Gotvach.bg»Форум»Българска Кухня» Запеканка с картофи и бекон

Запеканка с картофи и бекон

  • 22.12.10 10:49#1костадинкакостадинкаНовакРегистрация: 15.11.10Град: -Отговори: 6 Запеканка с картофи и беконИскам да се разпиша с една страхотна рецепта

    Запеканка с картофи и бекон

    Продукти:

    1 кг картофи
    200 грама бекон
    2 кисели краставички
    500 мл мляко
    масло
    една с. л. брашно

    Картофите се обелват, сваряват и нарязват на филийки, нареждат се в намаслена тавичка и се покриват с нарязания бекон. Запичат се на 180 градуса във фурната. През това време правиме заливката: запържваме брашното в малко масло и доливаме млякото, като бъркаме непрекъснато. Заливаме картофите със сместа и запичаме до зачервяване.

    Тази рецепта ми е любимата за вечеря. Приятен апетит! :wink:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.09.16 10:20#2Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Запеканка с картофи и беконбеля картофите, така мисля се сваряват по-бързо , а и когато не са много пресни , предпочитам да беля кората преди да сваря картофитеОтговорОтговор с цитат
  • 29.12.20 05:33#3Величка ЩърбановаВеличка ЩърбановаМастър ШефРегистрация: 07.12.16Град: ПловдивОтговори: 231от: Запеканка с картофи и беконМного е хубаво! Аз добавям топено сирене и малко кашкавал отгореОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest