Труден избор

  • 23.05.13 12:43#1UnorthodoxUnorthodoxНовакРегистрация: 23.05.13Град: СофияОтговори: 1Труден изборЗдравейте,
    Занимавам се с бодбилдинг от доста време, но съм и вегетарианец. Вегетарианството предполага ядене на храна богата на въглехидрати. За съжаление в професионалния бодбилдинг има периоди, в който не трябва да се консумират никакви въглехидрати буквално (говоря за 1-3 г на ден максимум + малко фибри). Повечето хора консумират 100-200г и нагоре. За сметка на това в тези периоди трябва да се консумира много белтък и много мазнини. Няма да навлизвам в подробности относно защо го правя и очаквам същото и от вас.

    Пускам тази тема, защото ми втръсна да ям пържени белтъци вече. Изяждам около 1кг пържени белтъци на ден (Съдържат около 100г белтъчини) и ги заливам обилно със зехтин и това ми яденето през 5 от 7те дни седмично.
    Имам нужда да разнообразя, защото вече ми се гади от тях. Не мога да ги ям дори и да се насилвам. Искам да измисля някаква поне относително вкусна рецепта богата на белтъчини и мазнини, но без въглехидрати. През главата ми са минавали следните неща:
    - Целувки от белтъци с подсладител
    - Майонеза от белтъци и зехтин
    - Сладка сметана от белтъци и мазнина с подсладител
    - и т.н.

    За подсладители използвам както синтетичните цикламат и ацесулфам така и напоследък нашумялата Стевия. Мога да ям всякакви вегетариански храни вкл и хайвер стига да са без въглехидрати. На разположение имам всякакви протеинови пудри, белтъци, видове мазнини и др. каквото кажете мога веднага да набавя. Имам време да готвя и имам всякакви кухненски роботи, машини за сладолед и т.н.

    Моля ви предложете ми някакви идеи, защото спешно имам нужда да се разнообразя от вкуса на пържени белтъци. Благодаря предварително.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.07.13 08:38#2stefan stefanovstefan stefanovНовакРегистрация: 10.07.13Град: ВарнаОтговори: 3от: Труден изборПредлагам ти да си направиш гъби със сметана, изключително вкусно и лесно за приготвяне.Гъбите се измиват с вода обилно и се нарязват на едри парчета. Слагат се в сгорещеното масло, но в твоя случай и зехтин става. Посоляват се и се наръсват с черен пипер.Задушават се и по желание се добавя вода.След което се добавя сметаната и се слагана на слаб огън докато се сгъсти.Принципно се добавя брашно за по лесно сгъстяване, но при упорство може и да го пропуснеш.Може да се добави топено сирене по желание.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.07.13 11:55#3UnorthodoxUnorthodoxНовакРегистрация: 23.05.13Град: СофияОтговори: 1от: Труден изборБлагодаря за съвета, но изобщо не ми помага и не отговаря на изискванията, които съм описал.ОтговорОтговор с цитат
  • 12.01.16 12:15#4Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Труден изборВъв ФБ има група на Българското Вегетарианско Общество. Там може да зададеш въпроса си и съм сигурна, че ще получиш бързи и адекватни отговори. Чудесен избор си направил с вегетарианството. Съжалявам, че не мога да ти помогна с отговор на въпроса тиОтговорОтговор с цитат
  • 12.01.16 11:00#5Христо ПетровХристо ПетровНовакРегистрация: 07.01.16Град: КукоревоОтговори: 144от: Труден изборНе мисля ,че вегетарианството е много добре за организма,защото,той има нужда от всичко по малко,за съжаление и аз не мога да ти помогна,късмет!ОтговорОтговор с цитат
  • 13.01.16 12:11#6Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Труден изборМного си е добре даже ) Въпрос на нагласа ОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 10:43#7Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: Труден избори аз не мога да ти помогна за съжалениеОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest