Gotvach.bg»Форум»Продукти и Подправки»Как да позная кой мед е истински?

Как да позная кой мед е истински?

  • 28.11.10 11:12#1desidesiНовакРегистрация: 02.11.10Град: -Отговори: 1Как да позная кой мед е истински?Всяка сутрин пием чай с мед, но го купуваме от пазара. Можете ли да ми кажете как да позная истинския мед?

    Знам, че се слага в чая и когато медът е истински разтворът става като мътен, но как да го позная още на пазара?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.12.10 02:33#2RuslanRuslanНовакРегистрация: 02.12.10Град: -Отговори: 3от: Как да позная кой мед е истински?Ето 10 правила от един пчеларски сайт
    1 Купувайте само от познат пчелар.
    2 Бурканът да е задължително с етикет на който е указано теглото.
    3 Течният мед в магазините в повечето случай е менте.
    4 Захаросаният мед донякъде е гаранция за качество.
    5 Не купувайте вносен (китайски или друг) мед . Изберете Българското.
    Помогнете на пчеларството в България.
    6 Кажете на вашите близки и приятели за научените 10 ПРАВИЛА ЗА КУПУВАНЕ НА ПЧЕЛЕН МЕД
    7 Купувайте мед от едно и също място.
    8 Не купувайте мед с недоказан произход.
    9 Преди да купите мед резпитайте вашите познати откъде купуват.
    10 Ако се съмнявате купете от друго място за сравнение.

    Аз самият съм пчелар и бих добавил, че е трудно един неспециалист да разбере дали е менте. Предполагам, че и аз бих могъл да се заблудя.

    Наистина, много малко медове, остават течни дълго време. След октомври, повечето са вече кристализирали. Едно от изключенията е меда от акация.

    Намираш си един пчелар, на когото да имаш доверие и си купуваш от него. В някой градове, поне веднъж годишно се организират медени базари. Там можеш да си избереш производител. Зависи от къде си, но навсякъде има колеги.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 06.12.10 07:44#3desidesiНовакРегистрация: 02.11.10Град: -Отговори: 1от: Как да позная кой мед е истински?Много благодаря за отговора и съветите, ще се възползвам от тях.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.12.10 10:52#4костадинкакостадинкаНовакРегистрация: 15.11.10Град: -Отговори: 6от: Как да позная кой мед е истински?Една приятелка ми донесе мед от техните пчели, е мога да кажа, че няма нищо общо с меда от магазина, просто вкуса му е уникален! По-добре да се купува мед от производителите по пазарите, а не от супермаркетите ОтговорОтговор с цитат
  • 26.01.11 02:03#5RuslanRuslanНовакРегистрация: 02.12.10Град: -Отговори: 3от: Как да позная кой мед е истински?Това казвам и аз, но не може да се разчита и на всички по пазарите. Когато ходих последно до Плевен, ми направиха впечатление, две сергии на производители. Огромно разнообразие. Нали си ми е тръпка, заговорих се с единият търговец. Оказа се, че е бащата на пчеларската фамилия. Поговорихме си доста .

    От такива места трябва да се купува или директно от пчеларя.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.03.12 03:24#6IlariaIlariaМастър ШефРегистрация: 31.10.13Град: СофияОтговори: 15от: Как да позная кой мед е истински?Наскоро си купих мед от една такава сергия, продавачът твърдеше, че медът е от екологично чиста област в Странджа...врели-некипели. Доколкото разбрах, вече мошениците толкова са се специализирали, че даже успяват да накарат меда да се захароса, въпреки че не е чист натурален продукт без примеси. Няма оправия, все още се намира хубав мед, но като цяло тенденцията не е добра...а и пчелите измират :cry: ОтговорОтговор с цитат
  • 12.06.12 02:53#7RuslanRuslanНовакРегистрация: 02.12.10Град: -Отговори: 3от: Как да позная кой мед е истински?Не е много лесно да се разбере кой мед е истински и кой менте.
    Повечето видове мед кристализират след определен период от време, кой по бързо, кой по бавно.Най дълго време остава течен меда от акация.Купувайки кристализирал мед, имате по голяма гаранция за качествата на меда.Ако желаете да бъде течен, разтопете си го вие, на водна баня, без да го загрявате над 40 гр.С.Така поне си гарантирате, че се запазват полезните му свойства.Прегряването на меда, съхранението при високи температури, на слънце унищожават полезните му свойства.
    Единственият правилен съвет е да се доверите на пчелар и да си купувате от него.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.01.16 12:22#8Христо ПетровХристо ПетровНовакРегистрация: 07.01.16Град: КукоревоОтговори: 144от: Как да позная кой мед е истински?Истинския мед се захаросваОтговорОтговор с цитат
  • 13.01.16 02:40#9Деси МариноваДеси МариноваГотвачРегистрация: 05.01.16Град: КозлодуйОтговори: 247от: Как да позная кой мед е истински?Винаги взимаме мед от познати, тези в магазина нямат нищо общо с вкусът на истинския мед.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 01:48#10Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Как да позная кой мед е истински?Истинският мед се захаросва и е с леко горчива жичка.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.01.16 09:51#11ViktoriqViktoriqЧиракРегистрация: 26.01.16Град: ВарнаОтговори: 205от: Как да позная кой мед е истински?Купувам само от познати. Никога от магазина. ОтговорОтговор с цитат
  • 28.01.16 10:08#12Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Как да позная кой мед е истински?истински мед се захаросва ,купуваме от познатиОтговорОтговор с цитат
  • 28.01.16 11:50#13Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Как да позная кой мед е истински?Истинския мед може да се пробва с химически молив.Моливът се потапя в меда и ако отпусне цвета на молива,значи имаме фалшив мед. :y: Изпробвано!ОтговорОтговор с цитат
  • 14.02.16 09:04#14Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Как да позная кой мед е истински?И аз съм чувала за теста с химическия молив, но дали е надежден не знам.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.02.16 10:25#15RenkataRenkataЧиракРегистрация: 03.02.16Град: -Отговори: 112от: Как да позная кой мед е истински?След време се захаросва!ОтговорОтговор с цитат
  • 26.03.16 01:18#16Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Как да позная кой мед е истински?Ние си купуваме от един комшияОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest