на захар и ред други проблеми.

Всеки разумен човек трябва да се замисли как да се храни в бъдеще с оглед неговото здраве.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest