Пълнен картоф

  • 21.11.10 12:33#1Lilia5Lilia5НовакРегистрация: 18.10.10Град: -Отговори: 3Пълнен картофРецепта за печен картов която се получава много вкусно

    Увива се катрофа в алуминиево фолио и се слага да се пече на фурна на 250 градуса около час, като може да проверите с вилица или нож дали е достатъчно омекнал. След като е изпечен картова го отваряме и се разрязва на кръст с нож и се намачква с вилица, като се слага малко маргарин и сол на вкус(по принцип с масло но на пости не върви)след което се завива обратно и го оставаме във фурната, да не изстине докато не сервираме. Разбира се може да сложите и повече картофи.

    Малко уточнение: Картофите се измиват, но не се белят, обелката след консумация се изхвърля. Картофите са вкусни като са топли, ако сте чакали по–дълго ги притоплете.

    Плънка, може да сложите каквото ви хрумне, стига да си подхожда, например
    –нарязани кисели краставички, шунка, царевица, настърган кашкавал, лъжичка салата снежанка...всичко по вкус

    Приятен апетит
    ОтговорОтговор с цитат
  • 12.06.11 08:26#2jessejesseНовакРегистрация: 12.06.11Град: -Отговори: 1от: Пълнен картофАз слагам картофа за 3-5 мин. в микровълнова фурна. Перфектно и бързо.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.08.11 06:22#3nedkanedkaНовакРегистрация: 17.08.11Град: -Отговори: 3от: Пълнен картофСъвсем малки картофки, които не могат да се обелят, измивам добре, надупчвам с вилица и поставям в микровълнова фурна. Когато се изпекат, разполовявам и слагам по малко краве масло и подправки на всяко картофче. Стават невероятни и така се оползотворяват. [b]ОтговорОтговор с цитат
  • 14.07.14 01:03#4ЗинияЗинияНовакРегистрация: 05.07.14Град: Вълчи изворОтговори: 16от: Пълнен картофАз пък ги сварявам,после ги режа на две и ги издълбавам и ги пълня с потправки и салата.Моля Ви отговорете ми!ОтговорОтговор с цитат
  • 10.01.16 08:58#5Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Пълнен картофЕто и една моя любима рецепта

    Пълнени картофи с гъби и орехи

    *големи картофи - 2 бр.
    *гъби печурки - 250 гр.
    *орехови ядки - 100 гр.
    *краве масло - 100 гр.
    *кашкавал - 150 гр.
    *пресен копър - 1/2 вр.
    *червен пипер - 4 щипки
    *черен пипер на вкус
    *сол на вкус
    *чери домати 250 гр.
    *краставица - 1 бр.
    *краве сирене - 100 гр.
    *магданоз - 1/2 вр.
    *зехтин
    *балсамов оцет

    Сварявате картофите цели,небелени като внимаване да не ги преварите,за да не се разпаднат.Отрязвате ги всеки на две половини по диагонал.Издълбавате част от вътрешността внимателно.Трябва да се получат четири картофени купички.
    В горещ тиган слагате маслото да се разстопи.Прибавете измитите и нарязани на кубчета печурки.Задушавате ги в маслото.Преди да започнат да се пържат сипвате начупените на дребно орехови ядки.Подправяте с черен пипер и сол на вкус.Готвите още около 2 мин. и отстраняване от огъня.
    Намаслявате подходяща тавичка и слагате вътре картофените купички.Пълните ги с гъбената плънка.Слагате отгоре на всяка нарязан на ситно копър и настъргани кашкавал.Запичате в гореща фурна до зачервяване.След това изваждате и поръсвате с червения пипер.
    Приготвяте салатата като настържете краставицата по диагонал с белачка.Нагъвате така получените ленти от едната страна на чинията.Слагате чери доматчетата (по големите разполовете,а по-малките оставете цели) и сиренето на малки кубчета.Овкусете със сол и полейте с малко зехтин и балсамов оцет.Сложете по един пълнен картоф в порция и сервирайте.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.02.16 07:02#6ИвелинаИвелинаЧиракРегистрация: 01.02.16Град: КарловоОтговори: 269от: Пълнен картофИ аз ги харесвам срязани, издълбани и напълнени със салатка. Стават чудни!ОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 11:22#7Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: Пълнен картофне съм приготвял до сегаОтговорОтговор с цитат
  • 28.06.16 11:55#8Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Пълнен картофДобри идеи.Рецептите с картофи винаги са успешни.Това е продукт който се харесва на всеки.В Турция знам продават пълнени картофи на сергии по улуциъе нсправо.ОтговорОтговор с цитат
  • 29.06.16 01:37#9Деси МариноваДеси МариноваГотвачРегистрация: 05.01.16Град: КозлодуйОтговори: 247от: Пълнен картофИ аз ги обчам на фурна, във фолио, като им слагам масло и тогава ги завивам.ОтговорОтговор с цитат
  • 29.06.16 02:11#10МариянаМариянаМастър ШефРегистрация: 26.03.16Град: -Отговори: 236от: Пълнен картофВсякак ги правя и ги харесвам пълнените картофи. Благодаря за предложенията. Ще изпробвам.ОтговорОтговор с цитат
  • 29.06.16 02:18#11Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Пълнен картофголяма вкусотия са тия картофи, правя ги по различни начини с различни плънки , но за жалост скоро не съм.. тия дни като извадим големите картофи ще спретна някой другОтговорОтговор с цитат
  • 06.07.16 01:30#12Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Пълнен картофто и тук ги има, докато учех в Благоевград веднъж си купих, но беше нещо от рода на около 2 лева - като се замислиш за един картоф....някак си доста ми дойде като за бедна студентка ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest