Gotvach.bg»Форум»Търся Рецепта»Идеи за леки и летни ястия с тиквички

Идеи за леки и летни ястия с тиквички

  • 30.06.23 06:02#1veronnika_pavlovaveronnika_pavlovaЧиракРегистрация: 28.06.23Град: ВарнаОтговори: 3Идеи за леки и летни ястия с тиквичкиЗдравейте! бих се радвала ако давате идеи за леки, летни ястия с тиквички! Голям почитател на този зеленчук съм. Благодаря!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.07.23 04:32#2Станислава ВълковаСтанислава ВълковаИноваторРегистрация: 12.04.18Град: ЯмболОтговори: 94от: Идеи за леки и летни ястия с тиквички.
    Тези, ястия които сами си правим са най-добрите и вкусни.

    Аз например обичам да похапвам тиквичките задушени, нарязани на кубчета и запържени на силен огън с лук и моркови, тиквичките сами дават сок, но аз не добавям много вода и оставям да къкри под капак на слаб огън!

    Какво искам да добавя там, ако има у дома:
    домати.
    Сладък пипер пресен.
    Зеле
    Патладжан
    Чесън ( добавям по-близо до края, в противен случай миризмата ще изчезне).
    Доматена паста.
    Оцет.
    Всичко това наведнъж е възможно, но е желателно да не става много претрупано откъм вкус.
    Подправки.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.07.23 05:18#3veronnika_pavlovaveronnika_pavlovaЧиракРегистрация: 28.06.23Град: ВарнаОтговори: 3от: Идеи за леки и летни ястия с тиквичкиЧудесна идея, благодаря! ОтговорОтговор с цитат
  • 02.08.23 04:58#4EleonoraTsv.EleonoraTsv.НовакРегистрация: 02.08.23Град: -Отговори: 2от: Идеи за леки и летни ястия с тиквичкиРуло от тиквички с пресен копър и крема сирене - доста приятно и леко предястие ОтговорОтговор с цитат
  • 04.08.23 12:14#5veronnika_pavlovaveronnika_pavlovaЧиракРегистрация: 28.06.23Град: ВарнаОтговори: 3от: Идеи за леки и летни ястия с тиквичкиБлагодаря! Опитвала съм тази рецепта и е любима на мен и семейството ми! ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.23 04:41#6Станислава АрмяноваСтанислава АрмяноваИноваторРегистрация: 09.01.17Град: Велико ТърновоОтговори: 83от: Идеи за леки и летни ястия с тиквичкиВ нас често правим запеканка, става бързо: в основата е настъргана тиквичка, яйце, сирене, копър и по желание пушено. Това го запичам.
    Друго, което правих за 1ви път е палачинки с тиквички.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest