Моите коментари

Сия Рибагина коментира:
Е да, няма да се тревожат за излишните си килограми, само ще се тревожат за празните им портфейли, след като си купят такава пържола.
Сия Рибагина коментира:
Супер апетитно изглежда, нямам кукър, но предполагам ще стане и в печката. Представям си го с домашно изпечен хляб топнат в това сосче, мммм :)))
Сия Рибагина коментира:
Здравейте, Йорданка, благодаря ви за пояснението. Никъде не съм написала, че капамата ми е автентичната Банска рецепта, ястието е моя интерпретация както съм и написала в заглавието. Тук в София за съжаление нямаме възможност за набавяне на автентичните съставки за Банска капама, затова съм посочила сходни продукти. Относно оригиналната рецепта много хора биха дали различни съставки, просто защото по-голямата част от хората я приготвят по различен начин. Аз лично съм опитвала капама при три мои посещения в Банско и региона и тогава тя беше приготвена по три различни начина. Относно кървавицата съм обяснила като бележка, че ако някой има възможност и харесва вкусът и да си я ползва. Чесъна и зелевия сок(чорба) присъстваха и в трите капами, които бях опитвала там и последно в края на рецептата съм написала, че за автентичен вкус на ястието най- добре е да се посети региона на Банско. Бих се радвала да направите и да споделите точно как се прави, а аз ви гарантирам че следващия път ще опитам и приготвя вашата рецепта. Поздрави!
Сия Рибагина коментира:
На фона на студеното време навън, тази торта наистина сгрява очите ми и носи страхотно пролетно настроение, много е хубава :)
Сия Рибагина коментира:
Чудесно е, много обичам такъв тип домашни манджички, изглежда вкусно, а и домашното пиле със сигурност му придава по различен вкус и аромат :)
Сия Рибагина коментира:
Получил се е страхотен, само водата в тестото ми се струва много, за това количество брашно и масло са необходими не повече от 3 с.л ледена вода, повечето вода по лесно споява тестото, но целта е маслото да свърши тази работа :)
Сия Рибагина коментира:
Благодаря ти, Кате, непременно ще пробвам :)
Сия Рибагина коментира:
Корените за супа са кореноплодните зеленчуци- моркови, целина(глава), пащърнак, цвекло и ряпа
Сия Рибагина коментира:
Здравейте, Иво, боба се приготвя в глинен съд, за два часа на 170-180 градуса, след което се добавят останалите продукти, температурата се намаля на 150 градуса и се задушава още 2часа и половина. Готвенето в глинения съд и ниската температура го правят изключително вкусен. Зависи от сорта боб времето може да се намали малко, но за посоченото време при мен се получи идеално, беше чудесно сварен, с цели зърна без да се е преварил. Поздрави!
Сия Рибагина коментира:
Колко и какво е виното?
Сия Рибагина коментира:
Вили, готовото тесто какво го правим? Нещо не можах да разбера за какво ни е готово тесто, след като описваш как го правиш и кое от двете теста използваме
Сия Рибагина коментира:
Не ми изглежда на хляб, пък бил той и маймунски, по скоро на снимката сякаш си снимала пържени кюфтета :)
Сия Рибагина коментира:
Чудесен е!
Сия Рибагина коментира:
Опитай я, много е вкусна, плънката стои като крем, и с ябълки съм правила и е супер, но избери по сладки ябълки
Сия Рибагина коментира:
Гери на вид изглежда много вкусно, но 10мин е много време за бланширане на броколи. Това си е направо варене. Броколито се бланшира във вряща вода за не повече от 2 минути, след което се прехвърля във вода с лед, така запазва цвета си. При по продължително варене или бланширане, зеленчука отделя вещества, които коренно променят вкуса му и се губят всички витамини и минерали. Точно поради неправилната обработка, много хора не харесват вкуса му, заради серните съединения които отделя при лоша обработка, започва да горчи и има неприятен вкус
Сия Рибагина коментира:
Не схванах рецептата, Ванче, кое е пияно, с какво и честно казано за пръв път виждам някой да слага в какаова глазура брашно.
Сия Рибагина коментира:
Изглежда добре, само не разбрах кое и е Хелоуинското?