Gotvach.bg»Форум»Кухненско оборудване и техника»Керамично покритие на тенджера

Керамично покритие на тенджера

  • 23.04.13 07:44#1КирилКирилНовакРегистрация: 23.04.13Град: -Отговори: -Керамично покритие на тенджераКупих си наскоро тенджера"Silex" с керамично покритие което много бързо взе да се лющи!Пригодна ли е още за готвене тенджерата,или не?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 28.04.13 12:33#2lyly ivanovalyly ivanovaНовакРегистрация: 28.04.13Град: СофияОтговори: 1от: Керамично покритие на тенджераЗдравейте!Не съм привърженик,но майка ми има доста години и мога да кажа моето мнение.Те са крехки и капризни,но ако знаете да боравите с тях ще останете доволна за цял живот.Не трябва да имат директно съприкосновение с огъня.За тази цел тенджерата отдолу трябва да има един стоманен кръг/това е фабрично/ако няма си купете.Гответе на умерен огън/никога силен/.Ако има загар поставете малко топла вода и оставете да заври на огън и след като изстине почистете/никога не употребявайте металните телчици/с Cif.УспехОтговорОтговор с цитат
  • 17.01.16 11:11#3Деси МариноваДеси МариноваГотвачРегистрация: 05.01.16Град: КозлодуйОтговори: 247от: Керамично покритие на тенджераМайка ми използва без проблем такава тенджера. Аз също, но ако трябва съм честна избягвам, защото все ме е страх, че ще й съсипя покритието.ОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 11:08#4Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: Керамично покритие на тенджераможе да я ползваш ощеОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest