Коледни рецепти

  • 28.11.10 11:15#1desidesiНовакРегистрация: 02.11.10Град: -Отговори: 1Коледни рецептиВреме е да обсъдим някоя и друга традиционна рецепта за Бъдни вечер и Коледа.

    Моето семейство много обича постните сърмички. Тази година искам да направя сърмичките със стафиди. Можете ли да ми дадете добра рецепта.

    Благодаря предварително
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.12.15 06:31#2Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Коледни рецептиОбожавам сармичките! А в гювеч стават още по-хубави!ОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 11:22#3Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: Коледни рецептиНие също много ги обичаме сърмите.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.10.16 12:00#4Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Коледни рецептиСърмичките стават много вкусни, но аз рядко правя постни, защото вкъщи постно не се яде почти. По- често правя постни пълнени чушки само с ориз и зеленчуци.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.10.16 12:32#5marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Коледни рецептиЗя моето семейство Коледа и Великден са големи празници и се спазва много сериозна традицията. Тъй като семейството ми една част са извън Б-я,, на тези празници се събираме всички задължително, независимо колко са далеч. Започвам от прекадяването на масата с тамян, четенето на молитвата раздаване на питката по старшинство и следват всички упоменати ястия под ред. Сармите винаги са ми със стафиди , после чушките пълнени с боб и т.н. Обичам ги тези празници, но много се изморявам, защото всичко сами приготвям за около 12 човека. Но веднъж в годината - може.
    Това е за Бъдни вечер, за Коледа започвам отново, тогава вече пълня пуйка и още и още...
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest