Gotvach.bg»Форум»Българска Кухня»Родопски гозби

Родопски гозби

  • 28.08.11 03:34#1Fat BertaFat BertaДжедайРегистрация: 31.10.13Град: СофияОтговори: 8Родопски гозбиЗдравейте! Искам да пусна една тема, в която всеки, който може, да публикува по една-две (или повече) рецепти от Родопския край)) Целта ми е да си направя нещо като рецептурник с родопски манджички, баници и всякакви вкусотийки Благодаря предварително на постващите
    ОтговорОтговор с цитат
  • 30.08.11 12:37#2galq karchevagalq karchevaНовакРегистрация: 30.08.11Град: БургасОтговори: 1от: Родопски гозбиМоля, някой да ми каже как се прави пататник. ОтговорОтговор с цитат
  • 31.08.11 01:45#3Fat BertaFat BertaДжедайРегистрация: 31.10.13Град: СофияОтговори: 8от: Родопски гозбиПататник

    картофи - около 1 кг.,
    сирене - 200 - 250 г.,
    кашкавал - 100 г.,
    олио - 2 с.л.,
    лук - 1 глава,
    краве масло - 2 с.л.,
    чесън - 5-6 скилидки,
    магданоз - 1 с.л. сух и 1/2 връзка пресен магданоз,


    Патетникът или пататникът е типично за Родопите картофено ястие, при което картофите се обелват и се настъргват на ренде. Прибавят се сирене, масло, яйца, джоджен и всичко се обърква добре. Пече в намазнена тава в печка с дърва. След като се запече се разбърква, при нужда се долива вода и пак се остава да се доизпече.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 31.08.11 12:18#4Kristina Kristina НовакРегистрация: 31.08.11Град: -Отговори: 1от: Родопски гозбиВ коя част на Родопите се прави така пататника ?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 01.09.11 08:30#5Fat BertaFat BertaДжедайРегистрация: 31.10.13Град: СофияОтговори: 8от: Родопски гозбиАз го правя така. Ако нещо не ви харесва, може да внесете корекция, за да се получи по-добре. Иначе абсолютна рецепта за пататник не знам да има, вариантите са не малко, а доколкото знам, в различните части на Родопите го правят по различен начин. Аз лично не мога да "пия вода от извора" и за това пуснах темичката.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.09.11 10:07#6katetokatetoНовакРегистрация: 13.09.11Град: -Отговори: 3от: Родопски гозбиНе се прави точно така пататника. Аз съм от Родопите.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.09.11 12:58#7Fat BertaFat BertaДжедайРегистрация: 31.10.13Град: СофияОтговори: 8от: Родопски гозбиАми, моля, кажете ми наистина как се прави :blush: ОтговорОтговор с цитат
  • 14.09.11 08:26#8katetokatetoНовакРегистрация: 13.09.11Град: -Отговори: 3от: Родопски гозбиПататникът се прави по следния начин: вземаш картофи, зависи от големината на тигана, настъргваш ги на едро ренде, слагаш сол, гьозум или джоджен, то е същото, кромид лук колкото искаш по ваш вкус и го разбъркваш с ръце. После го слагаш в тиган, но да не е много дебел, дане стане суров. Слагаш малко олио, слагаш от сместа и с нож го притискаш от страни да получи хубава кръгла форма и слага на печката, но да е с дърва и печеш. Трябва да го връткаш от време на време да не ти залепи. Когато почервенее, тогава го обръщаш и от другата страна и вече като го изкараш, може да си поръсиш сирене, но това е по желание вече. Аз много често си го правя да си хапваме. Описах ти го малко по - подробно защото по някога дребните работи бъркат. Ами, това е. Пожелавам ти да го направиш много вкусен и да т е много сладко. Ако има нещо, пиши.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 26.09.11 01:42#9Искра ЗлатковаИскра ЗлатковаНовакРегистрация: 26.09.11Град: -Отговори: 1от: Родопски гозбиЗдравейте!
    Относно пататника аз също съм от Родопите. Искам да питам отгоре и отдолу на вече описаната плънка не се ли слагат и кори, които сами си разточвате ?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.09.11 01:16#10Rosi TrifonovaRosi TrifonovaАдминистраторРегистрация: 11.04.16Град: -Отговори: 16от: Родопски гозбиАз бих помолила за рецепта за гьозлеме или някакви такива питки или банички от родопския край. Ако някой има изпитани рецетпи, да ги дава бързо. :wink: ОтговорОтговор с цитат
  • 27.09.11 04:46#11RosicaRosicaНовакРегистрация: 27.09.11Град: -Отговори: 1от: Родопски гозбиПататник
    Подукти:
    за две порции
    1.8-10 средно големи картофа
    2.4 яйца
    3.300 гр. сирене
    4.сол на вкус/съобразявате се със сиренето/
    5.ситно стрит джоджен 1/2 с.л
    6.смлян ч. пипер
    7-8 л. зехтин

    Обелвам 8-10 средно големи картофа, настъргвам ги на едро ренде, прибавям яйцата едно по едно, смачканото сирене, джоджена, черния пипер и сол на вкус.
    Приготвям тефлоновия тиган/аз пека пататника на ел. котлон или на газов, като внимавам за температурата/слагам 4 л. зехтин, загрявам и наръсвам брашно върху загрятата мазнина. След като брашното придобие светло кафяв цвят, слагам от сместа по цялата повърхност на тигана и оформям с шпатулата правилна форма. Дебелината на сместа е приблизително 2 см, за да се изпече добре. Котлонът е на на максимум темп.,след 5 мин. намалявам температурата на 2 или 3 позиция. Тиганът го покривам с похлупак, за да се задуши сместа. Проверявам с шпатулата, като повдигам леко сместа по допирателната и като се зачерви, обръщам пататника върху капака/трябва да е плосък/ слагам го настрани, сипвам отново в тигана зехтин 3 л. и връщам пататника за доизпичане и от другата страна. Регулирам температурата както по -горе, по същия начин проверявам дали е зачервен и изваждам. Става фантастичен.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.09.11 10:33#12katetokatetoНовакРегистрация: 13.09.11Град: -Отговори: 3от: Родопски гозбиМи може и с кори. Аз го правя без кори. Ако е с кори, трябва да го направиш в тава. А без кори, както съм го описала, трябва да е в тиган. На мен ми харесва повече без кори.ОтговорОтговор с цитат
  • 09.01.16 09:58#13Христо ПетровХристо ПетровНовакРегистрация: 07.01.16Град: КукоревоОтговори: 144от: Родопски гозбиРодопски бухти
    кисело мляко 0.500 кг (1 кофичка)
    яйца 5 бр.
    захар 200 г (1 чаена чаша)
    брашно 1 кг (5 чаени чаши)
    сода бикарбонат 5 г (1 чаена лъжичка)
    сол на вкус
    растително масло за пържене
    Начин на приготвяне
    В киселото мляко се разбъркват содата и захарта, а след това се прибавят разбитите яйца, солта и брашното. Замесва се тесто, по-меко от банично. От него се източват кори, дебели 0.5 см, които се нарязват на ромбове. Изпържват се в сгорещената мазнина и се поднасят топли с кисело мляко или пудра захар.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 19.01.16 02:07#14Татяна ДимитроваТатяна ДимитроваНовакРегистрация: 07.01.16Град: ХасковоОтговори: 71от: Родопски гозбиОбичам всичко от Родопския край - продуктите и насладата са истински и неповторимиОтговорОтговор с цитат
  • 27.01.16 01:32#15Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Родопски гозбиВидях различни варианти при правенето на пататник. Не знам кой е "оригиналът",но всички ми изглеждат вкусни :wink:ОтговорОтговор с цитат
  • 02.02.16 02:04#16Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Родопски гозбиМамините мекици. Рецептата я има в сайта.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest